ביידן אתה לא הנציב העליון

אתה לא הנציב העליון של מדינת ישראל ואנחנו לא מדינת החסות של אמריקה. אנו לא מבקשים מכם שתלחמו עבורנו, אך אנו דורשים שלא תפריעו לנו להגן על קיומנו.

יוסי בלום-הלוי , כ"ד באדר תש"ע

יוסי בלום הלוי
יוסי בלום הלוי
צילום: עצמי

אחת הבעיות שלנו כעם שאיננו נוהגים כבוד בערכינו, בביטחוננו הלאומי, באינטרסים הקיומיים שלנו, וכך כל פריץ ובעל מאה מרשה לעצמו לירוק בפרצופנו כל אימת שניגודים מדיניים עומדים למבחן.

אין זה סוד שממשל אובמה הוא לא רק שנוי במחלוקת בנושאים פנים אמריקניים, אלא שמדיניות החוץ והביטחון שלו מוכיחים כישלונות רצופים במלחמה בטרור האיסלאמי, בציר הרשע העולמי ובוויתורים כלפי רוסיה בכל הקשור במערכות ההגנה נגד טילים על חשבונן של  חברות נאט"ו החדשות במזרח אירופה.

אובמה בשנה הראשונה לשלטונו הראה רפיסות והתרפסות כלפי איום הטרור האסלאמי בנאום קהיר, הוא התחייב לנסיגה מעיראק בלוח זמנים קבוע מראש, והוכיח חוסר עקביות בכל הקשור בניהול משבר הגרעין האיראני המאיים לא רק על קיומה של ישראל, אלא על המשטרים הערביים האוהדים את ארה"ב, ואשר חרדים מההגמוניה האיראנית הגרעינית המאיימת לא רק על קיומם המדיני אלא גם על מעמדה של הדת הסונית במזרח התיכון כולו.

במישור היחסים בין ארצות הברית וישראל, מדיניותו של ממשל אובמה והצהרותיו המאמצות כליל את העמדה הפלשתינית העלו את הצד הערבי במשוואה לעץ גבוה של ציפיות מרחיקות לכת מעבר לכל מה שממשלים קודמים ניסו להוביל בהן את ישראל. התוצאה הייתה קיפאון במגעים בין ישראל וממשל הבובות של אבו מאזן במה שקרוי המו"מ להקמת מדינה פלשתינית על בסיס הסכמת נתניהו על העקרון של "שתי מדינות לשני עמים".

בד בבד עם המגעים במשור הפלשתיני נהלה ישראל דיאלוג מתמשך עם ממשל אובמה בכל הקשור לאיום הגרעיני האירני. ארה"ב
העלבון הצורב והמכוון של ביידן ורעייתו באיחור המכוון של שעה וחצי בהגעה לסעודה החגיגית שערכו לכבודם נתניהו ורעייתו, מעיד שאובמה וסגנו אכן סבורים שישראל היא מדינת חסות של ארצות הברית וכי העם בישראל יבליג על העלבון הזה בכבודו הלאומי
שידעה על עמדתה הנחרצת של ישראל בשאלה זו, ובמיוחד בהחרפה המתמדת באיומיה של איראן להשמיד את ישראל, הוליכה את ישראל בהתמדה ובצורה מודרגת לחזרה ונסיגה מכל מה שסוכם על פעולה משותפת לסיכול תוכנית הגרעין של איראן.

לוח זמנים שסוכם על פעולה עד סתיו 2009 – מוסמס על ידי ממשל אובמה והבטחות להחרפת הסנקציות הכלכליות שאמורות היו להיכנס לתוקפן בימים אלו לביצוען -הופרו בהודעה צינית של מזכירת המדינה האמריקנית בלא לידע את ישראל קודם לפרסומם.

אובמה לא הסתפק בביקור האזהרה של ראש המטות האמריקני בישראל לבל תתקוף באיראן, אלא שלח את סגנו, ג'ו ביידן לישראל מתוך כוונה להרגיע את ישראל בביקור של רצון טוב לאחר ההפרה הבוטה של ההבטחות האמריקניות שלו לישראל.

אלא שאובמה, בין אם התכוון לכך ובין אם לאו, שלח לישראל לביקור של "פיוס ורצון טוב" פיל זועם, שמייד עם בואו החל להשתולל בחנות החרסינה של המזרח התיכון.

