מספיק להתיפייף

גם הפעם מספר רבנים החליטו להתיפייף ולנטוש את הרבנים שמוסרים נפשם! תוך ניסיון לומר כאילו הנ"ל לא יודעים להתנסח נכון.

איתי זר , י"ג באדר תשע"א

איתי זר
איתי זר
צילום: עצמי

בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה חמורה מאודבה הפרקליטות\תקשורת\צבא מרשים לעצמם לזלזל ברבנים, והציבור שלנו עובר על כך בשתיקה. חמור מזה: הרבנים שלנו (לפחות המתוקשרים) במקום למחות ולזעוק על כך, מנסים למרוח ולהתיפייף. העיקר לא להכעיס את הפריץ.

זה התחיל בכך שהרב אליעזר מלמד שליט"א לא היה מוכן לגנות את החיילים מניפי השלטים, בעד סירוב פקודה. ראשי הצבא ניסו בברוטליות לשנות את דעתו, אך הרב מלמד עמד על שלו במסירות נפש, והישיבה שלו נפגעה כלכלית באופן ישיר.

לצערנו הרבנים אכזבו קשות ולא נתנו לרב מלמד גב, השאירו אותו בודד במערכה! והיה חילול ה' גדול!

זה המשיך במכתב בראשותו של הרב שמואל אליהו שליט"א שבו נכתב לא למכור ולהשכיר בתים לערבים. התקשורת והפרקליטים עשו עליהום על הרבנים שמוסרים את הנפש, לשמור על עם ישראל מהאויבים.
תמיכה זה דבר יפה ומרגש, אבל כשזה מלווה בגמגום ובהתיפייפות זה נותן לגיטימציה לכולם להמשיך בציד הרבנים מוסרי הנפש.

גם הפעם מספר רבנים החליטו להתיפייף ולנטוש את הרבנים שמוסרים נפשם! תוך ניסיון לומר כאילו הנ"ל לא יודעים להתנסח נכון. בשבוע האחרון נוספה פרשיה להתדרדרות של כבוד הרבנים שמוסרים נפשם.

הפעם הרב דב ליאור שליט"א והרב יעקב יוסף שליט"א קיבלו צו מעצר, על כך שלא באו לחקירה על תמיכתם בספר "תורת המלך". הנהגת הרבנים, כנראה הבינה שזה כבר מוגזם מה שקורה, אך במקום לתת תמיכה חד משמעית ברבנים, שוב החליטו להתיפייף ולומר, שהם אומנם לא מסכימים לספר, אבל אי אפשר לחקור רבנים.

אם הספר הוא גזעני, אז זכות המדינה לחקור רבנים. אם רב עובר על חוקי המדינה, זכותה לחקור אותו.

במקום לזלזל באינטליגנציה של הרב ליאור והרב יוסף, ולומר ש"הם לא התכוונו" "הם לא קראו את הספר" וכל מיני קשקושים כאלה יש כאלה שניסו לומר שהסכמה לספר זה לא מחייב הסכמה לתוכן, אלא רק תמיכה ברב או משהו בסגנון. מה זה? המלצה להתקבל לעבודה?? ברור שהסכמה, זה עם תוכן הספר, עם אופי הספר. תפסיקו להתיפייף! ותגידו בפה מלא שהחיים של חיילי צה"ל קודמים לחייהם של ילדי האויב!!! מה כל כך קשה??? ושכל מי שיש לו בעיה עם זה שילך לעזה להלחם!!!

תמיכה זה דבר יפה ומרגש, אבל כשזה מלווה בגמגום ובהתיפייפות זה נותן לגיטימציה לכולם להמשיך בציד הרבנים מוסרי הנפש.

עד שלא נשכיל לעמוד כגוף אחד איתן מול הצביעות, ימשיכו לסתום פיותיהם של רבנים, כמו בגלות וגרוע מכך. בהתנתקות רוב הרבנים פחדו לומר שצריך לסרב פקודה, למרות שהרב אברהם שפירא זצ"ל אמר במפורש שצריך לקרוא לסרוב גם אם יסגרו את הישיבות.  בעצם זלזלו באחד מגדולי הדור.

אח"כ שלא נצפה שלא יהיה זלזול ברבנים, כשהם בעצמם מזלזלים ברבותיהם. רבנים שמפחדים לומר את האמת, מסיבות כלשהן או מחשש שקופת שרצים כלשהי שתפורסם, עדיף שיפנו את מקומם, כי הרי במוקדם או במאוחר האמת תצא לאור, ואז יהיה חילול ה' כפול ומכופל.

עם ישראל רוצה לשמוע את האמת ולא התיפייפות, עוצמה ולא גמגומים. אסור לפנות ישובים!!! גם לא במעגל 10. חובה לסרב פקודה!. אסור להשכיר ולמכור בתים לערבים! חייהם של חיילנו קודמים לחיי האויבים!