התקשורת קובעת מי יהיה רמטכ"ל

תופעה זו של סיכול ממוקד ע"י התקשורת מסוכנת לדמוקרטיה ולמדינת ישראל. כך לא אמורה להתנהל מדינת חוק מתוקנת!

עו"ד נבון קצב , כ"ח בשבט תשע"א

נבון קצב
נבון קצב
ערוץ 7

אני קורא לראש הממשלה ולשר הביטחון לא לחזור בהם ממינוי גלנט לרמטכ"ל בהעדר הכרעה שיפוטית חלוטה ולאור משפט השדה והסיכול הממוקד שנעשה לו בתקשורת.

אסור ומסוכן ביותר לתת לבית משפט השדה של התקשורת שקבע מי יהיה הנשיא וקבע מי יהיה המפכ"ל לקבוע גם מי יהיה הרמטכ"ל.

לאחרונה טורפדו שני מינויים בכירים ביותר כתוצאה ממשפט השדה והתערבותה הבוטה והאסורה של התקשורת בהליכים משפטיים , זאת בטרם הכריע בית המשפט כדין בחשדות לכאורה , כך הצליחה התקשורת לטרפד את האפשרות למינוי ניצב אורי בר לב למפכ"ל המשטרה, לאחר שהואשם והורשע כאמור בתקשורת בהטרדה מינית וכך גם טורפד מינוי האלוף יואב גלנט גיבור ישראל לרמטכ"ל צבא הגנה לישראל, בראיון שנערך אמש 1.2.11 בערוץ 2 עם גדי סוקניק האשים האלוף יואב גלנט במפורש את התקשורת בכך שיש לה חלק משמעותי בטירפוד המינוי שלו לרמטכ"ל כשהוא אומר "המשפט החל בתקשורת – הפכו אותי לאוייב העם".

כך לא אמורה להתנהל מדינת חוק מתוקנת! כל האשמות וחשדות חייבות להתברר רק בהליך משפטי תקין והוגן של משפט צדק ואך ורק בבית המשפט ! כך ביום סגריר אחד , מבלי שתתקבל כל הכרעה שיפוטית כדין ע"י בתי משפט, נהרסו ונמחקו בהתערבותה הברוטאלית של התקשורת , שמם הטוב , כבודם וכל הקריירה של מי שהיו מפקדים בכירים במשטרת ישראל ובצבא הגנה לישראל ואשר סיכנו במשל עשרות שנים את חייהם וחירותם למען שירות בהגנה על המדינה ואזרחיה.
תופעה מסוכנת זו של משפטי שדה וסיכולים ממוקדים בתקשורת צריכה להדיר שינה מעיני כל מי שזכויות האדם, הדמוקרטיה וחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו לנגד עינהם ומוטב שעה אחת קודם.

לעניין זה יפים דבריו מהבוקר של כבוד שופט העליון ( בדימוס ) יעקב טירקל, יו"ר הוועדה למינויים בכירים בראיון לקול ישראל כשהוא מאשים שהאלוף יואב גלנט הודח מתפקיד הרמטכ"ל אך ורק בשל השתלחות התקשורת:

"לא נעים לי להגיד לך. הלקח הוא שהעיתונות והתקשורת הישראלית מסוגלת לרדת לתהומות ולשפל שלא העליתי על דעתי ולא הייתי מעלה על דעתי שהיא מסוגלת לרדת אליו. זה הלקח. אני יכול רק להגיד לך שאני חושב שזה דבר איום ונורא שאדם ששירת את המדינה במסירות בכל-כך הרבה תפקידים יודח מתפקידו בגלל השתלחות של תקשורת".

תופעה זו של סיכול ממוקד ע"י התקשורת מסוכנת לדמוקרטיה ולמדינת ישראל ואשר עלולה להביא לכך שכל אדם שחושב להקריב את חייו, את חירותו, את זמנו, את כספו ואת כל עמלו כדי לשרת את המדינה, יחשוב פעמיים ואף שלוש שמא ביום בהיר או סגריר אחד תוציא התקשורת שוב את מכונות היריה הכבדות שלה תכוון אותם היישר אל הבטן הרכה של יושרו, כבודו ושמו הטוב, ותפתח עליהם באש תופת על מנת לחסלם במשפט השדה של התקשורת וכל חייו כבודו ושמו הטוב וחיי משפחתו יהרסו בן רגע זאת מבלי שיזכה למשפט צדק ושהחשדות/ההאשמות נגדו יתבררו בביהמ"ש.

הדוגמאות הטובות ביותר לכך מצויות לפתחנו כבר היום: כך נעשה משפט שדה לנשיא המדינה המכהן משה קצב שהורשע ע"י התקשורת ודעת הקהל עוד בטרם התברר כלל משפטו, וכך נעשה כאמור למועמד למפכ"ל משטרת ישראל ניצב אורי בר לב. וכך נעשה אמש גם לרמטכ"ל הממונה האלוף יואב גלנט תופעה.

תופעה מסוכנת זו של משפטי שדה וסיכולים ממוקדים בתקשורת צריכה להדיר שינה מעיני כל מי שזכויות האדם, הדמוקרטיה וחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו לנגד עינהם ומוטב שעה אחת קודם.

ומוטב מאוד כי נשמע בעניין זה את קולם של כל אנשי הציבור ואנשי המשפט ולא רק את קולם של בודדים כמו השר עוזי לנדאו וזאת באומץ לב ומבלי כל חשש מהתקשורת.