הקונספירציות לרצח רבין – מי פוחד מהם?

כל ניסיון לטמון ראש בחול הוא מעשה בת יענה. אז מה ההתרגשות הזו, ממה הם פוחדים? למה אסור לשאול שאלות.

הרב ישעיהו רוטר , ד' בחשון תשע"א

דעות יופיע על שטרות כסף? יצחק רבין ז"ל
יופיע על שטרות כסף? יצחק רבין ז"ל
צילום: ערוץ 7
אישים ואתרי חדשות כולם מהשמאל המובהק תוקפים את אתר ערוץ 7 שהזמין את הציבור לרגל יום השנה ה-15 לרצח רבין, לשלוח אליו את הקונספירציה הנראית לו בעניין הרצח המתועב. האישים שוב מנופפים באותה הסתה נגד הימין ממש  לא למדו דבר ולא שכחו דבר.

אין זה סוד שהקונספירציות לרצח יצחק רבין רצות באוויר מרגע הרצח. גם  ילדי הנרצח, יובל ודליה העלו לא אחת שאלות קשות ש
אני אישית סבור באופן מוחלט שיגאל עמיר רצח את יצחק רבין המנוח. אז ממה הם פוחדים? שמא יתברר לי ולאנשים כמוני דברים אחרים? אדרבה. אם ישנם דברים אחרים, עדיף לא להסתירם ואם אין דברים אחרים, מה הבעיה?
גם הציבור שואל ואין להם מענה. אין זה סוד שהקונספירציות חלק ממש מחזיקות מים, נשענות על דעות מומחים, הקלטות, תמונות וכדומה. כל ניסיון לטמון ראש בחול הוא מעשה בת יענה. אז מה ההתרגשות הזו, ממה הם פוחדים? למה אסור לשאול שאלות. מה הפאנטיות הזו?

צריך לזכור שהשמאל קצר את מלוא רווחיו מהרצח המתועב הזה. שנים רבות אנשים מהישוב חששו לרמוז שהשקפת עולמם היא ימנית, אפילו לא ימנית לייט. הנזק שהסב הרוצח לימין היה נזק טוטאלי, נזק שנוצל עד תום על ידי השמאל.

הרי אף אחד בעולם לא מצדיק ולא מקבל את הרצח הזה ואין אף אחד בעולם שחושד שהימין מרוצה מזה. אבל החשש שמא יתברר שיגאל עמיר פעל בשליחות שאינה דווקא אידיאולוגית ימנית טהורה ואולי באמת היו מעורבים בכך זרועות תמנון קונספירציות, מטריפות את דעתם של השמאל עד היום. לכן, הניסיון לסתום פיות, לחסום מחשבה וחשיבה, להשתיק דיבורים בעניין זה מלמד על פחד גדול שרק מגביר את החשד לקונספירציה.

אני אישית סבור באופן מוחלט שיגאל עמיר רצח את יצחק רבין המנוח. אז ממה הם פוחדים? שמא יתברר לי ולאנשים כמוני דברים אחרים? אדרבה. אם ישנם דברים אחרים, עדיף לא להסתירם ואם אין דברים אחרים, מה הבעיה?

הצביעות. הצביעות הזו לתקוף אתר רק בגלל שהוא בעל אוריינטציה ימנית, זה יסוד כל הרע, מזכיר מאד את ימיה האפלים של ישראל בימים שלאחר הרצח. אם אתר שמאלני היה מציע את אותה הצעה לציבור, היו כולם משבחים ואומרים. "המטרה היא לחסל סוף סוף את טענות הקונספירציה"

דוקא ניסיון ההשתקה הזה מגביר פי כמה את אופציית הקונספירציה ואת זה לא יוכלו להשתיק לעולם.