12 שאלות קשות לשמאלנים חושבים

השמאל הישראלי מחשיב את עצמו משכיל ומוסרי, אך אינו מוכן להתמודד עם השאלות המפריכות את עמדתם. והנה כמה מהשאלות.

חננאל ובר ז"ל , י"ב בסיון תשס"ט

שמאלנים יקרים, יצרתם לעצמכם בקרב הציבור הרחב, דרך התקשורת שהינה בשליטתכם, תדמית כמגזר החכם, המוסרי, החושב והאינטליגנטי – האליטה שבחברה הישראלית. ולכן אנא הרשו לי לשאול אתכם מספר שאלות, שאלות חשובות שהנכם חייבים לשמוע ולהתמודד עימן.

1. איך זה שאתם המציגים את עצמכם לציבור כמוסריים ביותר וההומניים ביותר, ותמיד מדגישים את העובדה שלמרות שאינכם מאמינים באלוקים, זה לא מונע מכם לפעול ע"פ הדרך המוסרית – איך זה שלא התביישתם להתעלם מכל פרשות השחיתות הנוראיות שיוחסו לראש הממשלה אריאל שרון, שהוכיח שהוא המושחת והמשחית יותר מכל קודמיו?  ורק בגלל שהוא הסכים ליישם את חלומכם הרטוב – גירוש כל היהודים מגוש קטיף – הסכמתם להכשיר אותו ואת כהונתו, ועל ידי כך הפכתם אותו לאתרוג!   הכיצד?  מה קרה
איך זה שלא התביישתם להתעלם מכל פרשות השחיתות הנוראיות שיוחסו לראש הממשלה אריאל שרון, שהוכיח שהוא המושחת והמשחית יותר מכל קודמיו? ורק בגלל שהוא הסכים ליישם את חלומכם הרטוב – גירוש כל היהודים מגוש קטיף
למוסר המפורסם שלכם?  הרי לא למדתם שהמטרה אינה מצדיקה את האמצעים – לא ביהדות, לא בנצרות, וגם לא בשום פילוסופיה אתית ראויה לשמה?  בעצם, מה הפלא שהתעלמתם ממעשיו של שרון, הרי תמיד דבקתם באותה אידאה של המטרה המצדיקה את האמצעים – מרצח ארלוזורוב ופרשת דיר יאסין ועד רצח רבין, שבכולם הטלתם את האחריות על הימין כולו, כי בכך שירתתם את האינטרסים הפוליטיים הצרים שלכם. את השיטה הזדונית שפיתחתם לפני ששים שנה שלפתם זה עתה שוב, והראייה מצעדת השנאה נגד המתנחלים בפרשת שטרנהל, למרות שאין שום ראיות נגד שום מתנחל. המטרה שוב מצדיקה את כל האמצעים. האם אינכם חוששים שדרככם מובילה שוב למוות, לאסון, והפעם, ח"ו, לחורבן ממש?

2. כמגזר האינטליגנטי והמשכיל במדינה איך זה שלא השכלתם לחבר את הנקודות המדיניות שהצטברו בשנים האחרונות – האם לא שמתם לב שמתחילת הסכמי אוסלו הערבים מעולם לא כיבדו סעיף אחד מהתחייבויותיהם?  הרי הסכם איתם אינו שווה את הנייר עליו הוא כתוב.  כמה פעמים הבטיחו "הפלשתינאים" לחדול מפעולות טרור, להפסיק את התעמולה האנטי-יהודית בכלי התקשורת ובבתי הספר? האם הם קיימו פסוק אחד מהבטחותיהם?  האם סעיף אחד באמנה של אש"פ הקורא לחיסולה של מדינה היהודים בוטל?  אם אתם חושבים שכן, אתם מוזמנים לבדוק את האתרים: Palestine Remembered ו-The PLO Charter.  כדאי במיוחד לעיין בסעיפים 9, 15, 19 ו-20 המבטלים את זכות קיומה של מדינת ישראל.  מסתבר שהפלשתינאים שוב רימו אותנו.  הסעיפים השערורייתיים הללו לא בוטלו כלל וכלל!  ואכן, למרות העובדות הצורמות הללו, מדוע אתם מתעקשים לקבור את ראשיכם בחול ולהתעלם מהן?  האם זו התנהגות רציונלית?  או אולי הדיסונס הקוגנטיבי בין המציאות המרה וחלומכם המנותק מן המציאות קשה מנשוא?

