מכירת בן יוסף

העצוב הוא, שאנחנו משתפים פעולה עם קרנבל ההבלים של גורמי הבטחון, לוחצים ידיים, מחייכים, בעוד הם מתכננים את הרצח הבא.

עו"ד יהודה אריה שמעון , כ' בניסן תשע"א

יהודה אריה שמעון
יהודה אריה שמעון
ערוץ 7

כן אני יודע, זה מרגיז לשמוע, אבל צמרת צה"ל ובכלל, כל הצמרת הבטחונית נושמת עכשיו לרווחה. זה לא בגלל שאין איומים על ישראל, זה לא בגלל שהצליחו לפגוע בתשתיות הטרור, זה בגלל הרצח של בן יוסף (בניו) לבנת, שנמכר לישמעלים הארורים.

כן, אתם לא צריכים לשפשף את העיניים, אתם רואים מספיק טוב, אבל אני יכול להאמין שכמה כוסיות הורמו היום בלשכות הביטחוניות השונות עם היוודע דבר הטבח בקבר יוסף.

מן הסתם, אחרי הכוסיות, ישבו שם וחשבו איזה תגובה הולמת הם יוכלו להוציא, ברור שלא תגובה המגנה את הרשות, הרי היחסים כל כך טובים, למה להרוס? יש ישיבות קבועות, כיף להתחכך עם בעלי ההון ברשות, אתם יכולים לשאול "גורמים בטחונים" שהתחככו עימם. חייבים להסביר לכולם שלא מדובר ב"סתם" פיגוע, מדובר ב"אירוע בטחוני", זה לגיטימי לירות ב"מסתננים" יהודים שנכנסים לקבר יוסף.

לתושבי האיזור ובכלל לציבור הנכנסים ליוסף, הם יאמרו – "אמרנו לכם", "אל תאשימו אותנו" ועוד פנינים מהסוג הזה.

העצוב הוא, שאנחנו משתפים פעולה עם קרנבל ההבלים של גורמי הבטחון, לוחצים ידיים, מחייכים, בעוד הם מתכננים את הרצח
החגיגה צריכה להיגמר ואם הממשלה, הצבא, המשטרה לא יודעים להגן על האזרחים, על האזרחים לדאוג לבטחונם בעצמם. כך הסדר בטבע, חסרון יש להשלים, אם אנחנו לא נדאג לבטחוננו, אף אחד לא ידאג לנו.
הבא. ב"פגישות תיאום" של גורמי צבא עם מנגנוני הבטחון הערבים, מן הסתם עלה נושא הכניסות הלא מאושרות לקבר יוסף ואני רק יכול לדמיין את אחת השיחות, במהלכה קובלים הערבים על כך שהם צריכים להתמודד עם אוכלוסיה עוינת, שהציבור בשכם לוחץ לפגוע בנכנסים, שקשה להם וטענות נוספות מהסוג הזה. התשובה היתה – "מה אתם רוצים מאיתנו-תירו בהם פעם אחת והם יבינו את הלקח, זה יפתור בעיות לכולם".

הצבא יכול לחזור לשגרה ולהפסיק לרדוף אחרי מתפללים שנכנסים לקבר יוסף, אפשר להמשיך לשתות קהווה עם בכירים ברשות, אפשר להמשיך ללחוץ ידיים, להתחבק ולשתף פעולה. מה זה משנה אם מדובר ברוצחים בתחפושת? למי אכפת אם מדובר בזאב בעור של כבש ובמשוואה זו אתה הכבש? העיקר שהזאב שבע כעת, או מתאפק מספיק ונצטלם איתו, נשתף איתו פעולה.

"הם נכנסו ללא תיאום מראש", כך אומרים "גורמים בצה"ל", גם בשכם זו הטענה, כך יאמרו כולם, כל מי שקשור לנושא, אך תיאום אין בכלל, כאחד שמכיר מקרוב את הנושא, הצבא מספק אתנן לציבור המבקש את יוסף, בדמות כניסה מבישה פעם בחודש! וגם כניסה זו נתונה לביטולים ולשינויים לפי מצב הרוח של מפקדי הגזרה ולפי מצב החסה (הרוח) של הערבים. אז שלא יבלבלו לכם את המח כאילו ניתן היה "לתאם" את הכניסה.

