נתניהו, שיחקת אותה!

ראש הממשלה נתניהו מפגין חוכמה ומנהיגות מאין כמותה, הוא שומר על האינטרסים של ישראל ושומר על מצע הליכוד.

עידו בן פורת , ט"ז באייר תש"ע

ביום בו ייסד רה"מ בנימין נתניהו את תוכנית ההקפאה לפני חודשים מספר, חשנו כולנו - הציבור הדתי-לאומי, מחנק בגרון כאילו "שוב פעם זה קכמורה לנו", והנה עוד ראש ממשלה ימני שכח מי הם בוחריו ועל בסיס איזה מצע נבחר, הרגשנו שוב איך הממשלה מתדרדרת לאבדון, ציפורני השמאל משתלטות על השלטון והימין נדחק לפינה הקרה והכל כך מוכרת.

בנאומו לאחר אישור הקבינט אמר נתניהו כי "מנהיגות נבחנת ביכולת לקבל את ההחלטות הנכונות ולבצע את הצעדים החשובים בזמן נכון", ואני כמו רבים נזכרתי בקדימון לסרט הקודם שהשתתפנו בו - "ההתנתקות טובה לישראל". הפרשנים ממחנה השמאל, סליחה – מהתקשורת, עלו לשידור והסבירו שלנתניהו לא הייתה ברירה ו"הוא בכלל מזגזג מימין לשמאל ואין מה לצפות ממנו כי מחר הוא עוד ישוב להיות ימני קיצוני".

במפגש עם חברי "בימת המייסדים" של הליכוד במצודת זאב, ניסה בוגי יעלון להסביר לקהל שמולו, מהם הסיבות שהביאו להחלטת השביעייה על הקפאת הבנייה. הוא עדכן על מחלוקת עקרונית קשה מאוד וקריטית בין ממשלת ישראל לבין הממשל האמריקאי בארה"ב.


ראש הממשלה נתניהו מפגין חוכמה ומנהיגות מאין כמותה, הוא שומר על האינטרסים של ישראל ושומר על מצע הליכוד.
הממשל האמריקאי אינו מבין את המציאות במזרח התיכון, אובמה וקהילתו רואים בהתנחלויות מכשול לשלום, ולדעתם ההתנחלויות מקשות על מסירת השטחים לפלסטינים, לכן מזכירת המדינה האמריקאית דרשה בתוקף לא להוסיף לבנות אף לא אבן אחת ביהודה ושומרון.

מצד אחד איננו רוצים להתעמת עם ארצות הברית ומצד שני לא רוצים להתכופף, לפיכך ייסד נתניהו דרך פשרה בין הדרישות האמריקאיות לבין מצע הליכוד.

באותם ימים בהם התקבלה ההחלטה על התוכנית, הטרידה אותי המחשבה כיצד ייתכן ששני השרים הימניים המובהקים בני בגין ובוגי יעלון, ממשיכים בשלהם, איך ייתכן שמר יעלון, זה שיוצא בחורמה נגד כל החלטה לעקור יישובים וזה שלחץ בתקופתו כרמטכ"ל לכבוש עוד ועוד גבעות, לא מניד עפעף ומסכים להקפאת הבנייה בשומרון וביהודה.

תמהתי, כיצד שני ח"כים בלבד - דני דנון וציפי חוטובלי, תוקפים בחריפות את החלטת נתניהו, כאשר הוא זה אשר העניק להם מעמד בכנסת החדשה, וקידמם לתפקידים בקואליציה ובכנסת.

מדוע ח"כ מירי רגב, יו"ר הכנסת רובי ריבלין והשר גדעון סער לא פוצים פה נגד התוכנית?

ולמה בעצם קוראים לזה "הקפאה"? מרכז ההסברה במשרד רה"מ ידע היטב להפגין הצלחה כשהעניק את השם "עופרת יצוקה" למבצע האחרון בעזה, נתניהו בקלות יכול היה לקרוא לזה "עצירה" או "השהייה".

אם תשאלו אותי, ראש הממשלה ידע ויודע היטב מה הוא עושה, בתקשורת המונים קביעת מילה קיצונית וקשה כמו "הקפאה", פירושה לאמור שגם לנו המהלך הזה הוא המקסימום שנוכל לתת. 'גם לי זה כואב, איך אין ברירה', משדר נתניהו ברמז למחנה הלאומי, בו בזמן שהוא מסביר למי שמעוניין לשמוע את חשיבות התוכנית לקידום האינטרסים הביטחוניים של ישראל.

ככל שעוברים החודשים מטרת התוכנית מתבהרת לנו; נתניהו רוצה להראות לאמריקאים שהפלסטינאים הם הם סרבני השלום, בעקבות זאת כל הזמן קורא להם ראש הממשלה לשבת ולדבר על שלום. הנה עוד באותו יום של החלטת הקבינט הוציאה הממשלה הפלשתינית הודעה שבלי הקפאת בנייה גם בירושלים - אין משא ומתן.

ראש הממשלה נתניהו מפגין חוכמה ומנהיגות מאין כמותה, הוא שומר על האינטרסים של ישראל ושומר על מצע הליכוד. הוא בהחלט יודע מה הוא עושה, ובתחבולות נלחם את מלחמתנו על יישוב ארץ ישראל השלימה.

אחמדינג'אד מדבר מידי יום על השמדת ישראל בנשק גרעיני, ברגע שרק יוכל.

כדי לתקוף את הכור האיראני ואפילו כדי שארה"ב תטיל סנקציות משתקות על איראן, צריך לנהוג ולהנהיג בחוכמה בכדי לסחוף איתנו את אובמה. הנה אנחנו רוצים שלום ואפילו מוכנים להשהיית הבנייה, העיקר שאובמה יהיה מרוצה ונוכל סוף כל סוף גם לעצור את איראן הגרעינית, לשבת לבטח בירושלים בירתנו ובעיקר לפאר את ההתיישבות היהודית בשומרון וביהודה.