הקוזק לא רוצה מדינה

ה"פלסטינים" לא רוצים מדינה, אבל הולך ומתהווה מצב בו מדינה שכזו תוקם בעל כורחם על ידי האו"ם – ו/או על ידי ישראל...

משה פייגלין , כ"ה בתמוז תשס"ט

ח"כ משה פייגלין
ח"כ משה פייגלין
צילום: פלאש 90

הממונה על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי ומי ששימש מזכ"ל ברית נאט"ו - חוויאר סולנה, הציע השבוע כי האו"ם יכריז בעצמו על מדינה פלסטינית, יקבלה מיד כחברה שווה באומות המאוחדות ובכך יושם הקץ לסכסוך במזה"ת. בישראל נזעקו מיד והתלוננו מרה על כך שמדובר בהפרה של כל ההבטחות שהובטחו לנו וכו' וכו'.

יש משהו פתטי בזעקת הקורבן שהעדיף לסמוך על הבטחות הקוזק ועכשיו מיילל הכיצד זה מעז אותו 'צדיק' להפר את הבטחותיו. "אינני מוצא את העותק שלי" השיב בציניות הנשיא לינדון ג'ונסון לרוה"מ אשכול, כשנאצר חסם את מיצרי טיראן. על פי ההתחייבויות האמריקניות שניתנו בתמורה לנסיגת ישראל לאחר מבצע 'קדש', אמורה היתה ארה"ב להתערב במקרה שכזה. תקצר היריעה ממתן
ובכן – 100 ימים לאחר הקמת ממשלתו, הנושא המרכזי שמעסיק את נתניהו ובו הוא רואה את הצלחתו הגדולה הוא נושא המדינה הפלסטינית.
דוגמאות נוספות, אולם הדוגמה ה"מוצלחת" ביותר להשלכת יהבנו על מן 'קוזאק' שכזה, הולכת ומתהווה לנגד עיננו בימים אלה. במלאת 100 ימים לממשלתו מסביר בנימין נתניהו שההישג הגדול שלה הוא יצירת הסכמה לאומית רחבה סביב העיקרון של שתי מדינות.

כזכור – זו בדיוק היתה דרישתו של אובמה, מנתניהו, שעשה בתחילה קולות של סירוב (כל עוד זקוק היה לקולות הימין קודם לבחירות) אבל איש מבין אלו המכירים את ביבי לא ממש עצר את נשימתו בתקווה להתעקשות של סביב עקרון כלשהו.

אובמה כזכור הסביר לנתניהו שאל לה לישראל לתקוף באיראן, שפתרון ה"בעיה הפלסטינית" הוא שיאפשר לאמריקנים לפתור את בעיית הגרעין האחמדיניג'אדי ושעל ישראל להתחיל לתת לערבים את מה שהם רוצים. 'בושהאר' תמורת 'יצהר' קראו לזה.
אפילו במעגלי השמאל המתון בישראל, התייחסו בתחילה אל הרעיון הזה כאל בדיחה.

ובכן – 100 ימים לאחר הקמת ממשלתו, הנושא המרכזי שמעסיק את נתניהו ובו הוא רואה את הצלחתו הגדולה הוא נושא המדינה הפלסטינית.

ומה עם פתרון האיום האיראני? הרי זה היה הנושא הראשון במעלה בו הבטיח נתניהו לטפל עם עלותו לשלטון – ובכן כפי הנראה קיבל נתניהו את הבטחת הקוזק התורן – בושהאר תמורת יצהר...


מפורזת מפורזת...

"הרי את מפורזת לי" קרץ נתניהו בנאום בר אילן וכל המחנה הלאומי ליחש איש באזני חברו בחיוך רב משמעות – 'מפורזת' 'מפורזת'...

אך איזו חוכמה, איזה תרגיל עשה ראש ממשלתנו המנוסה לנשיא האמריקני הצעיר, נראה אותך עכשיו מוציא הסכמה מה"פלסטינים" למדינה בלי צבא...

ובכן, סולאנה הוא רק הסנונית הראשונה. מפורזת יותר או מפורזת פחות, את העיקרון המקודש לפיו ארץ ישראל היא מולדתו המקודשת של העם היהודי וניתנה לו – ואך ורק לו - ירושת עולם על ידי ריבון העולם, את העיקרון המקודש הזה כבר הפרת. החלפת אותו בעיקרון ה"אני לא פראייר" הישראלי...

