בוז לח"כית מ'עצמאות'

הרב ישראל רוזן תוקף בחריפות את ח"כ עינת וילף "בוז לח"כית מ'עצמאות' הנשואה לגרמני ומיועדת ליו"ר ועדת החינוך/הקליטה".

הרב ישראל רוזן , כ"א בשבט תשע"א

מפלגות שבעת-הגמדים

מורגלים אנו כבר במפלגות פוליטיות הבנויות על 'כוכב עליון' וסביבו משייטים 'נבחרים' מליגות ב' או ג' (ודרומה); חלקם מזוהים משכבר הימים עם אידיאולוגיית ה'מנהיג', חלקם חיילים-אלמונים שנבחרו בשל צייתנותם המובטחת, וחלקם אולי מלחכי-פינכה המקשטים את ה'רזומה' שלהם במותג MK (=חבר כנסת) לשעבר.

בכנסת הנוכחית, וקודמותיה, בולטת מפלגת 'ישראל ביתנו' באיפיון 'המנהיג האידיאולוגי' ושבעת גמדיו פלוס נספחי ציבור שהצטרפו על בסיס ימניות פוליטית או ידועני המיגזר ה'רוסי'. בעבר זכורה לרע, מנקודת מבט זו ובכלל, מפלגת 'שינוי' שכללה לפיד, 2 מצתים וכמה גפרורים. וההיסטוריה הפוליטית שלנו רצופה פירמידות כאלו.

גם תנועת ש"ס מתפקדת במתכונת כזו, אלא שמנהיגה העליון באמת נמצא מחוץ לזירת הכנסת, והמולתה משודרת אליו בסינון גבוה. ובמאמר מוסגר אפרופו פילטר הסינון הש"סי; האם שמתם לב שכל הרבנים וראשי הישיבות שכיהנו כח"כי ש"ס נדחו ע"י הצנטריפוגה הש"סית? הרב יצחק פרץ, הרב יעקב יוסף, הרב יוסף עזרן ז"ל, הרב משה מאיה, הרב אריה גמליאל, ואחרון חביב שנקלע לצנטריפוגה הוא הרב חיים אמסלם. ללמדך שכנראה שיטת מנהיג-על אינה סובלת בעלי דעת-תורה החשודים בעצמאות.

זה עתה זכינו למפלגה מחפירה ודיראונית, 'עצמאות' שמה, לא פחות! ביצועיסט המצוי ברִיק אידיאולגי (וזו זכותו) הפתיע את שוחרי הדמוקרטיה וההגינות הציבורית בגרירת שני ליויינים ושתי 'גמדות' פוליטיות, ו'סחט' משרות מראש הממשלה הצמא ל'יציבות'. עוצמת הדיראון נעוצה בהתפלגות באמצע הכהונה, תוך בעיטה בבוחרים ובמוסדותיהם, בניגוד למפלגת ה'גימלאים', למשל, 'נהגי המוניות' או 'הדרך השלישית', אשר הבוחר ידע לפחות את מי ואת מה הוא משלשל לקלפי.

חוצפה גרמנית!

נניח להרהורים נוגים הצפים במסגרת 'מדעי המדינה'; נעזוב גם את רחשי הלב על ה'דמוקרטיה הישראלית', אשר בעצם לאחר יסוד מפלגת 'קדימה להתנתקות' לא יכולה להפתיע אותי יותר בתעתועיה. אני מפנה כאן אצבע מרשיעה כלפי אחת ה'גמדות' ה'עצמאיות', עינת וילף שמה. כפי שנמסר היא מעותדת להיות יו"רית 'ועדת החינוך' ו/או ועדת העליה והקליטה של כנסת ישראל.

אני קורא בזאת 'להחרים' את כל פעולותיה הציבוריות בתחומים אלו כדמות שלילית מובהקת בהיותה נשואה לגרמני שאיננו יהודי (חושבני שגם לא התאזרח). קריאה זו אינה על בסיס דתי (יש בעלי עבירות גדולות מזו), ואפילו לא לאומי (יש 'בוגדים לאומיים' גדולים ממנה), ואפילו לא חברתי (יש ח"כים בעלי דוגמא אישית ירודה יותר). פשוט לא מסתדר לי ח"כית נשואת-תערובת.
אני קורא בזאת 'להחרים' את כל פעולותיה הציבוריות בתחומים אלו כדמות שלילית מובהקת בהיותה נשואה לגרמני שאיננו יהודי (חושבני שגם לא התאזרח).
עדין סלידה זו קיימת בקונצנזוס רחב (ואינני מדבר על 'זרע ישראל' בחברה דוברת השפה הרוסית).

ידעתי שבכנסת מכהנים גם ח"כים שאינם יהודים, מוסלמים ודרוזים למשל. לא אתפלא - ולא אוכל להתנגד - אם יקום מי מעולי חבר העמים ויצהיר שהוא אישית מייצג בכנסת את מיגזר העולים שטרם התגיירו או החפצים לשמור על קהילתם הנכרית, כאזרחים נאמנים. לפני 5 שנים פרסמתי מאמר תחת הכותרת "נלמד לחיות עם מיעוט נכרי גדול, צאצאי העם היהודי" (הודפס בספרי 'ואוהב גר', הוצאת מכון 'צומת' תשע"א), ודעתי לא השתנתה. אבל, ח"כ או ח"כית נשואי-תערובת, ככה סתם, זה כבר למעלה מכח סבלי. בפרט כשהם בעלי עזות וחוצפה להתהדר בנוצות 'עצמאות' ישראלית או יו"רות החינוך, העלייה והקליטה.

דיראון ודיכאון

אך אל תהי ח"כית זו ובן-זוגה קלים בעיניכם, כנושאי מסרים חינוכיים. ריצ'ארד גוטיאר (הבעל ואבי הבן יונתן. אסתקרן האם נימול?) זכה להיות חלוץ חינוכי! תינון לעד עובדת היותו הראשון שקיבל לידיו ממש-ממש את מכשיר ה'אייפד' בישראל ("זה כבד ומבריק מדי") בזכות התמדה עיקשת בת 10 שעות המתנה! שיאנות זו מגמדת את אי-שליטתו בעברית ואת הימצאותו החלקית כאן בהיותו מגיש תוכניות טלוויזיה בבאווריה!

שכנגדו, הגברת חיברה ספרים חינוכיים בעברית המותאמים לדורנו. חזונה לתחלואי החינוך: "הרחקת תלמידים מפריעים מהשיעור, הורדת ציון בגלל התנהגות מפריעה או אלימה בכיתה, הגבלת יכולתם של הורים להיות במגע ישיר ויומיומי עם המורים והענקת גיבוי למורים על ידי מנהלים" (מתוך האינטרנט). ושלא תטעו, היא איננה כל-כך שמרנית! חזונה החברתי מושתת על העולם הגלובלי (איך לא?) ואיפשור סמים קלים בשל... העלות הגבוהה של הלוחמה בהם (בל נשכח: יש לה רקע כלכלי: מנהלת קרן הון-סיכון ועוד). אגב, את מסריה אלו כבר שיננה, או ספגה, כחוקרת ב...'מכון לתכנון העם היהודי'!

לסיכום ולשם חובת המחאה: בוז!

* * *

לקראת סיומה של פרשת משפטים, שכולה קודש לחוקי ישראל, נותרה משימת ביעור אחת; הפרדת שבעת העממין מתוכנו "פן יחטיאו אותך לי" (כג,לג). על מלאכה זו הופקדה "הצרעה" (כג,כח) ובאזניי עולה הד למכות מצרים. שלא נדע...