"לתקן עולם במלכות ש-די"

נמשיך בכל כוחנו לחזק את המודעות בתפקידו המיוחד של עם ישראל, ומדינת ישראל כמדינת העם היהודי.

משה פייגלין , כ"ח באלול תש"ע

יהדות ח"כ משה פייגלין
ח"כ משה פייגלין
צילום: פלאש 90

בתפילת "עלינו לשבח" מופיעות המילים שהפכו לסיסמת 'מנהיגות יהודית' -  "לתקן עולם במלכות ש-די". משפט זה מבטא את היעד והסיבה לכל הסיפור הלאומי שלנו.

מי ששוכח את המטרה אינו מסוגל יותר לחתור ולהתקדם בתוך סיבוכי המציאות ואתגריה. ראש השנה, היום הגדול בו אנו ממליכים עלינו ועל העולם כולו, את מלכו של עולם, הוא היום "שלנו", כי את המסר הזה של ראש השנה אנו לוקחים קדימה אל כל ימי החול.

האגדה מספרת על תפילת "עלינו לשבח" - אותה תיקן לפי המסורת יהושע בן נון -  שבאה להתלונן לפני בורא עולם על כך שהיא שובצה בסוף התפילה. לא שמים עלי, כבר כולם עם רגל בחוץ כשאומרים אותי, בכלל לא שמים לב למה שאני אומרת, התלוננה התפילה לפני אביה שבשמים.

אל תהיי עצובה ענה הבורא, כאשר החיים זורמים ושוטפים וכולם ממהרים אף אחד לא חושב על דברים כמו תיקון עולם במלכות ש-ד-י,  אולם בראש השנה, בעת שאנשים מתפללים על השנה החדשה ומאחלים לעצמם ולחבריהם את הדברים הכי טובים, את, תפילת "עלינו לשבח" תהיי במרכז. באמצע התפילה כולם יגידו אותך ברגש ובכוונה, ותגלי שבעצם את העיקר אצל כולם כל הזמן. פשוט המודעות גוברת ביום הדין. 

אנו חברי מנהיגות, נמשיך בכל כוחנו לחזק את המודעות בתפקידו המיוחד של עם ישראל, ומדינת ישראל כמדינת העם היהודי. נתפלל יחדיו שההכרה בתפקיד מיוחד זה, והרצון והפעולה לממשו יבואו מתוך עשייה של שמחה. נחתור יחדיו להציב לעם ישראל את האפשרות לבחור בהנהגה הקוראת את "עלינו לשבח לאדון הכל" בכל יום, ואנו סמוכים ובטוחים שברגע האמת העם יבחר לפעול מתוך הודאה ואמונה.

ברכת שמחה ובריאות לכל אחד ואחת.

לתקן עולם במלכות ש-ד-י