ג'ו ביידן הוכיח כי התבטאויותיו ומעשיו בממשל אובמה מעמידים אותו בשורה אחת עם אויבים מוצהרים של ישראל לצדם של בילי קרטר נשיא ארה"ב לשעבר, ג'ימס בייקר השלישי, מזכיר המדינה בתקופת בוש האב, וזביגנייב בז'ז'ינסקי, היועץ לביטחון לאומי של הנשיא קרטר. זה האחרון אף הרחיק לכת והציע "שמטוסי ארה"ב יירטו את מטוסי חיל האוויר [ישראליים] אם יעברו בשמי בגדד בדרך לתקיפת מתקני הגרעין של איראן".

עם כל הכבוד שאנו רוחשים לעם האמריקני ולערכים המשותפים שלנו, על ג'ו ביידן לדעת שהוא איננו מגיע לישראל כנציב העליון של אמריקה בישראל, ואם הוא סבור כך מוטב שיתפכח מאשליותיו.

טוב נהג נתניהו (ושוב בדרכו העקלקלה) שגמל לממשל אובמה על הפרת ההסכמות בעניין איראן בהכנסת העז של הבנייה בשכונת רמת שלמה בירושלים כאות לחוסר שביעות הרצון של ישראל מהתנהגותה של ארה"ב כלפי הסיכונים הקריטיים ביותר לקיומה ושרידותה של מדינת ישראל.

העלבון הצורב והמכוון של ביידן ורעייתו באיחור המכוון של שעה וחצי בהגעה לסעודה החגיגית שערכו לכבודם נתניהו ורעייתו, מעיד שאובמה וסגנו אכן סבורים שישראל היא מדינת חסות של ארצות הברית וכי העם בישראל יבליג על העלבון הזה בכבודו הלאומי.

אם ג'יימס בייקר אמר בזמנו (ציטוט מדבריו): "לעזאזל ליהודים, בכל מקרה הם לא הצביעו בשבילנו", ג'ו ביידן בביקורו הנוכחי בישראל מוכיח כי אמירה נבזית עומדת בבסיס מדיניות ממשל אובמה, ומנוגדת הן לחנופה שגילה כלפי יהודי ארה"ב ברצונו לזכות בקולותיהם והן לאהדה המדומה שגילה כלפי מדינת ישראל במסע הבחירות שקדם לבחירתו.

כל מה שמטריד כנראה את ביידן ואובמה במכלול האיומים הנורא של אחמידיניג'אד ואיראן כלפי העם היהודי ומדינת ישראל, היא שכונה יהודית הנבנית בשטח ריבוני של מדינת ישראל, בירושלים בירתה.

והיכן היה הממשל הזה כאשר רק לפני עשרה ימים הציג אחמדיניג'אד במסגד הסוני הגדול של דמשק את אמנת טהרן בדבר הג'נוסייד של העם היהודי, בפני ממשל אסאד ומנהיגי כל ארגוני הטרור הפלשתינאים,  שבה נאמר בין השאר (ציטוט):


בתגובה לחיבור האנטישמי המסוכן והמזוויע ביותר מאז פרסם אדולף היטלר באירופה את המיין קאמף, לא נשמע קולו של ממשל אובמה, לא של הנשיא, לא של מזכירת המדינה, לא של סגן הנשיא ג'ו ביידן
"היהודים הם אויבי המונותאיזים, הם מחררי כל המלחמות והסכסוכים בעולם. היהודים מייצגים את כל השטניות, תאוות הבצע והרצח של הנביאים. הדרך היחידה לטפל ביהודים ובמדינת ישראל, היא לא לבטל או להתנגד לקיומה, אלא לשלוח אותה, ואת תושביה היהודים לגיהינום משום שהיהודים אינם יכולים לחיות יותר בין נהר הירדן ובין הים התיכון; בכל האזור הזה לא צריך להימצא אפילו יהודי אחד," סוף ציטוט.

ובתגובה לחיבור האנטישמי המסוכן והמזוויע ביותר מאז פרסם אדולף היטלר באירופה את המיין קאמף, לא נשמע קולו של ממשל אובמה, לא של הנשיא, לא של מזכירת המדינה, לא של סגן הנשיא ג'ו ביידן, שלא לומר קולם של שוחרי החירות, הצדק וזכויות האדם בעולם כולו.  

הרוק שירק כבוד סגן הנשיא של ארצות הברית בפרצוף של כולנו אומר לנו לא גשם ברכות מעתירה עלינו המעצמה הגדולה בתבל, מולדת בני החורין שוחרי החירות. טוב נעשה אם נאמר לביידן בצאתו מארצנו – אתה לא הנציב העליון של מדינת ישראל ואנחנו לא מדינת החסות של אמריקה. אנו לא מבקשים מכם שתלחמו עבורנו, אך אנו דורשים שלא תפריעו לנו להגן על קיומנו. עם ישראל כולו דורש ממך במפגיע – ג'ו ביידן התנצל בפני מדינת ישראל ועם ישראל.