שמעון כהן מלשין לזקני הפלשתינים

במסגרת האחריות של שכן לשכניו - הלשנה לא נעימה.

שמעון כהן , י"ד באייר תש"ע

אחמד, מוסטפא, עאבד, סעיד ושאר זקני הכפרים הפלשתיניים, שלום.

קצת לא נעים לי לספר לכם, אבל נדמה לי שאתם חייבים לדעת את האמת הערומה (תרתי משמע) על החברים החדשים של צעירי הכפרים שלכם. אני יודע שזה ממש לא נעים כי בסך הכול מדובר כאן בבני העם שלי, ובכל זאת מכיוון שככל הנראה לא בדיוק מגלים לכם את האמת, אני חש חובה, כשכן אל שכנים, לספר לכם מה באמת קורה מתחת לאף שלכם.

ובכן זה קורה בבילעין, זה קורה גם במקומות אחרים. אתם מקבלים הודעות על קבוצה של ישראלים צעירים, 'אנרכיסטים' קוראים להם, שמתכוונים לבוא ולהצטרף למחאה שלכם נגד גדר ההפרדה, חיילי צה"ל ושאר עסקי הכיבוש הנורא והמשחית. זה נורא מעודד אתכם, ואתם לא רק שמעודדים את צעירי הכפרים שלכם לחבור לאנרכיסטים הללו אלא שאתם עצמכם משתדלים להגיע בעצמכם למקום. הרי גם אתם יודעים שפנים חרושות קמטים של קשיש כפרי מהשומרון מצטלמות יפה לצד צעירים נחושי מבט, וצילומים כידוע הם הכלי החשוב ביותר במאבק נגד אותו כיבוש משחית.

אז זהו, שמכיוון שכבר הזכרנו את המילה 'משחית' פעמיים, נראה לי שחשוב שתדעו מי אלו האנרכיסטים האלו שמתחברים לצעירים שלכם, מי אלה שמארגנים פעילויות תרבות משותפות, מי אלה שיחד עם הצעירים שלכם לוחמים נגד ישראל.

אומר לכם את זה בשפה המעודנת ביותר שאוכל, בעיקר מפאת כבודם של קוראי המכתב הזה, יהודים וערבים כאחד. צר לי אבל כשאתם חושבים שצעירי הכפרים שלכם הולכים לפעילות תרבותית עם אנרכיסטים יהודים חובבי פלשתין הם בעצם הולכים למועדוני סטייה וזימה מהסוג שאתם אפילו לא מסוגלים לדמיין. הם אפילו מקימים יחד עם הצעירים שלכם מועדונים כאלה.

בחלק מהמקרים הצעירים שלכם, אלה שמספרים לכם שבעזרת אנרכיסטים צעירים ישראליים הצליחו להסתנן לתל אביב, ובעזרת אותם אנרכיסטים הם מצליחים להסתתר בעליות גג ובדירות נטושות בדרום העיר, לפעמים אותם צעירים שלכם כל כך הפנימו את תרבות הזוהמה המינית של אותם אנרכיסטים עד שהם עצמם לא מסתפקים בהשתלבות במועדונים האלה אלא שהם גם מקימים לעצמם מועדונים שאללא יוסתור מה קורה שם. הצעירים שלכם הופכים להיות כוכבים של מופעי זימה בחסות אותם אנרכיסטים שקוראים לזבל הזה 'חופש'.

חוץ מהמועדונים הללו, חשוב שתדעו, חלק מהתפיסה האנרכיסטית שלהם היא החיים בקומונה, ולכן עבורם הזוגיות של בעל ואישה שמקימים משפחה היא דבר מתועב. לכן הם חיים בקבוצות והצעירים שלכם, אלה שהגיעו אל העיר הגדולה כחלק מהמאבק בצבא הכיבוש הציוני, הופכים חלק בלתי נפרד מהחבורות הללו, שם כולם עם כולם ובאמת רק אללא יוסתור (ישמור). 

אני מרחם על אוזניכם ולכן לא אאריך, אבל כשאותה אנרכיסטית החליטה להתערטל בישוב עתניאל כחלק מהמחאה שלה זו הייתה רק דוגמית למה שהאנרכיסטים שאתם כל כך שמחים לראות אותם מעורבים במאבק שלכם עושים לנפשם של הצעירים שלכם. לא סתם קרה שאחד מראשי הפעילים בגזרת חברון הוא עזרא נאוו'י שהורשע בבית משפט בעבירה מהסוג הזה.

נכון. מה שאתם שומעים על החבורה הזו זה שהם עיתונאים, סופרים, משוררים, שחקנים, אנשי רוח, אבל חשוב שתדעו שמאחורי ההגדרות האלה מדובר בחבורה שמתחזקת את תעשיית הזוהמה בגזרת תל אביב, ואת זה הם מנחילים לצעירים שלכם.

אני מספר לכם את כל זה כי שמעתי שלפחות אצלכם, זקני הכפרים, המסורת והמשפחה הם ערכים חשובים, אז רציתי להזהיר וליידע אתכם בכמה פרטים שאמורים להטריד אתכם. האנרכיסטים הללו מספרים לכם ולעולם כולו שהם מנהלים את המאבק הזה נגד ישראל כחלק מהכבוד שלהם אליכם כבני אדם ואל המסורת שלכם כמוסלמים, אבל אחרי שמסתיימת ההפגנה בקול תרועות וגיל, אבנים עשן וגז מדמיע, הם הולכים לביבים שלהם בעיר הגדולה ויחד עם הצעירים שלכם דורכים על מה שבעיניכם מוגדר כאנושי וערכי. שום דבר מהמסורת שלכם לא באמת מעניין אותם.

עכשיו כשאתם מבינים או לפחות מתחילים לנחש מה קורה אחרי שמסתיימות ההפגנות בבילעין אני חושב שכדאי להרהר שוב אם מה שמשחית זה הכיבוש או שדווקא אלה שלוחמים בו.