זכותה של מדינת ישראל

זכותה וגם חובתה של מדינת ישראל להחרים אומנים/יוצרים ישראלים אשר קוראים להחרמת יהודים וערים בישראל.

עו"ד נבון קצב , א' בכסלו תשע"א

דעות היכל התרבות באריאל
היכל התרבות באריאל
ערוץ 7

קראתי בעיתון ישראל היום את מאמרו של מר יוסי ביילין בנוגע לחרם אומנים /יוצרים על העיר אריאל.

מי שאינו יודע או זוכר היה מר ביילין מאדריכלי הסכם אוסלו, הסכם האיום שלא הביא שלום אלא שעלה למדינת ישראל ולאזרחי ישראל בדם רב. שעה שהביא את האוטובוסים והמחבלים המתפוצצים אל תוך ערי ישראל.
זכותה וגם חובתה של מדינת ישראל לכלל אזרחיה להטיל חרם על אותם אומנים /יוצרים ולמנוע מהם להופיע באירועים רשמיים של המדינה, לתת להם במה, ללמד את מורשתם התרבותית האנטי ציונית

והנה אותו מר ביילין טוען במאמרו, כי לדעתו זו זכותם של אומנים / יוצרים ישראלים לא להופיע בעיר אריאל ובאותה נשימה הוא גם קרא לח"כ יריב לוין מהליכוד שמבקש בצדק לקיים ישיבה דחופה בכנסת בעניין זה שלא למאוס במיעוט , אם ישראל הדמוקרטית חשובה לדבריו בעיניו של ח"כ לוין.

ועל כך אשיב ברשותכם כך: אכן מר ביילין אדריכל הסכם אוסלו צודק עקרונית. שכן, אכן זכותם הדמוקרטית של אומנים / יוצרים ישראלים היא להביע את דעתם ולהחרים יהודים אחרים וגם ערים בישראל בחרם תרבותי. זה אגב בדיוק כשם שזכותם של שאר אויביי ישראל בארץ ובעולם לעשות כך בדיוק בעולם הרחב תוך שהם קוראים להטלת חרם אקדמי על אוניברסיטאות ועל אנשי אקדמיה בישראל,  וכן קוראים ופועלים להטלת חרם על מוצרים ישראלים.

אבל אם זו זכותם הדמוקרטית של אומנים / יוצרים ישראלים לסייע לאויבי ישראל במלחמתם במדינת ישראל מלחמה שבאה לידי ביטוי גם בטרור תרבותי / אקדמי , הרי מר ביילין זו גם זכותה וגם חובתה של מדינת ישראל לכלל אזרחיה להטיל חרם על אותם אומנים /יוצרים ולמנוע מהם להופיע באירועים רשמיים של המדינה, לתת להם במה, ללמד את מורשתם התרבותית האנטי ציונית במוסדות החינוך וכן לקבל תקציבים מהמדינה, שתושבי אריאל משלמים לה מיסים שמממנים את אותם יוצרים / אומנים.

וכך  ראוי וצודק שתנהג כאמור ממשלת ישראל על משרד החינוך והתרבות , משרד האוצר וכל שאר משרדי הממשלה.