עצוב הוא להיות (סגן) ראש העיר ירושלים

הרוב המוחלט של עובדי עיריית ירושלים ונבחריה הם אנשים ישרים הפועלים לטובת עיר הבירה ותושביה. אין להכפיש את כולם בגלל כמה תפוחים רקובים.

תגיות: הולילנד
דוד הדרי , י"ב באייר תש"ע

"עצוב הוא להיות ראש העיר ירושלים", כך כתב המשורר יהודה עמיחי בשירו המפורסם.

ובהמשך השיר תוהה המשורר: "איך יהיה אדם ראש עיר כזאת? מה יעשה בה? יבנה, יבנה ויבנה...

על רקע פרשת הולילנד ניתן לומר כי בימים אלו אכן עצוב להיות אפי' סגן ראש העיר, חבר מועצת העיר, או עובד עיריית ירושלים.

בעיריית ירושלים ישנם 31 נבחרי ציבור, רובם עוסקים בעבודה הציבורית בהתנדבות מלאה ולצידם כ-7,000 עובדי העירייה והחברות העירוניות.

כל אלו עוסקים מידי יום ביומו בבעיות הבסיסיות של העיר, כגון: חינוך, שירותי דת, נוער וצעירים, תרבות ואומנות, תברואה ונקיון, גינון, סלילת כבישים, שירותי רווחה בכל הרבדים וכן, גם בנושא תכנון ובניה.

לדאבוני הרב, כל האנשים הנפלאים הללו הדואגים לפיתוחה של בירת מדינת ישראל והעם היהודי – מתהלכים לאחרונה שפופי קומה כשתווית הגנבים מודבקת על כולם...

אני עצמי כמי שמכהן זה 7 שנים כחבר מועצת העיר וכסגן ראש העיר (בהתנדבות מלאה...), וכמי שמעולם לא עסק בתחום התכנון והבניה, אלא רק בנושאים "שוליים" כגון: שמירה על אחדותה של ירושלים, שמירה על האינטרסים של הציונות הדתית בתחומי חינוך, דת, רב ראשי, תנועות נוער, טיפול בענייני הפרט ועוד ועוד, זוכה מדי יום לשאלות מצד "מקורבי", משהו בסגנון: "נו, עוד לא עצרו אותך?"
בעיריית ירושלים ישנם 31 נבחרי ציבור, רובם עוסקים בעבודה הציבורית בהתנדבות מלאה ולצידם כ-7,000 עובדי העירייה והחברות העירוניות

אז בשמם של 7,000 איש אשר נותנים את חייהם ונשמתם למען העיר הזאת ומעולם לא פעלו בניגוד לחוק ולא נחשדו בדבר, אני עונה: "לא, לא עצרו אותנו! ואין סיבה שיעצרו אותנו..."

גם אם ישנם חשדות! לגבי מספר תפוחים רקובים, זה עדיין לא אומר שכל המטע רקוב!!!

אכן הרשויות המוניציפאליות לא תמיד זוכות להערכת הציבור וזאת בשל תשלומי הארנונה, הבירוקרטיה השולטת בכל, בשל עניינים פוליטיים כאלה ואחרים ובשל פרשיות כדוגמת הולילנד הנחשפות מפעם לפעם.

אולם מכאן ועד להכפשת ציבור שלם (ציבור העובדים והנבחרים) הדרך ארוכה ביותר.

אנו בעיריית ירושלים יודעים שזה לא כ"כ פשוט לתת שירות.

ישנו צורך בהרבה סבלנות, סובלנות ופשרות כאלו ואחרות, על מנת להמשיך ולחיות ביחד ולקדם את ירושלים לרווחתם של תושביה והבאים בשעריה.

יש למצות את הדין עם המיעוט השולי ביותר אשר פעל בניגוד לחוק ולכללי המוסר ובצד זאת חובה עלינו היום יותר מתמיד, לחזק ולהעריך את הרוב המוחלט של עובדים ונבחרים אשר פועלים לילות כימים על מנת לבנות ולקדם את בירת הנצח ירושלים.