איזו מדינה

למרות המאמצים הרבים שלנו להיות נאורים והומאנים, אומות העולם נגדנו ובעד אויבינו. מדוע?

הרב אורי כהן , ה' בחשון תש"ע

דעות שוב מאיימים
שוב מאיימים
צילום: ערוץ 7

איזו מדינה אנחנו. מותק של מדינה. הכי אנושית, הכי מתחשבת, הכי חכמה, הכי הכי... אבל, שאלה קטנה יש לי: למה עדיין כולם שונאים אותנו??

"אנחנו לקראת מזרח תיכון חדש, וכבר לא נהייה עם לבדד ישכון", כך לפני עשרים שנה זעק גרונו של  נשיא המדינה שמעון פרס, בעל השלום המזויף. היום, לאחר עשרים שנה, אנשים תוהים ושואלים: מה יש לכול העולם נגדנו? והרי אנו דוגמא למופת של מדינה!!

אנו מדינה בעלת הצבא הכי הומאני מכל צבאות העולם [ההומאניות של הצבא שלנו כבר הגיעה לדרגה של הומאניות בלתי שפויה, הומאניות שפוגעת ביהודים], מדינה דמוקראטית הנותנת חופש לכל אזרחיה, יהודים ולהבדיל ערבים וגויים, מדינה הנותנת מחסה לכל מיני פליטים שחצו את גבולה, מדינה שרוב המלחמות נפתחו על ידי אויביה, מדינה ששישים שנה נאלצה להגן על אזרחיה מפני מדינות ערב שמסביבה, מדינה שחוותה בכול שנות קיומה מעשי טרור איומים הכוללים מעשי רצח מתועבים של אנשים, נשים וטף זקנים וזקנות, מדינה שלמען השלום המזויף מסרה ללא שום תמורה חלקים מארץ ישראל, מדינה שלמען "השלום" גירשה יהודים נאמנים מבתיהם בבושה ובחרפה לעיני כל העולם, מדינה שהפכה בתי כנסיות ומדרשות לאורוות ולשיממון, מדינה שספגה שנים רבות ירי טילים לתוך אוכלוסייה אזרחית ולא עשתה מאומה מפני "השלום”, מדינה ששחררה אלפי מחבלים רוצחים מבתי הכלא למען "השלום”, מדינה שהכניסה  לתוך תחומיה צבא זר המורכב כולו ממחבלים רוצחים למען "השלום”, מדינה שמעלימה עין מבנייה בלתי חוקית של אלפי בתים בתוך ישובים ערביים למען "האחווה” ומדינה שהגישה עזרה להרבה ממדינות העולם בנושאים שונים.


למה תמיד הערבים מנצחים בדעת הקהל העולמית? הרי כל העולם יודע את האמת על המצב במדינות ערב, על התנהגותם כלפי אזרחיהם ועל שלטונם המסואב והרצחני
אם כן אנו המדינה התקינה ביותר בעולם! ולכן כולנו שואלים: מה יש לעולם נגדנו? למה תמיד הערבים מנצחים בדעת הקהל העולמית? הרי כל העולם יודע את האמת על המצב במדינות ערב, על התנהגותם כלפי אזרחיהם ועל שלטונם המסואב והרצחני. כל מנהיג ערבי מוקף ביחידות טרור העושות את רצונו, ובשקט בשקט אזרחים המתנגדים לשלטון נעלמים כלא היו.
 
אלפי אזרחים נרצחים על ידי השלטון במדינות ערב. טורקיה במלחמתה נגד הכורדים מבצעת מלחמה בלתי מתפשרת הפוגעת באוכלוסייה אזרחית: אנשים, נשים וטף. רוסיה הרגה עשרות אלפי אנשים במדינות בחבר העמים, ארצות הברית הרגה והורגת אנשים, נשים וטף במלחמתה באפגניסטן בעיראק ועוד. מדינות אירופה בהשתתפותם במלחמה נגד עיראק גרמו למיתתם של אלפי אזרחים, ואחרונים חביבים חיזבאללה וחמאס שמבצעים את מעשי הטרור הזוועתיים ביותר שעולים על כל דמיון אנושי.

אבל אותם העולם מבין ורוחש כבוד, והם לא יעמדו למשפט העולם על רצח אזרחים. כן, רק אנחנו היהודים שמגוננים על חיינו מקבלים את הגינויים מכול העולם, שגם מאמץ דו"ח שקרי ומעוות.

עשיו שונא ליעקב

כבוד נשיא המדינה, מה קורה עם החזון שלך? התשובה לכל זה פשוטה ביותר, ואיני יודע למה כול החכמים הגדולים מתעלמים ממנה. כתוב בדברי חז"ל "הלכה היא, עשיו שונא ליעקב". לא משנה מה נעשה ואיך נתנהג, אל לנו לצפות לאהבה מצד אומות העולם. פשוט מאוד, ישנה הלכה פסוקה שלגויים  מזרעו של עשיו יש שנאה ליהודים המושרשת בתוכם.

אני מקווה שהשפיות תחזור למנהיגי מדינה זו והם יפעלו תמיד רק בכיוון האינטרס של בטחון העם היהודי, כי אם כולם שונאים אותנו, אז לפחות אנחנו לא נשנא את עצמנו...שבת שלום.