מכתב גלוי לחברי הבית היהודי

תמונת העתיד היא עגומה בהיבט הציוני-לאומי, את המדינה מנהיג קו חלש, פשרן, נסוג, קו המחפש את שרידותו הפוליטית ותו-לא.

חוג עמק יזרעאל , כ"ו בתמוז תש"ע

לכב'

השר דניאל הרשקוביץ, חה"כ זבולון אורלב, אורי אורבך. מפד"ל.

מכובדינו.

תמונת העתיד היא עגומה בהיבט הציוני-לאומי, את המדינה מנהיג קו חלש, פשרן, נסוג, קו המחפש את שרידותו הפוליטית ותו-לא. לא נעים לנקוב בשם, אבל עיני כולנו פקוחות ואנו רואים את רה"מ בנימין נתניהו מוביל קו זה.

הוא נעזר בשר הביטחון כ"איש הרע", הוא מנצל שרים המתקיימים בין רצון-טוב, תקווה ותמימות פוליטית, וככזה הוא מוביל מסע מושפל ראש, חסר רוח וחזון ציוני, מסע המתקיים מיום ליום ומברך בערבו, "שהחיינו".

הוא יכול להוביל מסע כזה משום שאף שר, ח"כ ומפלגה ציונית לאומית השותפה לו, לא מאיים, לא דורש, לא תובע, פשוט נישאים על הזרם לאן שהזרם יישא אותם.

אמת, המפד"ל היא שלושה חברי כנסת, וברצונה לשבת בקואליציה היא שבה וטוענת כי אין לפרישתה כל השפעה, ולצערנו גם לישיבתה שם אין כל השפעה. אבל יש.

השפעה של נמיכות קומה, ייאוש, אוזלת-יד. שני חברי כנסת ושר שמהות היותם בכנסת בימים של מאבק על החזון הציוני, הוא להזדעק, להלחם, לאיים ולהשפיע, פשוט יושבים בקצה העגלה, מגלגלים עיניים לשמיים ואומרים אנחנו כאן שלושה מאחור, אין לנו משמעות.
המצב שאינכם קמים ומאיימים בעזיבה, המצב שנראה כרגע, בו תמשיכו להתנהל כאנוסים ונינוחים, הוא לא האמת ההיסטורית הנרשמת כעת ביניכם לבין הציבור הציוני-לאומי, מאמין כחילוני.

רבותינו השלושה , האם אתם נהנים ממצב זה ?! בכל מקרה, אין לזה משמעות כי ככה אתם תופסים את עצמכם, אין לזה משמעות כי אתם מפחדים מצל הרים כהרים, אין לזה משמעות כי אתם בהתנהגותכם זו מלמדים אותנו שקורצתם מהחומר שנועד לשרת אדונים. זה סוג של בגידה באחים לדרך, זה סוג של אפסות שאין לה תקדים.

ברור לנו שאיש חלש כרה"מ, החרד מכל איום, הנזעק משמץ חשש , היה נבהל ועוצר ומטכס עצה ומשתדל לרָצוֹת, לו שר ושני חכי"ם היו מאיימים לפרוש מממשלתו. מאיימים ובצדק אם חו"ח ההקפאה הארורה הזו תימשך, אפילו תחת כותרת אחרת, שהרי סדק קואליציוני דק, יכול להתרחב. אלא שאפילו לסדק הדק הזה, אינכם מסוגלים.

המענים הידועים שלכם ; ממשלת ליכוד-קדימה רעה יותר, אין לפרישה השפעה, הפלנו די ממשלות ימין, עזרנו בעקיפין או בסתר לישיבה באלון-שבות ( סימבולי ) וכד', הוא מענה הנכון לאנשים העוסקים במכולת ולא במדיניות, של אנשים שנעים להם להתנהל מאחור, כמו זה פסגת רצונם ותו לא.

לכן השר הרשקוביץ וחה"כ אורלב ואורבך, אינכם יכולים להמשיך ולשבת בקצה העגלה מאחור, ובוודאי לא לשבת על הגדר. המצב שאינכם קמים ומאיימים בעזיבה, המצב שנראה כרגע, בו תמשיכו להתנהל כאנוסים ונינוחים, הוא לא האמת ההיסטורית הנרשמת כעת ביניכם לבין הציבור הציוני-לאומי, מאמין כחילוני.

המצב האמיתי הוא בגידה מוחלטת שלכם בחברים, ברעיון ובדרך, אין לכך הגדרות שונות מאלו. קומו אפוא על רגליכם אל מול רה"מ, ותיבעו ממנו מהלכים ציוניים, נחרצים וברורים, הפתיעו את עצמכם לטוב, ואותנו.  בתקוות אמת לרגעי אמת

חברי החוג.