ובכן במוקדם או במאוחר גם תגורש מן העיר וגם תאכל את הדגים המסריחים. מרגע שהעיקרון נקבע, איש כבר לא לוקח ברצינות את ההסתייגויות שלך. עכשיו כבר קובעים בשבילך. קובעים לך מי יהיה שר החוץ שלך, קובעים לך מי יהיה השגריר שלך במצרים, עוד מעט יקבעו לך עובדות בשטח – מדינה "פלסטינית" שתקום בכל מרחב יש"ע ותקבל באופן אוטומאטי את ההכרה הרשמית של האו"ם.


עוד עקרון קוזקי

אבל אפשר להירגע – אין כל חשש. "הפלסטינים" יתנגדו ליוזמת סולאנה גם אם יוצע להם כל השטח כולל ירושלים וללא כל מגבלות. מדינה "פלסטינית" לא תקום משום שהמצב האידיאלי עבור הנהגת כנופיות הרצח של חמס ואש"פ ("הרשות הפלסטינית" בלשון האורווליאנית שנכפתה על אזרחי ישראל) הוא המשך המצב הקיים.

לפני שבע שנים כתבנו מאמר בשם 'מדוע לא תקום מדינה פלסטינית ומדוע בכל זאת צריך לפחד ממנה' – מאוחר יותר פורסם המאמר גם בספר "מלחמת החלומות" (לקריאת המאמר לחץ כאן)

כעבור שש שנים וכאלף הרוגים, הגיע גם מי שהיה ראש אמ"ן ורמטכ"ל, רב אלוף בוגי יעלון, למסקנה דומה ופרסמה בספרו – 'דרך ארוכה קצרה'.

על כגון אלו אומר חגי סגל בהומור האופייני לו: "חבל ששכחו לשאול כמה מתנחלים בני שלוש...".

קוזקים אינם מנהלים מדינות. שודדים אינם מסוגלים לייצר בעצמם דבר, הם צריכים שלך תהיה מדינה – כלומר גורם יצרני – כדי
קוזקים אינם מנהלים מדינות. שודדים אינם מסוגלים לייצר בעצמם דבר, הם צריכים שלך תהיה מדינה – כלומר גורם יצרני – כדי שהם יוכלו כל העת לשדוד אותך
שהם יוכלו כל העת לשדוד אותך. כשאהוד ברק נתן לערפאת הכל – מיהר הלה ופתח במלחמה ובלבד שלא תהיה לו מדינה...

כל מדינות ערב יחדיו, הגובלות בישראל, אינן מתקרבות כלל לגובה התוצר הישראלי. בין ישראל למצריים וירדן אין שום סחר משמעותי – פשוט משום שמלבד נפט (שפותח על ידנו בזמן ה"כיבוש" הישראלי בסיני) – אין להן מה למכור...

אם כן כיצד נוצרו 22 מדינות ערב? האם לא היה זה בעקבות השאיפות העממיות להגדרה עצמית של כל אחת ואחת מהן? התשובה היא שהבריטים והצרפתים עשו במרחב הערבי, בדיוק את מה שחוויאר סולאנה מבקש לעשות עכשיו אצלנו. איש לא שאל את הערבים אם הם רוצים מדינה. המושג הזה כלל לא קיים אצלם. לאחר מלחמת העולם הראשונה החליף העולם המערבי את הקולוניאליזם הישיר בקולוניאליזם עקיף. חילקו את המרחב הערבי בין שייחים 'מטעם' , שנדמה היה שישמרו על האינטרסים הקולוניאליים (כמובן תמורת 'בקשיש' אגדי), ולאזורי החסות הללו נתנו מעמד של מדינה. אין שום הבדל משמעותי בין "אזרח" מצרי ל"אזרח" סורי. לא בשפה, לא בתרבות, לא בדת – כולם רואים עצמם חלק מן האומה הערבית הגדולה ורבים ביניהם מי ינהיג אותה.

במילים אחרות – ה"פלסטינים" לא רוצים מדינה, אבל הולך ומתהווה מצב בו מדינה שכזו תוקם בעל כורחם על ידי האו"ם – ו/או על ידי ישראל...

ווידוי מעניין בנושא זה, מאת ח"כ צעיר בשם עזמי בשארה... ניתן לראות בסרטון הבא: הפתעה: שיעור בהיסטוריה מאת עזמי בשארה.