רק צריך להיכנס דרך הפתח...

המדינה הפלשתינית, השלום הכלכלי והערים החדשות אינם אלא פיקציה ורמאות, שמשומנות בהמון המון כסף.

ישי גלעד , י"ב באלול תש"ע

ישי גלעד
ישי גלעד
ערוץ 7

בזמן האחרון כולנו מודאגים מהעיר 'רוואבי' שנבנית מצפון לעטרת ועל עוד עיר נוספת שמתוכננת לקום לערבים מצפון ליריחו, כל זה כשישראל אינה יכולה לעשות דבר מכיוון שהבנייה נעשית בשטח A.

דווקא הדאגה והחשש מבליטים את גודל הפרדוקס, בעוד שהערבים מחזיקים בכיבוש בקבר יוסף ובבית הכנסת שלום על ישראל ביריחו שעפ"י הסכמי אוסלו צריכים להיות בשטח C. יושבים המומחים ומסבירים לנו שאין לנו מה לעשות כנגד בניית העיר מכיוון שהיא יושבת בשטחי A.   

אבל דווקא העדר ההיגיון ואזלת היד פותחים פתח ללמד אותנו איך יוצאים מהייאוש, ומההקפאה שאנחנו נתונים בה.

לאמיתו של דבר המדינה הפלשתינית, השלום הכלכלי והערים החדשות אינם אלא פיקציה ורמאות, שמשומנות בהמון המון כסף.

רק עכשיו ראינו איך בעיצומה של התקופה שמוגדרת כטובה ביותר מבחינת שיתוף הפעולה בין הרש"פ לצה"ל, כמעט ופרצה אינתיפאדה שלישית בעקבות הכרזת רה"מ על מערת המכפלה וקבר רחל כאתרי מורשת.

כולם יודעים שהפת"ח שולט ביהודה ושומרון רק למראית עין ושאין לו שליטה על התפתחות העניינים, וברגע שצה"ל ישחרר את השליטה
מאחורי השלום הכלכלי, ובין הקניון לגורדי שחקים של שכם מסתתר שטח בוער שאינו בשל ואינו רוצה בשלום כזה, שיכול להתעורר בכל רגע, ואז תהיה חומת מגן שנייה, וכל הבועה תתנפץ.
תתפרק הרשות הפלשתינית.

כולם יודעים שהשוטרים הפלשתינים נשארו מחבלים כמו שהיו, ידע את זה גם אלוף המנהל – פולי מרדכי כשעתעקש שאת הפינוי מבית הכנסת בנערן יבצע צה"ל.

כולם יודעים שאוסלו הוא משחק, וכשצה"ל רואה לנכון הוא נכנס גם לשטחי 'אי' למשל כשצריך ללכוד את רוצחיו של הרב מאיר חי.

מאחורי השלום הכלכלי, ובין הקניון לגורדי שחקים של שכם מסתתר שטח בוער שאינו בשל ואינו רוצה בשלום כזה, שיכול להתעורר בכל רגע, ואז תהיה חומת מגן שנייה, וכל הבועה תתנפץ.

הדבר היחיד שהופך את הפיקציה הזו למציאות היא שהימין מכבד את כללי המשחק, עובדה שב17 שנות אוסלו לא קם מאחז או יישוב אחד בשטח 'בי' .

הסוד של המשחק הוא שאף אחד לא מגלה מה באמת עומד מאחוריו, הערבים לא מגלים שהם לא מכירים במדינת ישראל ושגם רמת אביב מבחינת היא שייח' מוניס.

היהודים לא מגלים שארץ ישראל שייכת להם כי ה' נתן להם את הארץ, וממשלה – לא מגלה שהיא לא יודעת מה היא רוצה.

אם רק נקרע את המסך מעל ההצגה ונכריז שאנחנו נמשיך את הבנייה בכל ארץ ישראל וגם בשטח 'אי', רק אם נודיע ונעשה שכל הסכמי אוסלו יהיו מבחינתנו ללא שום תוקף - יתמוטט כל מגדל הקלפים.

ואז נראה כולנו איך כל הערים והמגדלים שבונה סאלם פייאד הם כמו ערמות קש שמספיק ניצוץ אחד של אש ואהבת הארץ כדי שכל מה שישאר מהם יהיה בסך בכל עבודות עפר ותשתית לעיר יהודית השנייה בשומרון.

ולמי שעוד לא מאמין, שיראה איך השמאל ואדריכלי השקר הזה השתוללו מכניסה של 80 יהודים לבית הכנסת ביריחו.

או בקיצור:אם נלחם על יריחו – נזכה לחדש את היישוב היהודי ביריחו.

אבל אם לא תקום עיר ערבית חדשה גם מצפון ליריחו.

אז שכם ויריחו תחילה כדי ש'רוואבי' וקמר (ירח) לא יהיו התחלה.