מה לא עושים כדי להיות נשיא

הגיע הזמן להבהיר לריבלין שמתחנף לגורמים איסלאמים קיצוניים שהמחנה האמוני לא בהכרח יצביע עבורו לתפקיד הנשיא.

עו"ד איתמר בן - גביר , כ' בחשון תש"ע

עו"ד איתמר בן גביר
עו"ד איתמר בן גביר
צילום: פלאש 90

"אין מה לעשות הוא חייב לתת לטיבי, צרצור וג'מאל זחאלקה לדבר ולהביע את דעתם כי זה חופש הביטוי!" את הדברים הללו אמר לי לפני מספר חודשים מקורב ליו"ר הכנסת שביקש לספר לי שרובי ריבלין נאמן לארץ ישראל ולעם ישראל. אותו מקורב רצה להציג את ריבלין כ"איש המחנה הלאומי" וטען, "שהלוואי שיהיה לנו נשיא שכזה", אלא שמאז היבחרו לקדנציה השנייה שלו כיושב ראש הכנסת, רובי ריבלין לא מפסיק לפעול נגד האינטרסים של עם ישראל וארץ ישראל ומטיל ספק רב אם באמת, עם ישראל צריך נשיא שכזה.

זה התחיל בביקור באום אל פחם. כפי שזכור, הפעולה הראשונה של ריבלין כיו"ר הכנסת הייתה לקיים צעדה בעיר המרכזת בתוכה גורמים איסלמים קיצוניים, והכל כדי להגיב על צעדת דגלי ישראל שקיימנו. ריבלין נסע לאום אל פחם לרקוד מה יפית בפני מי שכמה ימים קודם לכן שרפו את דגלי ישראל וצעקו שאום אל פחם היא עיר ואם "בפלסטין" ....גם במסיבת העיתונאים שקיימו הגורמים מהתנועה האיסלמית וריבלין עצמו, הוא לא הפסיק לחלק מחמאות למסיתים ולאויבים. הוא אמנם גימגמם משפט על שלמות ירושלים אבל מבטו הזחוח והאמירות שלו הוכיחו כי הוא איתם. הוא הסתחבק. הוא החניף, הוא סיפר כמה טוב החומוס באום אל פחם, אבל בעיקר סיפר על כמה הוא חבר של אחמד טיבי, וצרצור, וזחאלקה, וטלאב אסנע וכל שאר "החבורה מהכנסת" – ולא משנה שהחברים החדשים שלו בעד למחוק את המדינה.


ריבלין לא הסתפק בדברים אלה אלא הדהים את הנוכחים כשאמר כי " אינני חושב שערביי ישראל צריכים להתגייר או לשיר התקווה. מילות ההמנון אינן מדברות אליהם
בהמשך, כאשר מעל דוכן הכנסת ח"כ בן ארי נאבק במשתפי הפעולה עם האויב מבל"ד ורע"מ–תעל, יצא ריבלין להגנתם. ריבלין קטע את דברי בן ארי נגד טיבי והגן עליו בחירוף נפש כאילו הוא סנגור במשפט פלילי.

מספר ימים לאחר מכן החליט ריבלין לעלות מדרגה. בהצהרה פומבית בעת דיון בעניין תקציב המדינה לערביי ישראל, מיהר ריבלין להאשים כי "ערביי ישראל מקופחים בתקציב". ריבלין טען כי "הציבור הערבי משמיע טענות חוזרות לגבי על קיפוח והדרה, אשר מוצאים את ביטויים גם בתקציב. מצב האוכלוסיה הערבית מחייב אותנו לגלות אחריות לאומית. יש לזכור שאנחנו לא מוכרחים לחיות זה לצד זה, אלא נועדנו לחיות כך", ריבלין לא הסתפק בדברים אלה אלא הדהים את הנוכחים כשאמר כי " אינני חושב שערביי ישראל צריכים להתגייר או לשיר התקווה. מילות ההמנון אינן מדברות אליהם".

וכך עוד ועוד אמירות שהמשמעות שלהן היא אחת. לתת לאויב להשתלט על הכנסת. לפרגן לאויב. לתת לגיטמציה לאויב, להעביר מסר לאויב שהוא לא מחויב לחוקי המדינה, לאופייה של המדינה והכל בשם חופש הביטוי והדמוקרטיה.

אלא שמעניין שריבלין – בדיוק כמו קודמיו מהשמאל – סבור שחופש הביטוי זה עניין לערבים, לשמאלנים, ולאו דווקא לאנשי הימין.


אלא שבעקבות פניית עיתונאי ללשכת ריבלין התחולל מחול שדים וריבלין נקט בצעד חסר תקדים והורה לבטל את נאומו של בן ארי, חרף העובדה שתקנון הכנסת לא מאפשר צעד שכזה
ערב יום השנה להירצחו של הרב כהנא הי"ד היה אמור חבר הכנסת בן ארי לנאום במליאה לזכרו של הרב ולהכיר את פועלו למען יהודי ברית המועצות ומסורבי העלייה. נשיאות הכנסת כבר אישרה את הנאום, אלא שבעקבות פניית עיתונאי ללשכת ריבלין התחולל מחול שדים וריבלין נקט בצעד חסר תקדים והורה לבטל את נאומו של בן ארי, חרף העובדה שתקנון הכנסת לא מאפשר צעד שכזה.

ריבלין לא הסתפק בביטול אלא רץ לתקשורת השמאלנית כדי לגזור עוד קופון ולהתגאות: "ההצעה של בן ארי היא פרובוקציה שכן אי אפשר להפריד בין האיש כהנא ובין תנועתו שהוצאה אל מחוץ לחוק". אכן דברים כדורבנות שאגב אינם עולים בקנה אחד עם ההיסטוריה (הרב כהנא נרצח עוד לפני שתנועת כך הוצאה אל מחוץ לחוק), אבל בוודאי שמעוררים שאלות קשות: האם אפשר להפריד בין התנועה האסלמית לראשיה שריבלין מסתחבק איתם ? האם אפשר להבדיל ולהפריד בין ארגון הטרור אש"ף לאחמד טיבי (שהיה היועץ של ערפאת) שריבלין מתחבר איתו? האם אפשר להפריד בין ארגון החמאס לבין טלאב אסנע או צרצור שריבלין כל כך אוהב להתגאות שהוא נותן להם את חופש הביטוי.

כל בר דעת מבין את התשובה ומבין שריבלין פועל, כפי שפועל, רק כדי לקרוץ לערבים ולהבטיח את היבחרו לנשיא, אלא שריבלין עושה את אשר הוא עושה מתוך מחשבה שהימין בכיס שלו. הוא – כמו חלק גדול מהליכודניקים – סבורים שלימין אין אופציה. שבלאו הכי המחנה הלאומי יצביע לריבלין שהרי במי הימין יבחר? בדליה אציק? הגיע הזמן להבהיר לריבלין ושכמותו שהמחנה האמוני לא בכיס של אף אחד ולהציב אופציה ברורה: נשיא שלא מתחנף לגורמים איסלאמים קיצוניים ולא מנסה לסתום פיות ולמנוע אזכרה לחבר כנסת, מנהיג , הוגה דעות, תלמיד חכם. לוחם. רב בישראל  שנרצח על ידי בן עוולה .