תודה לרב לבנון, עלה והצלח הרב מלמד

אחי היקרים המתקראים בטעות חילונים. אין כזה דבר חילונים. אנחנו לא יוונים, אנחנו יהודים.

מנורה חזני , כ"ה בכסלו תש"ע

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

כמו בסרט טוב, המאבק מגיע סוף סוף לשיא. כמו תמיד אצל הקדוש ברוך הוא: העיתוי מושלם.

בסיבוב הקודם הם חטפו מכה קשה. המדינה שכה העריצו, שהאמינו שהיא ראשית צמיחת הגאולה שלחה את חייליה לרמוס את כל היקר להם, את מה שאמור להיות יקר לה. חבולים ופצועים הם קמו, והמשיכו ללכת.  קצת צולעים אבל הולכים. זו לא המכה הראשונה, הם כבר יודעים לבכות ולקום.


עכשיו הם מתיצבים לסיבוב הבא. ראש בראש. או שישתחוו לפסל הדמוקרטי ויוותרו על אמונתם, או אחת דתם להקפיא. אליל הדמוקרטיה יוצב בהיכל והרב לבנון יידרש לנשקו. להתנער מתלמידיו שמחו נגד עבודת האלילים
זה לא נגמר. תאבונה של מפלצת ההרס רק גובר. הבולדוזרים ממשיכים להרוס, בית פה, דיר שם. להקפיא. לעצור מתישבים ולהקפיאם בכלא. מוזר, אבל הם עדין חיים...

עכשיו הם מתיצבים לסיבוב הבא. ראש בראש. או שישתחוו לפסל הדמוקרטי ויוותרו על אמונתם, או אחת דתם להקפיא. אליל הדמוקרטיה יוצב בהיכל והרב לבנון יידרש לנשקו. להתנער מתלמידיו שמחו נגד עבודת האלילים. הרב מלמד חייב ללמד בישיבתו כי הדמוקרטיה היא מעל הכל – או שישתחווה לפסל, או שייאסר עליו ללמד תורה. שילך ללמד תורה במערות ובמאחזים לא חוקיים. אבל כסף ממדינת היוונים הוא לא יקבל.

אחי היקרים המתקראים בטעות חילונים. אין כזה דבר חילונים. אנחנו לא יוונים, אנחנו יהודים. כולנו קודש קודשים. התורה היא גם שלכם, הארץ היא גם שלכם. ההיסטוריה היהודית היא גם שלכם, התנ"ך הוא גם שלכם.

איך אתם נותנים לשנאה הזאת, להרסנות הזאת להרוס כאן כל חלקה טובה.

איך אתם נותנים לשלטון לקחת את כל זכויות העם היהודי ולהעניקם על מגש של כסף לשכנינו הערבים, המכונים פלשתינים בטעות?

ומה איתנו? מה עם מה שיקר לנו, מה עם אוצרות העם היהודי ששמרו עלינו כל השנים שלא ניטמע בגוים? האם בשביל זה חזרנו לארץ? בשביל לאבד את זהותנו ולהיות מתיוונים?

תחזרו הביתה. ולא, אני לא מתכוונת לחזור בתשובה. אני מתכוונת לחזור להיות יהודים עם גאווה. אנחנו בני חורין. אנחנו ניצחנו את כל ההיסטוריה כדי לחזור לארץ, לבנות ולהיבנות בה. לא כדי להרוס את עצמנו ואת כל מה שבנינו.

אם עתיד ילדיכם חשוב לכם, ואני בטוחה שהוא חשוב, תצאו מהאדישות. בזמן שאתם רואים את האח הגדול והולכים לקניות בקניון, מישהו מוחק אותכם. גונב לכם את הזהות.

בואו עכשיו, בחג החנוכה, נעצור את כל זה. בואו נצא למלחמת רוח על כל היקר לנו באמת.

אנחנו יכולים לנצח, זה בגנים שלנו, מעטים מול רבים, צדיקים מול רשעים, טמאים מול טהורים.