3. מדוע אינכם מבחינים בקשר הישר בין בריחת צה"ל ב-2000 מדרום לבנון בהוראת ראש הממשלה דאז אהוד ברק, לבין הבריחה מגוש קטיף ועליית החמאס בעזה ב-2005, לבין כישלונו של צה"ל בקיץ 2006 נגד החיזבאללה, והעדר ההרתעה המוחלטת של צה"ל היום נגד החמאס והחיזבאללה, סוריה, אירן, וכל גורם עוין למדינה?  אולי כדאי שתקראו את ספרו של הרמטכ"ל בוגי יעלון – "דרך ארוכה קצרה"?


ידוע לעם שחלק מן השמאל הישראלי הפך ליותר ויותר קיצוני – הרי חלק ממנו מזמן כבר לא ציוני. חלק מכם הפך לשותף עם שונאי ישראל המוסלמים והשמאלנים הרדיקלים ביותר
4. ידוע לעם שחלק מן השמאל הישראלי הפך ליותר ויותר קיצוני
– הרי חלק ממנו מזמן כבר לא ציוני.  חלק מכם הפך לשותף עם שונאי ישראל המוסלמים והשמאלנים הרדיקלים ביותר -- המפיצים את המנטרה הזדונית שישראל הינה מדינה גזענית אפרטהיידית, ושעליה להעלם, כי הציונות היא גזענית. חלק מכם מסכים עם הרעיון שישראל הפכה את הערבים "המסכנים" לקורבנות השואה, כי ישראל היהודית הוקמה עקב השואה ובכך הביאה "שואה" על הפלשתינאים.  את כל הטענות הללו אתם מקבלים ללא ערעור, כי אין לכם אמונה באלוקי ישראל שהבטיח לעמו את פיסת הקרקע הזו -- לנו, ורק לנו, כמורשה לנצח. ולכן, השאלה הגדולה הינה: מדוע אתם פה בכלל?  אין לכם אלוקים, ולכן אין לכם סיבה לחיות פה ו"לסבול" פה.  מה אתם מחפשים בארץ?  מאין הלהט שלכם להרוס את המדינה היחידה שאבותיכם חלמו עליה אלפים שנה בגלות?

5. מדוע, לדעתכם "הנקבה", האסון של ערביי ישראל בהקמתה של מדינת ישראל, אינו "הכיבוש" שאתם  מבכים עליו קרי כיבוש יש"ע ב-1967, אלא הכיבוש של 1948?  אם כך, מה הטעם במסירת כל יו"ש לערבים, אם הם עדיין ירצו לתקן את "הנקבה" ע"י חיסולה של מדינת ישראל?    

6. מדוע לא תמכתם בהקמתה של מדינה לעם ה"פלשתינאי" לפני שישראל כבשה (ובניגוד לפירושכם האנטי-ציוני, "כיבוש" הארץ אינה מילה גסה אלא מצווה מן התורה) את יהודה ושומרון ב-1967? איפה הייתם עד אז?  מדוע לא דאגתם לאחיכם הפלשתינאים מ-1948 עד 1967?

7. מכיוון שאתם תומכים "בדו-קיום" בארץ ישראל, כמה מכם מוכנים לעבור דירה לעיר ערבית, כמו אום אל פחם, למשל?  לדעתכם, כמה זמן תשארו בחיים אם תצאו מדעתכם ובאמת תעשו מהלך מטורף כזה?  האם לדעתכם פוגרומי פקיעין ועכו יחזרו על עצמם, עליכם, תוך שבוע?  חודש?  יום?

8. מדוע לדעתכם כמעט שלושים אחוזים מאזרחי ישראל הערבים מתכחשים לקיומה של השואה?  האם זה מעיד על היותם בשלים
מה הטעם במסירת כל יו"ש לערבים, אם הם עדיין ירצו לתקן את "הנקבה" ע"י חיסולה של מדינת ישראל?
לשלום, ולאחווה עמנו או אולי למשהו הרבה יותר מפחיד, כמו שואה שניה "ופתרון סופי" פלשתינאצי "לבעיה היהודים" שלהם?

9. אחרי שהחמאס זכה בבחירות האחרונות מול אש"ף, גירש אותו מעזה, והשתלט על כל שטחה, והפציץ משם את כל יישובי הנגב המערבי, מדוע הנכם כל כך מוכנים ומזומנים למסור את יהודה ושומרון לאש"ף? האם לא עלתה בדעתכם האפשרות שיש סיכוי לא קטן, בלשון המעטה, שמיד אחרי מסירת השטחים הללו לאש"ף הוא שוב יובס ע"י החמאס, ושוב יורו טילים, והפעם מיו"ש על תל-אביב וירושלים, ועל כל ערי ישראל שבגבולות ארץ "הנקבה"?

