כולנו נוסעים באוטובוסים

מאיר אינדור קורא לחברי הקואליציה "אל תתנו חרב בידי מתנגדי הממשלה! יש לשמור על קופת מדינת ישראל".

סא"ל (מיל) מאיר אינדור , ו' באדר תשע"א

מאיר אינדור
מאיר אינדור
צילום: חזקי ברוך
החודש מכרנו את המכונית המשפחתית. מעתה כולנו נוסעים באוטובוסים. מצטמצמים, רבותי! מה לעשות: המצב הכללי בעולם השפיע על רבים ממקומות התעסוקה וחברי העובדים בארץ ובעולם.

קמפיין התקשורת העוינת

למרות המצב, אף אחד מאיתנו איננו מתכוון להצטרף לקמפיין "הזעם הציבורי", כפי ש"מעריב" ו"ידיעות" מכנים אותו, בקמפיין החדש שהם מובילים להכנעת הממשלה. בדברים הבאים לא נתייחס לגופם של דברים אלא לגופם של המדברים והאינטרסים שלהם.

מדוע? איננו מבינים בכלכלה. אך אנו צריכים לסמוך על משהו בחישובים הכלכליים. אנחנו מבינים ש–מדינה צריכה כסף; המצב הכלכלי בעולם קשה וצריך להצטמצם; צריך להיערך ליום המחרת – כולל מלחמות אזוריות.

על הרקע הזה, כשצריך להכריע בין נתניהו ושטייניץ לבין התקשורת והאופוזיציה, אנחנו בעד הראשונים על אף שלא בכל דבר אנו הולכים אחריהם.

על התקשורת וגופי הלוויין שלה איננו סומכים. לאחר שהצליחו להכניע את ביבי וברק בעניין הרמטכ"ל ולאחר מה שעוללו לביבי וישי בעקבות השריפה בכרמל, הם עוברים לשלב הבא.

אנחנו הקטנים לא אוכלים את הלוקשים שלהם, גם לא כשהובילו מסע ארצי לשחרור מחבלים וגם לא במסע הנוכחי שמטרתו להוריד את נתניהו מהשלטון.

הרי אם נתניהו יענה לקריאתם להיענות ל"לרחשי הצבור", הם יגידו שהוא "נכנע ללחצים" והוא "מזגזג", ואם לא יעשה כן יגידו שהוא ושר האוצר שלו "מנותקים מהעם"...

גם איננו קונים את הסיפורים שלהם על "תנועת המחאה" המתגברת ב"שטח". בינתיים ה"שטח" כולל רק עמודים כפולים בעיתונים, בהם מתרחשת "מחאה צוברת תאוצה". לא נשכח את הדיווחים שלהם על צעדת שליט, שיצאה לדרך עם "עשרת אלפים" איש כדבריהם (לאחר שהודיעו על מליון איש בפייסבוק) ובמציאות ספרנו 840 משתתפים.

מהם מארגני השטח?

יש עוד סיבות שלא אני ולא חברי נצטרף ל"מחאה המתפשטת", למרות מצבנו הכלכלי: כשמסתכלים על המארגנים, מתברר שמדובר בארגוני שמאל קיצוניים עם אג'נדה פלסטינית אוהדת.

למשל: יואל מהרש"ק, שהודיע שיגייס את אגף המשימות של התנועה הקיבוצית שהוא עומד בראשו בהפגנות ומשמרות מחאה, משרת את השמאל הקיצוני כפרובקטור קבוע. לאחרונה ארגן מחאות נגד החרדים (בתירוצי גיוס) והפגנות למען שחרור מחבלים. בעבר פעל לגירוש יהודים מבתיהם בעזה. התבטא: "אם יהיה סירוב פקודה של חיילים לפנות, נתנדב מהקיבוצים למלא את המשימה". רונן צפריר ז"ל ממושב מולדת סיפר איך מהרש"ק נתפס עם משור ליד העצים בכפר הערבי. בכל אותה עת סייע לדברר את טענות הפלסטינים על כריתת עציהם על ידי המתנחלים.

לעניין התגייסו גם גופי "הקרן החדשה", עתירי ממון אירופאי, המהווים חלק אדיר מהשמאל הקיצוני. אתמול הודיעו האגודה לזכויות האזרח (?), שתי"ל וידיד, שיצטרפו לפעילות נגד הממשלה. שניים מהם עמדו מאחורי ויקי כנפו במסעה הקודם נגד נתניהו בתפקידו הקודם.

עכשיו נגיע לדמות המרכזית: עופר עיני, ממפלגת העבודה הפורשת.

הוא הרי הודיע לפני כחודשיים שאם לא תהיה "התקדמות" במו"מ עם הפלסטינים, על ה"עבודה" לצאת מהממשלה. האם המסע הנוכחי לא בא לשרת את האינטרסים שלו?

