בעקשנות ובמסירות נמשיך לבנות

כניעתו של רה"מ נתניהו לתכתיבים האמריקניים היא בהחלט בושה וחרפה, אך אל לנו ליפול לייאוש, אלא לצאת לתנופת בנייה עצומה.

נדיה מטר , ט' בכסלו תש"ע

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך

המאמר נכתב במשותף ע"י יהודית קצובר ונדיה מטר

ההכרזה על הקפאת הבנייה ביו"ש היא הוכחה שנתניהו הולך, לבושתנו, בדרכו של אריאל שרון – בגידה ברצון הרוב היהודי שבחר בממשלת ימין ובגידה בארץ ישראל. מטרת ההקפאה היא אחת: לשכנע את הערבים לשבת למו"מ כדי לקדם את הקמת המדינה הפלשתינית ביו"ש ובכך לוותר על ארץ ישראל.

יש בינינו האומרים "אלו רק מילים", "זו רק טקטיקה מול ארה"ב", "אל תדאגו, הערבים לא יסכימו לשום תוכנית". אסור לנו להקל ראש במילים. נתניהו כבר כשל כשאמר "שתי מדינות", שהפירוש הוא ויתור על ארץ ישראל, כשאמר "הקפאה", הפירוש הוא "הבנייה בארץ י
ההכרזה על הקפאת הבנייה ביו"ש היא הוכחה שנתניהו הולך, לבושתנו, בדרכו של אריאל שרון – בגידה ברצון הרוב היהודי שבחר בממשלת ימין ובגידה בארץ ישראל
שראל היא בלתי חוקית". למילים יש כח והן מחלחלות חזק. לו עמדתנו היתה עקבית מאז ששת הימים והיינו משתמשים במילים המתאימות: "זאת הארץ שלנו", ומתנהגים בהתאם ומספחים מיד את חבלי המולדת, היינו יושבים בה לבטח.

כעת עלינו להגיב בעוצמה. אם נמשיך בשגרה, יפלו עלינו חלילה שאר הגזרות המתוכננות, שכנראה, מטרתן חיסול כל ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון על מנת להקים בה מדינה פלשתינית. זו תהווה, כידוע, איום קיומי על כל מדינת ישראל הקטנה.

כל עוד חשבנו שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, יכולנו להסתפק בהפגנות  על מנת לנסות ולהשפיע על הממשלה. ישראל כבר מזמן אינה דמוקרטית. מדיניות השמאל שולטת בה, למרות רצון הבוחר בלאומיות ובציוניות. כעת עלינו  להפנות את כל מרצנו וכחנו לביטול הגזרה על ידי בנייה, בנייה ועוד בנייה. עלינו לבנות בכל מרחבי יהודה ושומרון, בתוך הישובים, בבתים הפרטיים, ומחוץ לישובים, בגבעות מסביב.

צו השעה היום הוא, איפוא, להקים קרן לבניית ארץ ישראל בה יושקעו מיליוני דולרים כדי לאפשר את המשך הבנייה במרחבי יהודה ושומרון. בטוחנו שאם השמאל מצא בארץ ובחו"ל תורמים המוכנים לתרום סכומים אדירים עבור הפעילות התעמולתית, מלשנית אנטי-ישראלית שלהם, בטוחנו שיש יותר תורמים, ידידי ואוהבי ישראל, המוכנים לתרום למאבק לבניית הארץ ולמימוש החזון הציוני של חזרת העם היהודי לארצו.

כל הנתונים לפרויקט "בניית ארץ ישראל" מוכנים. אנחנו בקשר עם קבלנים יהודים המסוגלים לבנות בית של 48 מטר מרובע תוך 5 ימים, במחיר של 100,000 ₪ או מבנה של 70 מטר מרובע ב200,000 ₪. רבים מהזוגות הצעירים המוכנים לגור במבנים פשוטים אלו, על גבעות ו/או בישובים. כל מה שחסר הוא הזרמת תקציבים.

אם נצליח לגייס סכומים גדולים ולגרום לבנייה של עשרות מבנים חדשים במרחבי יהודה ושומרון, זה יהווה  תגובה ציונית למפולת של ראש הממשלה. יתכן ויצליחו להרוס מבנה אחד או שניים. נצטרך מיד להקים אותם מחדש ולהבין שהבנייה לא היתה לשווא, מכיוון
אם נצליח לגייס סכומים גדולים ולגרום לבנייה של עשרות מבנים חדשים במרחבי יהודה ושומרון, זה יהווה תגובה ציונית למפולת של ראש הממשלה
שבניית אותו מבנה שהרסו הרימה את דגל המאבק והדליקה את ההתלהבות להמשיך ולבנות.

בנגוהות הרסו לפני שבוע שני בתים בשווי של 250,000 ₪ כל אחד. כעת מחכות 5 משפחות לבנות את ביתן באותה גבעה בנגוהות. במבוא דותן הרסו דיר עיזים בשווי של 200,000 ₪. כבר באותו לילה החלו, מתוך ההריסות, לבנות דיר חדש, במימדים קטנים הרבה יותר. לו הקרן לבניית ארץ ישראל כבר היתה קיימת, היינו יכולים לבנות את הדיר מחדש במימדים הקודמים ואף להוסיף יחידות דיור לזוגות צעירים העומדים בתור כדי לאכלס את גבעות יהודה ושומרון.

בעקשנות ובמסירות נפש למען כל רגב ורגב בארץ ישראל, נזכה לרשתה. בחודש כסלו זה, נשאב כוחות מהמכבים שהפרו בגבורה וללא פחד, את גזרות האימפריה. נגייס בע"ה מידידי ישראל בארץ ובעולם את התקציבים הנדרשים ונצא בתנופת התיישבות. במקום הקפאה – בנייה. במקום עצירה -- פריצה.

במקום הפלת הרוח -- נרומם את רוח העם. בע"ה בכחנו הדבר.