מרץ הסכימה לבנייה בכל חלקי ירושלים

בזכות תבונתם של ראשי הליכוד העולמי קיבלו גם קיצוני השמאל בקונגרס את הצעת ההחלטה המרכזית של הליכוד העולמי בעניין ירושלים.

זאב בן יוסף , י"ד בתמוז תש"ע

זאב בן יוסף
זאב בן יוסף
ערוץ 7

נציג תנועת מרץ העולמית, מר אברהם חייט, חתם על כתב הסכמה שהוגש לקונגרס הציוני שננעל לא מכבר, לקבל את הצעת ההחלטה שהגיש הליכוד העולמי על הגדלת ההשקעה בבנייה בירושלים על כל חלקיה ושכונותיה, "כפי שעשו גם כל ממשלות ישראל וכל ראשי עיריית ירושלים". 

החלטה זו התקבלה גם במליאת הקונגרס, והצביעו לה גם צירי מרץ, תנועת העבודה ושאר נציגי השמאל. לא ברור לפיכך, מה ראתה סיעת מרץ בעיריית ירושלים להתנגד השבוע לתוכנית לפיתוח התיירות במזרח ירושלים, שכללה הריסת מבנים בלתי חוקיים באזור (תוכנית "גן המלך"), ומדוע החליטו לפרוש מהקואליציה, כאשר תנועתם הסכימה למעשה לבנייה ולפיתוח במזרח הבירה..

יש להבין שבחוקת הקונגרס הציוני נארג מעגל סגור המבטיח תמיד עדיפות לתנועות השמאל. מעגל זה רקם השמאל עם הקמת התנועה הציונית, והוא שגרם בזמנו לז'בוטינסקי ומפלגתו הרביזיוניסטית לפרוש מההסתדרות הציונית. מעגל סגור זה קיים עד היום ועד כה לא נראה שניתן לפרוץ אותו.  

למרות הנחיתות המובנית של הליכוד ובעלי בריתו, שבעטייה נחלו מפלות קשות בקונגרסים קודמים, ידעו מי שעומדים היום בראש הליכוד העולמי, ח"כ דני דנון ומנכ"ל בית"ר העולמית יעקב חגואל, להוביל מהלכים חכמים ונחושים שהפיקו הישגים מרשימים.

בין השאר הם השכילו להכין הפעם הצעות החלטה לקונגרס שחלקן אומנם נידחו עקב הרוב האוטומטי של השמאל, אך בזכות תבונתם של ראשי הליכוד העולמי קיבלו גם קיצוני השמאל בקונגרס את הצעת ההחלטה המרכזית של הליכוד העולמי בעניין ירושלים.

ראוי לחרוט על דפי ההיסטוריה הציונית כי תנועת מרץ העולמית העולמית חתומה על הצעת ההחלטה שיזם הליכוד העולמי ושהתקבלה בקונגרס הציוני ברוב גדול, כולל על ידי כל יתר סיעות השמאל, שכותרתה -  "הצהרה על ירושלים מאוחדת כבירת ישראל לנצח".

וזוהי לשון ההחלטה ההיסטורית "ירושלים היא בירתו של עם ישראל מזה למעלה משלושת אלפים שנה ותישאר הבירה הנִצחית של עם ישראל ומדינת ישראל. הקונגרס ציוני קורא לממשלה ולעירייה להגדיל את ההשקעה בפיתוחה ובנייתה של ירושלים על כל חלקיה ושכונותיה, כפי שעשו כל ממשלות ישראל וכל ראשי עיריית ירושלים."