10. כאנשים משכילים ורגישים למתרחש סביבכם איך זה שלא שמתם לב לנעשה לצמרת השלטונית מאז הגירוש?  ראש הממשלה, בנו, נשיא המדינה, מפכ"ל המשטרה, הרמטכ"ל, הרבנים הראשים של הצבא והמשטרה, יו"ר המשרד שהבטיח "פתרון" לכל מגורש, כולם, אבל כולם, איבדו או את משרותיהם, או את כבודם ושמם הטוב, או את בריאותם, תוך שנה אחד בלבד אחרי שהם יזמו, תמכו, או ביצעו את גירוש תשעת אלפים אחיהם והפכו אותם לפליטים בארצם.  מהי ההסתברות שדבר כזה יקרה בצורה אקראית?  בהנחה שהסיכוי שכל עונש לבדו יתבצע תוך שנה אחת אחרי ה"נקבה" היהודית הינו חמישים אחוז, ההסתברות שכולם יקרו באותה שנה הינו כארבעה אלפיות, או פעם אחת במאתיים חמישים שנה!  בקיצור, אפשר לתאר את  סדרת העונשים הזו ככמעט נס.  האם יתכן שאצבע ה' אחראית לדבר התמוה הזה?  אפילו אטומי לב חייבים להתפעל מדבר כה מדהים, אבל פלא פלאים, בתקשורת העיוורת והאוטיסטית שהתגברה על השיח הישראלי, אפילו שרשרת האירועים הזו לא גררה שום תגובה.  כיהודים בני יהודים כיצד אתם מסבירים את שרשרת האירועים הזו?

11. אתם נוהגים להסתכל מטה על אחיכם היהודים המאמינים – כפרימיטיביים.  אני שואל אתכם, כמשכילים, לא כמאמינים: האם לא שמעתם על התיאוריה המדעית שפורסמה לפני כארבעים שנה המכונה "המפץ הגדול"?  מאז, כל פיזיקאי יודע, אני חוזר – יודע – שיש ליקום תחילה, קרי "בראשית", שהמילה הראשונה של התורה הינה המילה האחרונה של המדע.  ואתם בכל זאת, בעקשנות בלתי מובנת מסרבים להיכנע למדע ולומר: יש אלוקים!  מדוע?

12. האם שמתם לב שהמנוע האידיאולוגי שלכם עוד מלפני קום המדינה, למעשה מתקופת השואה, היה שנאה פתלוגית, שנאה ליהודים?  כן, שנאת האחים היא היא האש הזרה הבוערת בתוככם.  שנאה שמזכירה את זו של קין לאחיו הבל!  היא היא זו שמנעה מכם להרים אצבע למען יהודי אירופה, כאשר העולם כולו, וגם אתם, ידעתם על משרפות היהודים ביבשת הארורה כבר ב-1941.  הרי אתם אלה שניהלו את הנעשה בישוב היהודי מתחילת תקופת המנדט הבריטי. יכולתם לעשות משהו מ-1941, כי ידעתם!  ואכן נשאלת השאלה: מהי הסיבה האמיתית להתעלמותכם השטנית מגורלם של אחינו בשואה?  האם פחדתם מעלייתם של המוני יהודים חרדים ודתיים שיאיימו על ההגמוניה שלכם בישוב?  ומדוע עיניתם, הסגרתם והרגתם יהודים – פה בארץ – שלא הסכימו לדרככם הפייסנית כלפי המשטר הבריטי שסירב לאפשר לנו להקים פה את מדינתנו היהודית?  "סייזון" – עונת הצייד, כך כיניתם את רדיפותיכם נגד בני אדם, אחיכם, שבשיאתה הטבעתם את "האלטלנה" והרגתם ששה עשר יהודים שלא זכו לדרוך ברגליהם על חופה של ארץ הקודש.  היום, תורם של "המתנחלים" ביו"ש לזכות בשנאתכם הזדונית  והבלתי נלאית. כי לא הספיק לכם, ולכהן השנאה שלכם – יאיר לפיד – הגירוש מהגוש.  הרי הוא ואתם מסרבים להודות שהגירוש הוביל להקמת "חמאסטן" בעזה, למלחמת לבנון השניה, ולאיום הטילים מכיוונה של החיזבאללה על כל בית בישראל. תודה רבה ליאיר לפיד.  שנאת החינם בוערת בו ללא הרף!  ומדוע?  מהי מקורה?  היכן הנשמה היהודית שבו, ובכם?  האם הוא, אתם, יהודים או שמא אתם צאצאיהם של הערב רב שהצטרף לעם ישראל ביציאת מצרים?  בהנחה שאתם לא כך, האם אינכם זוכרים את סיבת חורבן הבית השני?  והאם לא שמתם לב לכך ששנאת החינם היא היא המניע לכל הווייתכם?  האם אין בכם קורטוב של חשש שמעשיכם עלולים להביא חורבן נוסף על כל בית ישראל?