תיקון מושחת

העברת "התיקון המושחת" תחזיר אותנו לתקופת ה"מושחתים נמאסתם" שקיוינו שחלפה מהעולם.

עו"ד אביעד ויסולי , י"ד באייר תש"ע

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: עצמי

כשאהוד אולמרט נשאל על פרויקט הולילנד, הוא אמר כי הוא "תמך" בפרויקט כי נכללו בו יחידות דיור לאוכלוסיה לא חרדית.  בכך ביקש אולמרט לעורר את שונאי החרדים בפרקליטות לפעולה, כדי שאלה יורו למשטרה להניח לו מחקירת פרשיית השוחד והשחיתות הגדולה והחמורה במדינה.  כך שחיתות אחת מובילה לשניה ולבסוף המערכת כולה מסתאבת עד שורשיה, אדניה ויסודותיה.

כשביבי נתניהו מציע לחברי מרכז הליכוד להצביע על תיקון החוקה, באופן רטרואקטיבי, לדחיית הבחירות לעוד שנתיים לפחות (וככל הנראה להרבה יותר), הוא בעצם מנסה לשחד אותם. הוא, כמו אולמרט, עוטף את זה ב"אידאולוגיה" אנטי-פייגלינית, אבל זהו תיקון מושחת שמנציח את כל בעלי התפקידים בליכוד – נאמניו - על כסאם. כיסאולוגיה, לא אידאולוגיה, נמצאת בבסיסו ובמהותו של המהלך.
 
התיקון המוצע הוא אנטי-דמוקרטי בעליל. היעלה על הדעת כי הכנסת תתקן את חוק יסוד: הכנסת ותאריך את כהונתה ל – 7, 8, 10 שנים ויותר, ואף ללא תאריך יעד מוגדר? הלוא אמות הספים היו רועדות בציבור, בבתי המשפט, במפלגות ובתקשורת.
 
הגיבוי שקיבל ביבי משופטי בית המשפט העליון להעביר את תיקון החוקה בליכוד, מעורר מחשבות נוגות על פוליטיזציה של השפיטה מחד, ועל הסתירה הזועקת שבין החלטה זו לבין פסקי הדין של בית המשפט העליון שבהן הועלתה הדמוקרטיה לרמה של דת ממש.
 
טענתו של ביבי ש"אין זמן לבחירות" כאשר הוא מקדיש יומיים שלמים מזמנו למעבר מכנס בחירות אחד למישנהו על מנת לשכנע את חברי המרכז להצביע בעד התיקון המושחת, ביחד עם "להקת מעודדות" קבועה וכמה שרים שאין להם כנראה מה לעשות במשרדם, היא לא יותר מפארסה.
 
גם הטענה כי יש לפקוד עוד אלפי חברים לליכוד כדי לדלל את כוחה של "מנהיגות יהודית" היא מופרכת. האם פייגלין לא יפקוד אלפי חברים, כאשר ביבי שידרג אותו עכשיו למעמד של יריב שווה כוחות? האם אלפי אופנוענים וטרמפיסטים אחרים שיתפקדו ב"מפקד ארגזים" יצילו את הליכוד, או ידרדרו את תנועת הליכוד למצבה העגום והפתטי בתקופת עומרי שרון?
 
במשך שנים היה "מרכז הליכוד" שם דבר בתקשורת לשחיתות ולסיאוב במערכת הפוליטית. בתקופה האחרונה נרגעה הביקורת.  העברת "התיקון המושחת" תחזיר אותנו לתקופת ה"מושחתים נמאסתם" שקיוינו שחלפה מהעולם.  חברי במרכז – האם זה התואר שאתם רוצים שיכנו אתכם בציבור?  האין בכך בושה?
 
ולביבי אומר אך זאת – אתה תלמד כי השחיתות היא כמו סם – משכרת ומשקרת, ובסוף משלמים עליה, ובגדול. תברר אצל הירשזון, בניזרי, עומרי שרון, וקודמך בתפקיד - אולמרט.