מדוע לא צודק איווט ליברמן

יחסי הערבים והיהודים לא יוכרעו ללא מלחמה נוספת וכל מי שמנסה להדחיק או להרחיק את הגלולה המרה רק מעמיק את התוצאות החמורות של המלחמה הבאה לערבים וליהודים.

פרופ´ הלל ויס , כ"ה בתשרי תשע"א

הלל וייס
הלל וייס
צילום: עצמי

תהליך אוסלו הוא כידוע כינוי אחר לניסיון להשמדת עם ישראל בארצו ליברמן קרע לרגע בנאומו באו"ם את מסכת האשליות ועל כך יבורך. הוא כנראה היה זוכה בעוד עשרה מנדטים אילו היו הבחירות לכנסת מתקיימות היום. אך גם אם תתקיימנה בעוד חצי שנה מעמדו הפוליטי השתפר. גם אם נתניהו יוכל להשלים את המפץ הקטנטן ולהיות הזנבנב של ציפי לבני לתקופה קצרצרה.

ליברמן קבע את שהכל יודעים! אין כל סיכוי לשלום עם העולם הערבי והאסלאמי במצבו בכל טווח הנראה לעין לפני תבוסתו המכרעת כשלא יהיה עוד כנעני בבית ה'. בינתיים אסור לרדוף ולהמציא אשליה של שלום באופק כי סכנתו המוכחת מרובה מתבוסה במלחמה הקרובה והבלתי נמנעת.

מאידך הרעיונות של ליברמן על חלופי האוכלוסין אינם מועילים וגם ההסכמה המשתמעת להקמת מדינה ערבית כלשהיא בארץ ישראל המערבית או המזרחית היא בלתי הגיונית ובלתי אפשרית ובלתי מוסרית ומנוגדת לפתיחת ספר בראשית. ירדן כמדינה פלשתינית הוא העמוד עליו נשענת "היוזמה הישראלית " בראשות בני אילון ובמנכלו"ת העיתונאי יואב שורק כמוה כפלשתין בירושלים.

ירדן אינה יכולה להפוך לפלשתין שבכל כינוי עצמאי שלה תהיה תמיד חזית מזרחית האורבת לישראל ומתעצמת ללא פיקוח ומסוכנת בהרבה מירדן ומחמאס. ואילו ירדן ככל שתצטרף למלחמה הבאה תסייע רק להרחבת גבולות ישראל למלוא גבולות המנדט המקורי כפי שצוירו
רק השמאל הקיצוני בעולם שמוכן להקריב את ישראל ללא נדנוד עפעף יחד עם מצרים ואיראן, סעודיה וסודן ממשיך ללחוץ על פירוקה של ישראל מנשקה הגרעיני.
בוועידת השלום בסן רמו לאחר מלחמת העולם הראשונה ב1922.

יחסי הערבים והיהודים לא יוכרעו ללא מלחמה נוספת וכל מי שמנסה להדחיק או להרחיק את הגלולה המרה רק מעמיק את התוצאות החמורות של המלחמה הבאה לערבים וליהודים.

מאידך כל זמן שלא ייסגר הפער בין המדינה היהודית שהיא מדינת –העל הנפקדת -נוכחת במציאות המטא-היסטורית העולמית לבין מדינת ישראל לא תהיה למדינת ישראל מטרה אמיתית למלחמה הבאה וגם לאחר ניצחון, אם יהיה, שעשוי לעלות במאות אלפים הרוגים בצד הישראלי, ה' ישמר, עדין ישראל עלולה לחזור לתקליטי האמש, רדיפת השלום על בסיס 'מדינת ישראל' כחברה דמוקרטית במשפחת העמים על בסיס שוויוני של מדינת כל אזרחיה למעשה.

אמנם, כבר היום, אפילו ממשל אובמה מבין בעל כורחו שהעניין הזה, שוויוניות ישראל במשפחת העמים הוא שקר, גם אם יאמץ לטאטא ענין המדינה היהודית ולהסתפק בכינוי מדינת ישראל כ'בית הלאומי' היהודי כלשון המנדט. מצד אחד הצביעה ארצות הברית יחד עם מאה ושמונים אומות באו"ם על פירוק נשקה הגרעיני של ישראל ומאידך הוא מבין כי לא ניתן לבוא בדרישה שוויונית כזו אל ישראל שתעצים את הממד האסלאמי לממד שעשוי למחוק את ארצות הברית, גם אם הוא, אולי, לא ממש יצטער על-כך כנקמה אישית על תבוסתו הקרבה. רק השמאל הקיצוני בעולם שמוכן להקריב את ישראל ללא נדנוד עפעף יחד עם מצרים ואיראן, סעודיה וסודן ממשיך ללחוץ על פירוקה של ישראל מנשקה הגרעיני. ואמנם אובמה גם הוא היה מוכן להצטרף ללא מסכות נוצריות לצד השמאלי אלא שיש לו צרות עם אנשי הביטחון האחראים במדינתו שאינם מוכנים עדיין להפקיר את ארצות הברית לניצחון האסלאם. בלבולו של אובמה הוא זה שיתרום לנפילתו אבל גם למסע אנטישמי אדיר בארצות הברית המתחיל בנטישת הספינה של אובמה על ידי יהודיו.

התרגום שחלק מהעולם נותן בסתר ליבו ובסתירתו הפנימית מתוך הסתר פנים כביכול לזכותה של ישראל להתקיים בינתיים גם במחיר אי השיווין משקף ממד עמוק וערכי הרבה יותר, גם אם הוא מוכחש והוא שוכותה של מדינת ישראל האמיתית, העמוקה והיהודית, הקדושתית והמלכותית להתקיים מכוחו של מלך מלכי המלכים יוצר בראשית שברצונו נתנה לנו ונטלה מהם היא התקווה החתרנית של חלק מאומות העולם למלכות ה'. מחבר ראשית לאחרית:

אַשְׁרֶיךָ יִשְׂרָאֵל מִי כָמוֹךָ עַם נוֹשַׁע בַּה' מָגֵן עֶזְרֶךָ וַאֲשֶׁר חֶרֶב גַּאֲוָתֶךָ וְיִכָּחֲשׁוּ אוֹיְבֶיךָ לָךְ וְאַתָּה עַל בָּמוֹתֵימוֹ תִדְרוךְ