"יצהר וחוות גלעד מבעירים את השטח", האומנם?

אלוף פיקוד המרכז אבי מזרחי מאשים את תושבי יצהר וחוות גלעד בעוינות של הערבים. חבל שהוא לא יורד לשטח כדי להכיר את התושבים שהם מלח הארץ.

אהוד סטודניה , י"א בסיון תש"ע

אהוד סטודניה
אהוד סטודניה
ערוץ 7

"יש חשש שאם נגיע להסלמה מול הפלשתינאים היא תגיע כתוצאה מאלימות המתנחלים" כך טען בשבוע שעבר אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, תוך שהוא מזכיר את תושבי יצהר וחוות גלעד כבעלי פוטנציאל מרכזי לגרימת ההסלמה.

דבריו אלו של האלוף הם המשך ישיר של מדיניות ההסתה האלימה נגד תושבי גב ההר. מדיניות זו החלה בהשתלחות בישיבת ההסדר בהר-ברכה .

הרב אליעזר מלמד חינך את תלמידיו לשירות ביחידות קרביות ובמקרה הצורך להקרבת חיים למען המדינה. טענת הסרק שהואשם בה הרב מלמד שהוא דורש מתלמידיו שלא להקשיב למפקדיהם תוך התעלמות מכך שהדברים נכתבו בהקשר של פינוי יהודים מבתיהם (ורק  במקרה מעין זה) דעה שאוחזים בה רוב רובם של רבני ישיבות ההסדר.

לאחר ששר הביטחון ביטל את ההסדר עם הישיבה, הוא המשיך להתגולל על התלמידים.

במקום שיאפשר לאותם תלמידים לסיים את לימודיהם בישיבה, דרש מהם לעזוב את הישיבה באמצע ה"הסדר"- התוצאה היא ששבעה תלמידים יושבים בכלא שש. ביניהם תלמידים שקבלו אותות הצטיינות ביחידותיהם, אך בהתנהלות האווילית של שר הביטחון ויועציו הפכו אותם לאויבי הצבא.

במקביל שר הביטחון ועוזריו משתלחים גם בתושבי יצהר וחוות גלעד.


האלוף היה פוגש לדוגמה, את הרב יהודה ליבמן קצין במילואים ומנהל הת"ת במקום והיה מכיר את אהבת המולדת והציונות האמיתית הפועמת בו
עצתי לאלוף- "רד לשטח" בוא לדבר ולהכיר את האנשים במקומות הללו, לו בקרת ביצהר היית מכיר את ראשי הציבור שמדינת ישראל עבורם היא התגשמות חזון הנביאים, היית חש את הכאב שהם מרגישים כאשר הם רואים את המדינה מתאכזרת כלפי אזרחיה הנאמנים.

האלוף היה פוגש לדוגמה, את הרב יהודה ליבמן קצין במילואים ומנהל הת"ת במקום והיה מכיר את אהבת המולדת והציונות האמיתית הפועמת בו.

הוא היה מזדעזע לשמוע שבשבוע שעבר אותו קצין במיל, עמד בצורה פאסיבית מול אנשי יס"מ שביקשו לקחת מחפרון שעבד במגרש ביישוב (עם היתר בנייה כחוק) ואחד משוטרי היס"מ התיז גז לתוך עיניו בכוונת מכוון. יהודה נאלץ להתפנות לבית החולים.

תושבי יצהר סובלים מהתנכלות של הצבא אליהם בכל דרך אפשרית מנתינת רפורטים לכל היוצא מהיישוב ופשיטות לילה לשם עצירת חשודים עד קבלת צו הריסה לישיבת "עוד יוסף חי" שנבנתה מכספי ממשלת ישראל.

עד כה נעצרו בפשיטות הלילה כמה וכמה נערים ובחורים אבל כמעט כולם שוחררו מיד לאחר מעצרם אפילו ראש הישיבה נעצר והובל בביזוי כבול בשלשלאות ושוחרר לאחר שהתברר שאין שום עילה למעצרו, חוץ מהרצון להתנכלות לישיבה וליישוב. עד כה לא הוגש אפילו כתב אישום אחד נגד אחד התושבים. לצערי שלושה מתושבי יצהר מורחקים ע"פ צו מינהלי בלא שיוכלו להתגונן מול טענות השב"כ בבית משפט.

חוות גלעד נמצאת במרחק עשר דקות נסיעה מיצהר, גם לשם הייתי מציע לאלוף להגיע, הוא היה פוגש את איתי זר מייסד הישוב ומשפחתו. הוא היה שומע שבעת מלחמת לבנון האחרונה ובמלחמה בעזה שליש מתושבי החווה היו במילואים וכמעט ולא נשארו
האלוף חושש שמעשים כמו שריפת שטיחון במסגד ע"י מתנחל יגרמו להבערת השטח, אבל האלוף מתעלם שבשטח יום יום נזרקים בקבוקי תבערה על תושבים, אבנים נזרקים על מכוניות ואף ניסיונות פיגוע ע"י מחבלים
גברים מבוגרים ביישוב. הם הלכו להילחם למען הגנת המולדת כפשוטו. הוא היה שומע שאיתי הוא קצין במילואים ובן למשפחה שכולה (אחיו גלעד שימש כקב"ט המועצה אזורית שמרון ונרצח ממארב מחבלים) אביו של איתי משה זר היה מראשוני חטיבת הצנחנים המיתולוגית שהשתתף בהרבה מפעולות התגמול.

האם משפחה בן למשפחה כזו הוא אויב למדינה ?

לצערי האלוף לא יוכל לפגוש בימים אלו את איתי בביתו מאחר שהוא במעצר בית בבית חמותו שבירושלים. המשטרה העלילה עליו שהוא תקף שוטרי מג"ב, דבר שלא היה ולא נברא, עובדה שהולכת ומתבררת בבית המשפט. גם הדרישה למעצר עד סוף התהליכים אינה פרופורציונאלית למעשה לפי כל קנה מידה.

האלוף חושש שמעשים כמו שריפת שטיחון במסגד ע"י מתנחל יגרמו להבערת השטח, אבל האלוף מתעלם שבשטח יום יום נזרקים בקבוקי תבערה על תושבים, אבנים נזרקים על מכוניות ואף ניסיונות פיגוע ע"י מחבלים, כגון המקרה שהיה בערב חג השבועות, כאשר נעצר מחבל בשערי היישוב ברקן בדרכו לפיגוע. כל המעשים של הערבים אינם "מדליקים" את השטח רק שטיחון או גרפיטי על מסגד יכול להוביל לשפיכות דמים.

האם אנו הגיוניים?

ברצוני לחזור ולהציע לאלוף, אל תאמץ את הסיסמאות והקלישאות הזדוניות שיחצ"ני "שלום עכשיו" מכניסים לפיך!

אל תצטרף להסתה נגד מיטב בניה של המדינה הזו !

צא לשטח, פגוש אותם, דבר עמם, למד אותם- ע"מ שמדינת ישראל תוכל ליהנות ממיטב בניה ומתישביה ("מתנחליה").