החולצות הכחולות של תנועת הנוער העובד והלומד – אותה הם מסבסדים –משתתפות בהפגנות שמאל קיצוניות למען הפלסטינים. גם עכשיו הם יפגינו ביום שישי בצמתים, רק הפעם נגד הממשלה.

תחקיר קצר אישי על עיני, המצטייר כאיש אפור, מגלה חובב חיים טובים לא קטן. האיש הזה בעל "דאגה לנושאים סוציאליים" ו"מצוקת הציבור" גובה בכל חודש משכורת ממיסי החבר של העובדים, וגם הפשוטים במשק – 34 אלף לחודש.

עת מצוקה במשק? לא אצל עופר עיני. לאחרונה התבשרנו באתר נדל"ן, שהוא קנה דירת יוקרה ברמת השרון בשלושת מיליוני שקלים.

עוד איש מרכזי במאבק ה"המונים הרעבים" – שלמה בוחבוט, איש ה"עבודה" שכבר יושב שנים כראש עירייה בעיר קטנה בצפון המשלמת משכורות גבוהות לראשיה.

אנשי "קדימה" דוברי המאבק

נחמן שי, דוברה המרכזי של "קדימה", מקבל מקופת הציבור 53 אלף ש"ח לחודש. האיש לא חשב לרגע לבטל את הסדר הקומבינה שבו שירת רק 3 שנים בדרגה ייצוגית של תא"ל כדובר צה"ל. אבל הפנסיה שלו כאילו לחם – בשורות צה"ל – 8 שנים, מה שמזכה אותו בפנסיה מצה"ל לכל חייו השווה מיליונים: http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20091129_53311336. את הקומבינה הזו שלו עוד ילמדו בבתי הספר של ההסתדרות והוועדים החזקים במשק.

דליה איציק – הו, דליה איציק, פטרונית ההמונים. נו באמת, היא ומפלגתה "קדימה" ושורת מורשעי הצמרת – דואגים להמונים? ממש.

בנוסף לפנסיה שלה מעיריית ירושלים היא יושבת על משכורת מאוד מכובדת מהכנסת. זוכרים את התיקונים בביתה?

קריאה לחברי הכנסת בקואליציה!

אל תצטרפו להצהרות ולהבטחות פופוליסטיות שניתן לוותר על המיסוי. סטנלי פישר וכמעט כל המומחים הכלכליים אומרים, שאם איננו רוצים לגמור כמו אירלנד, ספרד, איסלנד ויוון, שהגיעו לפשיטת רגל, אסור לנו לרוקן את הקופה הציבורית.

צאו להסביר לציבור את מדיניות הממשלה. רסקו את ההסתדרות הפוליטית. שיברו את השביתה הבלתי חוקית ובלתי מוסרית. אין תקדים להכרזת סכסוך עבודה על העלות מחירים. זו אינה בסמכות ההסתדרות. צאו לשטח כפי שאתם יודעים לעשות בימי הפריימריז וגייסו את ההמונים.

על פי הצהרות כמה מאנשי התקשורת (ערוץ 10 ועוד) המיליטנטיים הם מעודדים חסימת צמתים בלתי חוקית.

יש חוק בישראל. הוא הופעל – באכזריות רבה – נגד מתנגדי הגירוש מגוש קטיף, כולל הכנת בתי כלא לאלפים. המאבק של אז היה יותר מוסרי, צודק ואידיאליסטי ממאבקם של צבועים אלה.

אשר על כן אנו מצטרפים פה אל עצומה הקוראת לח"כים בליכוד להפסיק את העליהום על שר האוצר ורוה"מ. אל תתנו חרב בידי מתנגדי הממשלה! שמרו על קופת מדינת ישראל בפני המצב הכלכלי הקשה בעולם!

יש לצאת בהתקפה על ההסתדרות. היא זו שסחטה תקציבי מדינה בהסכמים שערורייתיים עם המגזרים החזקים במשק – תוך איומים בהשבתת השירותים המרכזיים ובפגיעה בחיי היום-יום שלנו הפשוטים.

לאחר שההסתדרות רוקנה את קופת המדינה, היא גם מתנגדת כעת להעלאת מיסים. האנשים הפוליטיים האלה מתנהגים כמי שלא איכפת להם שקופת המדינה תקרוס לגמרי (ועימה הממשלה, כמובן).

לאחר שהעניין יסתיים – בואו בחשבון עם עיני וההסתדרות.

הגיע הזמן לעודד את העובדים הלאומיים חברי ההסתדרות לעבור לגופים האלטרנטיביים. יש לחוקק חוק שמעניק חופש התארגנות אמתית, המשחרר כל עובד להפנות את דמי הארגון לכל ארגון שחפץ בו.

קריאה פומבית

אנו החתומים מטה, מתפקדי הליכוד ומתפקדי המחנה הלאומי, קוראים לח"כים מהליכוד להתייצב מאחורי התוכנית הכלכלית של שר האוצר שטייניץ וממשלת נתניהו.