עפ"י הסכמי אוסלו המהוללים, בעקבותם נאסרה כניסת ישראלים לשטחי A, קבר יוסף צריך היה להיות פתוח באופן חופשי לכניסת ישראלים! ברור שחלק זה בהסכמים, נשכח על ידי הצדדים וגם אף אחד לא דואג לקיימו, העיקר שאנחנו את חלקנו ביצענו, נתנו להם נשקים, חופש פעולה, חיבוקים ונשיקות ועכשיו אנחנו הישראלים,יפים.

אז זהו, שיש ציבור גדול שלא מספיק לו היופי הישראלי, שרוצה יותר, אני רוצה להאמין שרוב הציבור הישראלי רוצה את החופש הזה, להפסיק להיות מאוים, לא לפחד לעלות לאוטובוס, להפסיק לבקש אישור לכל טיול או להסתובב עם מלווה נשק! ראיתם פעם ערבי שמסתובב עם מלווה נשק? להתפלל במקומות הקדושים לנו בחופשיות, בהר הבית, בקבר יוסף וגם באולם יצחק במערת המכפלה, זה שלנו! אך לא, אצלנו הולכים לישון עם בתים נעולים, שמים גדרות קטנות ליד הבית, גדר יפה עם שער נחמד, מסביב הישוב שם גדר יותר גבוהה ואח"כ גדר ההפרדה, העיקר שיהיה לנו קצת בטחון. רק להם יש בטחון, בטחון בשמאל המנוול שלנו שלא ייתן לנו להחזיר מנה אחת אפיים, בטחון בשמאל שידאג לסרב פקודה כשמדובר בפגיעה כלשהי ואף מוצדקת בערבים, יש להם בטחון בשב"כ שלנו שידאג לנטרל כל נסיון יהודי להרמת ראש ובטחון במשטרה שתטפל ביסודיות בכל תלונה של ערבי. בהמשך יש להם בטחון בשי ניצן וצוות אכיפת החוק בשטחים, עובר לבטחון בצבא ההגנה המבולבל שאינו יודע על מי עליו להגן, על הערבים או על היהודים. להם יש בטחון. רק אנחנו צריכים לחשוש.

החגיגה צריכה להיגמר ואם הממשלה, הצבא, המשטרה לא יודעים להגן על האזרחים, על האזרחים לדאוג לבטחונם בעצמם. כך הסדר בטבע, חסרון יש להשלים, אם אנחנו לא נדאג לבטחוננו, אף אחד לא ידאג לנו.

גם מוצדק להחזיר, נכון, רצוי שהמדינה תחזיר, שהמדינה תחסל את כל שכם, אפילו בתור התחלה רק את השוטרים הערבים בשכם ואפילו נסתפק כמנה ראשונה, רק בשוטרים שירו, אבל שתהיה תגובה, בטח לא להצדיק ואם לא, עלינו לעשות חושבים כיצד נגיב.

האם מוצדק ששב"חים יסתובבו בחופשיות בינינו כאשר הם יורים במתפללים שלנו?

האם מוצדק שהם ינועו בחופשיות בצירים?

האם מוצדק להמשיך ולשתף פעולה עם צבא ומשטרה ומערכות שמאפשרות את הרצח שלנו? כיצד אנחנו יכולים לשרת מערכת מסואבת כזו? כיצד יכול אדם לשלוח את בנו לשרת במערכת שיש לה יד ברצח של חברו?

עלינו להתנתק מהכל, עד שנוכל לשנות באמת! כל עוד אין לנו את היכולת לשנות, אם כתוצאה מחולשה של מנהיגים, רבנים ועוד, שגם הם לעיתים מעדיפים את לחיצות הידיים עם האחראים לרצח ואם כתוצאה מכך שעוד לא הצלחנו לשכנע את העם כולו בצדקת דרכנו - דרך של חופש, של העדפת היהודי, של בטחון, של חיים.

רק אבקש מכל הרבנים ואישי הציבור שבוודאי ינאמו בטקס הלוויה, להפסיק לבלבל לנו את המוח בסיסמאות ריקות מתוכן, תעשו מעשה, תקראו לפעול, להתנתק, להכנס ליוסף בהמונינו ותובילו את הכניסות הללו בעצמכם. לא עוד סיסמאות ריקות מתוכן.

לסיום, אשטח תחינתי בפני יוסף הצדיק ועכשיו גם בפני בן יוסף לבנת הקדוש שיסלחו לנו, לאחים, על מכירתם לישמעלים!