שיתוק הדירות ואכפתיות

שיתוק הבנייה בירושלים גרם למחסור של 25000 דירות בירושלים בלבד, ומדינה שלא בונה בעיר הבירה שלה מראה על פשיטת רגל טוטלית של מנהיגיה.

הרב אורי כהן , כ"ח בתשרי תשע"א

אחת הבעיות הקשות ביותר היום בארץ ישראל היא אי היכולת של יהודים, ובפרט זוגות צעירים, לקנות בתים בארץ ישראל. אנשי כלכלה מומחים מנסים לתת את השערותיהם לבעיה, אך באופן כללי לדעת כולם הסיבה היא אי בניית בתים חדשים ברחבי ארץ ישראל.

האמרת מחירי הדירות היום בישראל נפוצה בכל רחבי העולם, ואנשים מכל העולם המחפשים להשקיע את כספם ולהניב תשואה רצינית לכספם, קונים דירות בישראל. תופעה זו מקשה יותר על היהודים, כי כניסתם של אנשי ממון מרחבי העולם לשוק גורמת להעלאת המחירים, ותמיד איש הממון יוכל להוסיף קצת על היהודי ולקנות דירה בישראל.

שיתוק הדירות

לא אתפלא אם עוד מעט נראה תופעה חדשה של דירות בארץ: אנשים יקנו קרוונים או מכולות של חברת צים, ינחיתו אותם בחצרות בתים של קרוביהם והנה לנו חזרה לעולם המעברות של פעם.

התמיהה הגדולה היא, הרי מדינת ישראל הוקמה ליישוב יהודים בארץ ישראל. ובמקום יהודים מיישבים היום אנשים גויים מרחבי העולם : סינים, תאילנדים, פיליפינים, רומנים, רוסים, אוקראינים, סודנים ועוד כל מיני זרים מרחבי אפריקה ואסיה. מדוע באמת איננו רואים עשייה אמיתית לפתור את הבעיה? מדוע כל היום מדברים שרים בנושא אך לעשות לא עושים שום דבר?

התשובה הפשוטה היא "שיתוק". כן, השיתוק תופס את כל מערכות השלטון בארץ. ניוון המוחים של המנהיגים העסוקים כל היום ב
השיתוק תופס את כל מערכות השלטון בארץ. ניוון המוחים של המנהיגים העסוקים כל היום בשרידותם הפוליטית, גורם להם לעשות טעויות טקטיות נרחבות, החל מביטחון המדינה וכלה ביישוב יהודים בארץ ישראל.
שרידותם הפוליטית, גורם להם לעשות טעויות טקטיות נרחבות, החל מביטחון המדינה וכלה ביישוב יהודים בארץ ישראל.

התנהגות זו לא מפליאה. ממשלות יהודיות הזורקות יהודים מנחלתם ומפקירה אותם לדירות קרוונים מראה לנו את ההתייחסות האמיתית שלהם ליישוב יהודים בארץ ישראל. ההקפאה ההרסנית שהייתה בשנה האחרונה והאיומים להמשכה שעדיין קיימים, גרמו לשיתוק הבנייה ברחבי אזורים אלו.

ראש ממשלה שעסוק כל היום עם דברים טפלים הנקראים "שיחות השלום", אין לו זמן לבזבז על בניית דירות בישראל.

טוב אמר אחד משרי הממשלה, כי כל הפטפוטים עם הערבים הם בזבוז זמן ושום תועלת לא יצא מזה, חוץ מדבר אחד: נתינת שטחים מארץ ישראל לערבים וקירוב חיסולה של מדינת ישראל ח"ו.

אין מנוס היום ממלחמה כדי להכריע את הויכוח למי שייכת ארץ ישראל לנו או לערבים. הערבים עם אמונתם הדתית לא יוותרו לבסוף על אף סנטימטר מארץ ישראל, כולל תל אביב וחיפה.

שיתוק הבנייה בירושלים גרם למחסור של 25000 דירות בירושלים בלבד, ומדינה שלא בונה בעיר הבירה שלה מראה על פשיטת רגל טוטלית של מנהיגיה. ראינו כבר בזמן עליית היהודים מרוסיה, כשקברניטי המדינה החליטו שצריך דירות, כיצד הייתה תנופת בנייה בלתי רגילה בכל רחבי הארץ.

צריך אכפתיות!

גם היום, אם לראש הממשלה יהיה איכפת נושא הדירות בארץ, בישיבת ממשלה אחת הוא מכריז על הנושא כנושא לאומי שבו צריכים להשקיע את מירב הכוחות והזמן, והנה לנו תוך שנה עשרות אלפי דירות בהתחלות בנייה.

תוך מספר שנים ישנם יכולות להיכנס לפרויקטים של מאות אלפי דירות, דבר שלעצמו יכניס תוספות של אלפי מקומות עבודה לאנשים רבים. אולי ביבי מחכה למשיח שיעשה את העבודה, אשרי המאמין... שבת שלום!