להתחפש לגלעד שליט

אם 180 אלף ילדים יתחפשו בפורים לגלעד שליט ויתפללו לשחרורו מהשבי יש לצפות לגאולתו בחודש הגאולה הקרב ובא.

הרב אפרים זלמנוביץ' , א' באדר ב תשע"א

יהדות עדיין בשבי. גלעד שליט
עדיין בשבי. גלעד שליט
צילום: באדיבות המשפחה
ראוי הוא גלעד שליט שנזדהה עמו בחג הפורים, נדמה לו בלבושנו, חייל יהודי גאה וגבור, ונתפלל לשלומו ושחרורו המיידי. כל מתחפש גם יחזיק שלט בידו ועליו הכתוב – אני מתפלל לאבינו שבשמים לשלומו ושחררו המיידי של גלעד שליט.

לי אין ספק, שאם מאות אלפים יתחפשו בחג הפורים לגלעד שליט, יהיו מיליונים נוספים מאחינו שיבינו כי ישראל ערבים זה לזה והם מחויבים לשאת תפילה מעומק הלב אל אבינו שבשמים, למען שחרורו המיידי.
המנהג להתחפש בפורים נובע מעצם נס פורים מהמהפך שבמקום שהמן יהרוג אותנו אנחנו הרגנו אותו "ונהפוך הוא אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם"

כידוע, תפילת רבים מסוגלת להביא את המהפך המצופה ובחג הפסח, חג הגאולה, הבא עלינו לטובה, יזכה כל בית ישראל לראות את גלעד שליט כשהוא ובני משפחתו מסובים יחד כני חורין סביב שולחן הסדר בביתם.

אני אישית מאמין שהממשלה עשתה ועושה הכל על מנת להביא לשחרורו, לכן כאן המקום לתפילת רבים להביא את הישועה.

המנהג להתחפש בפורים נובע מעצם נס פורים מהמהפך שבמקום שהמן יהרוג אותנו אנחנו הרגנו אותו "ונהפוך הוא אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם" (מגילת אסתר ט' א').

וכן נוהגים להסתיר את הפנים הטבעיות ולהתחפש בפורים למישהו אחר. אסתר מלשון הסתרה. אסתר נקראה בשם זה על שהצילה את ישראל ביום הסתרת הפנים, בשעה שגזר המן להשמיד ולהרוג את כל היהודים אנשים ונשים וטף ביום אחד. מרומז בפסוק (דברים ל"א) "ואנוכי הסתר אסתיר פני ביום ההוא". ובזכות אסתר והשפעתה על אחשוורוש המלך ניצלנו ממוות.

בדרך כלל, הנהג הרווח להתחפש לצדיקים כמרדכי ואסתר. אנשים טובים. דמויות חינוכיות. אין לי ספק שהסבל הנורא והימים המרים שעוברים על גלעד שליט, הפכו אותו זה מכבר לצדיק בעל ייסורים ואין עליו חטא. בל ישכח עם ישראל!!! אל לנו לנוח ואל לנו לשקוט, נישא תפילה אל אל בשמים עד בוא הגואל ויפדהו משביו.