התמונה השלמה של הגזענות

מסע ההסתה הצבוע שאליו בחר נתניהו להצטרף מטשטש את מסע ההשתלטות הערבי השיטתי על קרקעות ונכסים יהודיים.

בועז העצני , ט"ו בטבת תשע"א

"איך היינו מרגישים אם מישהו היה אומר לא למכור דירה ליהודים? ... אסור שדברים כאלה ייאמרו... במיוחד לא במדינה יהודית ודמוקרטית שמכבדת את המוסר של מורשת ישראל והתנ"ך". מילים כדורבנות של ראש הממשלה שהתייחס למכתב הרבנים המתנגדים למכירת בתים לערבים. ובאמת, מה גרם לרבנים מכובדים להפיץ מכתב כה חשוך?

התשובה מתחילה לצוץ כבר מההטפה הצדקנית, חסרת הבושה, של נתניהו, האיש שהורה באופן רשמי לשלול בניית בתים ליהודים בלבד ומקפיא בפועל את ירושלים ויו"ש. הוא בעצמו אותו "מישהו שאומר לא למכור בתים ליהודים", וכך, כנראה, אמורה להצטייר בעיניו "המדינה היהודית הדמוקרטית המכבדת את המוסר של מורשת ישראל והתנ"ך".

מסע ההסתה הצבוע שאליו בחר נתניהו להצטרף מטשטש את מסע ההשתלטות הערבי השיטתי על קרקעות ונכסים יהודיים. תחת מטחי ארטילריה תקשורתיים המציגים את הערבים כמקופחים, מתכסה הארץ באלפי מאחזים ערביים בלתי חוקיים שכבר כבשו שטחים ניכרים, בייחוד בנגב. עסקים רבים בדרום המופקר אינם מתקיימים ללא תשלום דמי חסות לעבריינים בדואים, ובצפון נתפסו ועדיין מסתובבות כנופיות של ערבים המבצעים מעשי אונס ביהודיות על רקע לאומני. רוב שריפות היער מוצתות במזיד. 45 שריפות נוספות הוצתו בידי ערבים בשבוע של שריפת הכרמל כחלק ממעורבות גוברת בטרור מצד ערבים "ישראליים".
מסע ההסתה הצבוע שאליו בחר נתניהו להצטרף מטשטש את מסע ההשתלטות הערבי השיטתי על קרקעות ונכסים יהודיים.

צדיקי חמולת ג'ואריש השתלטו וסיפחו אדמות של קיבוץ נצר סירני. קיבוץ כפר הנשיא "תרם" שטח נכבד לטובת טובא זנגריה, כפר שצבר מוניטין של מוקד פשיעה ממאיר. הם אינם הקורבנות היחידים להשתלטות האלימה והשיטתית. מי שמתנגד זוכה לחבלות, שריפות, מכות ואף ניסיונות רצח. התקשורת אינה מדווחת שמדי פעם נאלצים כוחות מג"ב לאבטח הסעות עובדי מפעלים ביטחוניים בגליל. התנועה האסלאמית מדליקה את הר הבית, אימאמים המקבלים משכורות מהמדינה מסיתים מעל צריחי המסגדים ומפעילים טרור אקוסטי נגד שכנים יהודים. במקרים רבים כשערבים נכנסים לגור בישוב יהודי, חלקם במימון זר, הם מתנהגים בקולניות מתגרה ומשליטים טרור של בריונות כלפי מי שמעיז להעיר להם. פתאום גדל פלאים אחוז הגניבות, החבלות וההטרדות המיניות. והמשטרה? אינה קיימת.

בג"ץ מתייצב כמעט אוטומטית לצד הערבים ואילו המדינה אינה מתפקדת. הפעם האחרונה שהמשטרה פעלה היטב היתה ב"מהומות אוקטובר" 2000. אז, בתיאום עם ערפאת, שפתח במלחמת אוסלו, התפרעו אלפי ערבים, ניתקו כבישים וצמתים, יידו אבנים, ירו על שוטרים, ניסו להתנפל על ישובים יהודיים ושרפו סניפי בנקים ודואר. השוטרים, שהצליחו לקטוע את המרד בעודו באיבו בפעולה נמרצת, ובמחיר של 13 ערבים הרוגים בלבד, שילמו ביוקר. ראש הממשלה, אהוד ברק, שהיה זקוק לקול הערבי, הקים ועדת חקירה שהרכבה הבטיח מראש תוצאות שהושיבו את המשטרה על ספסל הנאשמים. התוצאה היא "נוהל ידיים בכיסים" מצד השוטרים היודעים כי מול הערבים אסור לנקוף אצבע מאחר והמשחק מכור ע"י השמאל, התקשורת ומערכת המשפט – המדינה לטובת הפורעים.


שי דרומי שירה בגנב בדואי נרדף ע"י "מערכת הצדק" שפתאום התעוררה. גודל האבסורד הוביל לכך שנחקק חוק עוקף משטרה ומשפט, המתיר לירות בפורצים.

יהודים שנקעה נפשם הקימו את ארגון "השומר החדש" שתוצאות פעילותו כבר ניכרות בשטח. מה שלא ברור הוא שאם חזרנו למצב שהשמירה מתבצעת ע"י מתנדבים כמו בתקופת האנגלים והתורכים, מי בכלל צריך את מערכות המשטרה והמשפט, הרעות והכושלות, שרק מפריעות?

רוב התקשורת החליטה שאסור שנדע את העובדות הללו, ורק בהיעדר תמונה אמיתית של העבריינות הערבית, מוצג מכתב הרבנים כקיצוני ובלתי מובן.

נוכח פשיטת הרגל של המדינה מהווה המכתב עוד ביטוי של הגנה עצמית הצומחת מלמטה, לבלימת ההשתלטות הערבית על שכונות וישובים. זהו פסק הלכה מנהיגותי ואמיץ שאינו מנסה להתחבא מאחורי ניסוחים פתלתלים. כותביו וחותמיו ידעו מראש היטב כי הדבר יציב אותם על מסלול התנגשות חזיתית עם כרישי ההסתה, הצביעות, הפחדנים מול האוייב והגיבורים על יהודים צייתנים. אם הם יחזיקו מעמד ולא יתקפלו, גם נוכח איומי פיטורין וכלא, נדע כי צומחת כאן מנהיגות אמיתית.