הזיות משיחיות

עד שלא יהיה ברור לכל העולם ולערבים שהשלום הוא בראש ובראשונה צורך קיומי של הערבים, לא יכון שלום בשום תנאי.

ד"ר אריה בכרך , כ"ה באב תש"ע

מדי פעם אני תופס את עצמי הוזה במחשבות, כנראה דמיוניות לחלוטין. במחשבותי, אני מתאר לעצמי שנאמר, מחר מחרותיים נשמע ברדיו בראש מהדורת החדשות הפותחת את היום, הצהרה מאת ראש הממשלה. וכך יאמרו, ראש ממשלת ישראל מודיע על דעת כל הממשלה שעדיין לא בשלו התנאים לקיום מו"מ עם הפלסטינים.

ובהמשך, מו"מ עקיף כלל אינו על הפרק מהסיבה הפשוטה, שמי שרוצה לעשות אתנו שלום חייב לדבר איתנו ישירות. בהזדמנות זו ממשלת ישראל רוצה להודות לכל "הנשמות הטובות" הצרפתים, האנגלים, הטורקים וגם ידידתינו הגדולה ארה"ב, על רצונם הטוב לתווך, אבל זהו עד כאן.

לגבי המו"מ הישיר יאמר רוה"מ עדיין לא בשלו התנאים. אנו לאור נסיוננו עם הערבים דורשים כמה צעדים בונה אמון.

בהם, הפסקת התעמולה העויינת הן בתקשורת והן במערכת החינוך של ילדי הפלסטינים. אנו דורשים שינוי בסיסי ועמוק תוך הוצאה של ספרי לימוד חדשים בהם יוצגו היהודים באור אמיתי ונכון. הילדים הפלסטינים ילמדו גם על מעשה הזוועה שנעשו ליהודים ע"י ערבים כבר בראשית המאה הקודמת. הילדים ילמדו למשל, על הטבח בחברון, ההתעללות החייתית בחיילי הל"ה וכיו"ב.
אנו דורשים משאל עם מקדים בו מתחייבים למעלה מ-90% מהערבים להכיר ולקבל את כל התנאים דלעיל ואת תוצאות המו"מ. כל עוד לא ימולאו תנאים אלו, אין טעם בקיום מו"מ.

תנאי הכרחי נוסף, הכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית על כל המשתמע מכך. ירושלים עיר הקודש תהיה בירת מדינת ישראל. ה"תאונה" שבעטיה היתה ירושלים מחולקת במשך 19 שנה באה סוף סוף על תיקונה לפני יותר מ-40 שנה.

עוד צעד בונה אמון הוא ההכרה כי כשם שאנו ישבנו את פליטינו מארצות ערב בארצנו, הערבים יעשו זאת לפליטיהם במקום מושבם הנוכחי.

תנאי חשוב לקיום שיחות ישירות הוא הבטחון שאנו אכן מנהלים מו"מ עם גורם מוסמך. לא נחזור על הטעות בה נהלנו מו"מ עם ערפת והטרור נמשך ע"י ארגונים הנושאים שמות כיסוי אחרים.

לכן, אנו דורשים משאל עם מקדים בו מתחייבים למעלה מ-90% מהערבים להכיר ולקבל את כל התנאים דלעיל ואת תוצאות המו"מ. כל עוד לא ימולאו תנאים אלו, אין טעם בקיום מו"מ.

תחשבו. יש משהוא לא הגיוני בכל האמור עד כאן?

מדוע בכל זאת זה נשמע כל כל דמיוני שאכן כך יקרה?

תחת זאת אנו שומעים הצהרות של הערבים מהן משתמע שהם עושים לנו טובה שהם מסכימים לדבר אתנו ולכן עלינו לשלם על כך.

אבו מאזן הצהיר שהוא "מוכן" למו"מ ישיר תמורת הכרה בשתי מדינות, כשבאחת לא יהיו יהודים ובשניה, כן נכון, ערבים ויהודים. וכמובן דורש אבו מאזן כתנאי מקדים להסכמתו למו"מ ישיר, הכרה של ישראל בגבולות 67 כגבולות מדינת פלסטין.

אם כך, אבו מאזן על מה יהיה המו"מ, על עכו? על יפו, חיפה ורמלה? כן, כנראה שכך הוא באמת חושב. אתם הבנתם?? תמורת הכבוד לתת לערבים מדינה צריך לשלם. וזה כל כך פשוט ולא דמיוני...

עד שלא יהיה ברור לכל העולם ולערבים שהשלום הוא בראש ובראשונה צורך קיומי של הערבים, לא יכון שלום בשום תנאי.

במהלך המו"מ אפשר להציע שאת השאיפות הלאומיות של הפלסטינים ניתן לממש בעבר הירדן.

פרק נוסף בניהול מו"מ אפשר וצריך ללמוד מהערבים. התשובה לאמריקאים על איומיהם. האמריקאים איימו על הפלסטינים שאם הם לא יבואו למו"מ עם ישראל, הם, האמריקאים, יפסיקו את התמיכה בערבים, הן בעמדותיהם המדיניות והן התמיכה הכלכלית כך הגיב דחלן על האיומים אלו, "לא נקריב את השאיפות הלאומיות שלנו במחיר תמיכה אמריקאית".

איזו מנהיגות!! איזו נחישות וכבוד עצמי!! והנה עוד הזיה משיחית. הנה יקום מנהיג ישראלי ויצהיר הצהרה ברוח זו. אין לי ספק שהאמריקאים יתאימו את עצמם לצד היותר נחוש. מדוע לא נהיה אלו אנחנו??!!