אכזריות ואלימות בחוות גלעד

יש להתקומם על הרקבון המוסרי והלאומי שמגיע גם לחלקים במערכת הבטחון המהוללת והעטורה מעשים של גבורה ושל קדוש ד'.

תגיות: גוש קטיף
הרב אלחנן בן נון , כ"ד באדר תשע"א

למרות מעוט ערכי איני יכול שלא לזעוק ולומר מלים מלבי, ולואי ולא היה צורך בכך. מעשה הנבלה שנעשה לפנות בקר בחות גלעד מלמד כי ישנם גורמים במערכת הבטחון אשר במתכוון או שלא מובילים למלחמת אחים. האכזריות והאלימות כלפי אנשים מהשורה מלמדים על אנשים שדעתם משובשת או על אנשים המחוסרים כל רגש לעם היהודי.
כל מה שצריך ננסה לתקן יחד עם כל המוכנים לתת כתף לתקומת האומה. על אף המחלוקות שבינינו, עם למוד ערכם המפרה, ולמרות ההבדלים בהשקפת העולם נתמיד בדרך האחדות.

תורת ישראל מלמדת כי ממשלה היא דבר הכרחי ומחויב כדי להנהיג את עמנו, ויחסה של התורה להנהגת האומה הוא יחס של שותפות של כבוד ותמיכה. הדבר כולל התיחסות אזרחית טובה ונכונה לכל חוק וסדר, כאשר הם מופעלים מתוך הסכמה לאומית ובדרך המקובלת גם במדינות רבות אחרות. אם שליחי הממשלה משתמשים באלימות, פראות והרס המיועדים לאויבים, הם כורתים את הענף עליו אנחנו כולנו יושבים. מעשים אלה פוגעים בבסיס ההסכמה הלאומית של החיים יחד. וכבר היו מנהיגים בעם ישראל אשר נרשמו לדראון בזכרון הלאומי בגלל מלחמתם בבני עמם.

יש להתקומם על הרקבון המוסרי והלאומי שמגיע גם לחלקים במערכת הבטחון המהוללת והעטורה מעשים של גבורה ושל קדוש ד'. ההדרדרות הנמשכת מצד גורמים במערכות המשפט והבטחון רשמו שפל חדש מאז הגירוש מגוש קטיף, והאלימות וההרס בעמונה. האפליה המתמדת כלפי אנשים בעלי עמדות מסומנות מבחינה דתית ולאומית מצד גורמים במערכת המשפט והמדינה, מתן רשות לרמיסת זכויות בנמוקים משפטיים מפולפלים המלווים בצביעות גדולה, בצפצופים על מוסר, חוק וסדר, מובילים התנהלות עיורת המביאה נזק אדיר לאחדותנו הלאומית וחלול ד' נורא.

הדבר הגדול והחשוב ביותר הוא, שאנו לא נסוג מעמדתנו ועמידתנו על אחדות האומה, על מדינתנו ועל חוקיה וסדריה. כל מה שצריך ננסה לתקן יחד עם כל המוכנים לתת כתף לתקומת האומה. על אף המחלוקות שבינינו, עם למוד ערכם המפרה, ולמרות ההבדלים בהשקפת העולם נתמיד בדרך האחדות. דוקא משום כך, יש להוקיע את המעשה הנפשע הזה, וכל מי שלב ישר ובריא לו יתקומם בכל מאדו על המחדל הזה. יש להוציא אנשים כאלה משורות המשרתים את האומה ולשפטם במשפט אמת. שתיקה על מעשים כאלה תגרום להמשך ההדרדרות של אותם גורמים ולשבר באחדות העם.