נתניהו: הקפאת הבנייה היא חיסול

בפני רה"מ עומדת ההכרעה גורלית עבורו ועבור העם: האם להידבק בערכים ולשמור על המולדת או להישבר ולמעול באמון שניתן לו.

עו"ד גרשון מסיקה , כ"ד באלול תשס"ט

גרשון מסיקה
גרשון מסיקה
צילום: פלאש 90

כבוד ראש הממשלה,
אנו, אנשי ופעילי המחנה הלאומי, המאות והאלפים אשר רצו ביום ובלילה והביאו את המחנה הלאומי –ואותך כמי שעומד בראשו – לשלטון, אומרים אנו לך בקול ברור: אנו נלחם על ארץ ישראל, ונדאג שאף אחד לא יעיז להרים את ידו עליה או להקפיא אותה.

אנו מחזקים את ידי כבוד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו וקוראים לו לדבוק בערכי המחנה הלאומי כפי שהדבר בא לידי ביטוי בצורה ברורה במצע בבחירות ועל בסיסן –ולא בגלל מצע אחר- ניצח בהן.

באנו להזכיר לראש הממשלה את הדברים הבהירים והצלולים אשר הוא עצמו כתב בספרו "מקום תחת השמש":

מי ירצה לחיות במקומות מוקפאים שאין להם עתיד? ברור ששום אדם לא ירצה לגור בהם. לפיכך המונח 'הקפאה' הוא מילת צופן נוחה למי שמתכוון בעצם ל'חיסול'
"הדרישה שלא להתיישב בחברון וב-140 ישובים יהודיים ביהודה ובשומרון אינה מתבטאת תמיד בתביעה לפרק את היישובים הקיימים, אלא לפעמים רק בתביעה 'להקפיא' את הבנייה בהם (שום אדם אינו מדבר כמובן על הקפאת הבנייה הערבית). מונח זה נעשה רווח ביותר בימי ממשלת העבודה שעלתה לשלטון ב-1992, והתחייבה להקפיא חלק מן ההתנחלויות. אבל הקפאת הבנייה ביישובים פירושה מניעת חיזוקם וצמיחתם הטבעית, שתדון אותם למוות אטי ובטוח.

"ההקפאה תמנע בניית בתי חולים, מרפאות, בתי-ספר, חנויות, ספריות ושירותים אזרחיים מכל הסוגים. פירוש הדבר הוא שבנים לא יוכלו לבנות את בתיהם סמוך להוריהם, ויישובים צעירים הנאבקים על קיומם הכלכלי לא יוכלו להתפתח ולהתבסס. מי ירצה לחיות במקומות מוקפאים שאין להם עתיד? ברור ששום אדם לא ירצה לגור בהם. לפיכך המונח 'הקפאה' הוא מילת צופן נוחה למי שמתכוון בעצם ל'חיסול'".

רק לפני מספר חודשים קיבלנו את אמון העם, והעם הכריע לטובת הימין ברוב מוצק למען חיזוק יו"ש ולא לפגיעה בה.

אנו עומדים כיום אל מול מסע לחצים מחוץ ומבית שמטרתו לבטל את החלטת העם הברורה בבחירות ולבצע את מדיניות המפלגה הקטנה ביותר בכנסת - מר"צ, אשר קיבלה בקושי שלושה מנדטים.

על ההנהגה שחרתה רק לפני כחצי שנה להגשים את המצע בשמו נשלחה ע"י העם  לקריית הממשלה: לבנות את ארץ ישראל בגאווה וללא גמגומים ולעמוד כצוק איתן נוכח הנחשולים העכורים הבאים מאמריקה ומאירופה.

אוי למנהיגים שיפעלו נגד רצון העם, זהו צעד שלא יסלח.

המצב כיום הוא שראש הממשלה בפועל הוא אהוד ברק, המייצג באמת מפלגה של שמונה מנדטים.
אהוד ברק מונע בנייה בצורה חריפה יותר אפילו מימי "אולמרט ורמון" ומקפיא גם אשורים לבניית כיתות וגני ילדים וייצר מצב שכ- 2500 תלמידים בשומרון לומדים בתת תנאים שלא היו מביישים מחנה פליטים.

אדוני ראש הממשלה, אתה עומד בפרשת דרכים.או שתעמוד איתן ותדבק בערכים שגדלת עליהם ושהצגת בפני העם, ואז תזכה לתהילת עולם ותיזכר כמנהיגים יהודים כדוגמת דוד ושלמה, או שח"ו תיכנע ללחץ של מדינות צבועות מבחוץ וארגוני שמאל קיצוניים מבפנים  אשר כולם יודעים כי לא יסתפקו בהקפאה: מיד אחר הקפאה יבואו בדרישות נוספות וחדשות. 

הרי אתה יודע היטב כי כל אותם פוליטיקאים מהשמאל המתחנפים אליך היום כדי שתגשים את האידיאולוגיה שלהם שהפסידה בבחירות לא יעמדו להגנתך הפוליטית דקה אחת אחרי.
 
כל ילד מבין שהם לא מתנגדים רק למאחזים ולבנייה בישובים. הם מתנגדים לעצם קיומנו בפיסת ארץ קטנה זו, שהיא נחלת אבותינו ושאליה חלמנו וערגנו 2000 שנה.


אנו מבטיחים לך שאם תשמור על ערכי הליכוד והמחנה הלאומי, נעמוד כחומה בצורה לצידך נגד כל מבקשי רעתנו ותאריך ימים בכהונתך לתפארת המדינה
אנו מבטיחים לך שאם תשמור על ערכי הליכוד והמחנה הלאומי, נעמוד כחומה בצורה לצידך נגד כל מבקשי רעתנו ותאריך ימים בכהונתך לתפארת המדינה.

ואם ח"ו תיכנע ללחצים ותפגע ארץ ישראל, זכור כי ארץ ישראל איננה מוחלת למרימים יד עליה כפי שקרה בעבר הקרוב והרחוק.

אני קורא לך אדוני ראש הממשלה: היה מנהיג – עמוד בלחצים המופעלים עליך ודבוק בעקרונות בשמם נבחרת ובהם אתה באמת מאמין.

שמור על ארץ ישראל וארץ ישראל תשמור עליך.

אם אכן תעשה כך, יתקיים בנו הפסוק "ה' עוז לעמו יתן ה' יברך את עמו בשלום" – רק מתוך עוז וגבורה ועמידה על כבוד עם ישראל נגיע בעזרת ה' לשלום.