יום ירושלים לא נוגע למדינת תל אביב

לאבירי תת תרבותה של מדינת תל אביב דבר מערכים וזכרון לאומי לא מזיז לה ולכן הם מתעלמים מלהזכיר את מלחמת ששת הימים.

יוסי בלום-הלוי , כ"ח באייר תש"ע

יוסי בלום הלוי
יוסי בלום הלוי
צילום: עצמי

לפני 43 שנים חוויתי את הקרבות לשחרור ירושלים; זו הייתה חוויה נוראת הוד, מלווה בצער וכאב על חברינו הנופלים במערכה, יחד עם התרוממות נפש לנוכח גדולתו ההסטורית של רגע השחרור של הר הבית, שהוגש כשי לעם היהודי, עם עולם שזכה לרגע זה בתום חורבן, גלות ושואה מתמשכת בכל הדורות.  זה היה רגע סמלי שבו נטלו הלוחמים לשחרור העיר את מפתחות בית המקדש אותם הטילו ללהבות כוהני המקדש בעת שריפתו בידי לגיונות רומי, והגישו אותם לעם ישראל כדי שלא יילקחו לעולם.   

והנה לא חלפו שנים רבות, וכבר נמצאו בקרב עמנו בוגדים, מוסרים, מלשינים ועוכרי עמם המוכנים למסור את הקדוש בנכסיו הבלעדיים של העם היהודי, נכס שיד זדונית השחיתה את צפונות עברו באין מוחה.
 

בימים אלה דומה שירושלים שוב מועמדת למו"מ, איומי השמדה נשמעים ממזרח, מצפון ומדרום, אבל עם ישראל נותר מופקר מול מתקפה זו, אליה מצטרפים אמצעי תשקורת-תקשורת המשכיחים במכוון ובזדון את מלחמת ששת הימים בכלל ושחרור ירושלים בפרט
דמם של חברי הותז את קירות האבן של ירושלים בשכונת שמעון הצדיק בשיח ג'ארח, בצומת רוקפלר ומגדל החסידות וליד מלון האבירים לא הרחק מהשער החדש.
 
בימים אלה דומה שירושלים שוב מועמדת למו"מ, איומי השמדה נשמעים ממזרח, מצפון ומדרום, אבל עם ישראל נותר מופקר מול מתקפה זו, אליה מצטרפים אמצעי תשקורת-תקשורת המשכיחים במכוון ובזדון את מלחמת ששת הימים בכלל ושחרור ירושלים בפרט. 

בערוץ השני, ובתאומו מושחת הערכים ערוץ 10, אין ולו אזכור קל אחד של 800 נופלי מלחמת ששת הימים שכרבע מהם נפלו לשחרור ירושלים. רק ערוץ 1 טרח לכלול בין תוכניותיו שירים, וסרטי תעודה (תופים על חומות ירושלים - מוקי הדר). בערוץ 10 עסקו בשאלה המסעירה - למי ייתן הרווק את הטבעת, לתפארת מדינת ישראל. גיא פינס בא אחריו, בזבל תקשורתי של MTV, ובערוץ 2 בסרט מוצג סרט הזימה ''אינסטינקט בסיסי'' וה'סופרנוס' על המאפיה האיטלקית באמריקה.
 
זוהי תת תרבותה של מדינת תל אביב שדבר מערכים וזכרון לאומי לא מזיז לה, תרבות הדקדנס הרקובה הפוסט מודרניסטית והמנוכרת.
 
אבל אנו נעלה היום לירושלים עירנו, לוחמים, בונים וחולמים, חרדים, דתיים לאומיים, חילונים, מסורתיים,  יהודים עמך, עם ישראל האוטנטי, לא עמו של גבי גזית, לא של חלאות האקדמיה הישראלית החוברת לרוצחי עמנו, ולמשנאנו בקרב אומות העולם. נדבר ונשיר בשבחי ירושלים. ירושלים של זהב, עירנו הנצחית ונשמת אפנו. נאמר לבוגדים ולמוסרים וכל אויבנו - אנו לא נוותר על גרגר עפר אחד מציון ירושלים.