לזכור ולא לשכוח

לזכר ששת המיליונים קורבנות השואה חייבים אנו לראות בקומץ היהודים הללו מחוגי השמאל ההזוי בארץ ובעולם.

יוסי בלום-הלוי , כ"ח בניסן תשע"א

יוסי בלום הלוי
יוסי בלום הלוי
צילום: עצמי

בשבת שלפני יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2011 הוקרן בערוץ הראשון סרט תיעודי שחשף את פרצופו האמיתי של הצורר אדולף אייכמן. סרט זה שהופק בשת"פ בין גרמניה וישראל, גם חושף את שיתוף הפעולה שבין גרמניה וישראל של 1961 שהוביל להסגרתו של המרצח, כולל ראיונות עם אנשי המוסד שלכדו את האיש, לאחר שיהודי ניצול שואה בשם ברמן, וביתו סילביה, זיהו את בנו של אייכמן, ניקולס בבויינס איירס בירת ארגנטינה, וממנו את מיקומו של ריקרדו קלמנט, שם הסתרים של המרצח.

הסרט התיעודי, התבסס בין היתר על ראיונות מוקלטים שערך עיתונאי הולנדי פרו נאצי בשם . זאסן שהקליט למטרות רווח כספי את אייכמן בארגנטינה ב- 1952, וראיונות אלה מכר לכל דורש.

המיוחד בראיונות מוקלטים של אייכמן שאלה חושפים התבטאויות נאציות מובהקות של הצורר ואת דמותו האמיתית של האיש, ובהן הוכחה לשנאתו התהומית לעם היהודי. אייכמן מתאר את הנחישות והעורמה בהן מימש את החלטות ועידת ואנזה להשמדת היהודים, ועשה זאת ממש עד לרגעיו האחרונים של הרייך השלישי, בעת שהצליח בעורמה ובשקרים לקבל על חשבון צרכים דחופים ביותר של הצבא הגרמני רכבות שהיו דורשות לו כאוויר לנשימה לצורך הובלת קרבית של נשק, פצועים ותחמושת.

עוד דבר שהתגלה בהקלטות, שהוא עצמו ביקר באושוויץ ונוכח בהוצאה להורג של אם יהודיה ובנה, והכדור
המיוחד בראיונות מוקלטים של אייכמן שאלה חושפים התבטאויות נאציות מובהקות של הצורר ואת דמותו האמיתית של האיש, ובהן הוכחה לשנאתו התהומית לעם היהודי
ים שרוצצו את מוחו של הילד היהודי  גרמו להתזת הרקמות על מעיל העור שלו. אייכמן כמעט והקיא את נשמתו ועובדה זו הסתברה למפקד מחנה המוות שהוביל אותו הצידה כדי שהואכמנים של האינזאץ-גרופן לא יבחינו "בחולשה" של הצורר והדבר ישפיע על "יעילות עבודת הרצח" שלהם.

אייכמן בדבריו לזאסן מתאר את ''גדולת" הרייך השלישי שנפל, ואת שאיפתו להקים מחדש את הרייך הרביעי. .אפילו זאסן נדהם לשמע האמירות הקיצוניות של האיש. הוא נשאל איך היה מסוגל לשלוח מיליונים ברכבות המוות בסוף המלחמה כאשר בכל קרון (לא תמיד) היו 2 דליים: אחד למים והשני לצרכים ואנשים רבים מתו מצמא?

הוא התחיל להשתולל מזעם ואמר לזאסן שמעשה זה היה בניגוד להוראותיו, שכן הדבר "פגע" בכשירות של כוח האדם היהודי שהיה דרוש למפעלים הנאציים של קומפלקס אושוויץ בירקנאו. וכי  היה צריך להשקיע משאבים במחנות הללו כדי להחזיר לעבודה את אלה ששרדו את התנאים האל אנושיים בהן הובלו בקרונות המוות לעבודת הכפייה.

כמובן שאייכמן, כדבריו לזאסן, ראה בשליחת "הבלתי יצרניים" ברכבות: הנשים, הזקנים, הילדים והחולים להשמדה, ככורח בל יגונה משום שחוק הרייך ראה ברציחתם חובה שעליו למלא. "הוא בסך הכל מילא פקודות" - דבר שטען גם במשפטו  בירושלים ב-1961 ובכל דבריו אלה, גם במשפט, הוא לא הביע שום חרטה על מעשיו אלה. היה פאטתי לראות את אשת הצורר בוכייה ומקוננת על לכידת בעלה, אישה שגם זכתה על ידי מדינת ישראל בפריבילגיה לראות את בעלה המרצח ערב הוצאתו להורג.

סרט נוסף שאני ממליץ לראותו בערוץ דוקו, הוא זה שיוצריו קראו לו "התליין", סרט על דמות מיוחדת, יהודית ואנושית של הסוהר הקשיש שלום נגר, כיום בן 76, האיש שאולץ בכורח הנסיבות על ידי מפקדו הקצין מרחבי, לשמש בתפקיד חד פעמי בתולדות מדינת ישראל בהוצאתו להורג של הצורר אדולף אייכמן ובשריפת גופתו. זה היה תפקיד נורא ומזוויע, ותיאוריו של שלום נגר מעוררים פלצות מצד אחד, ומצד שני הכרת תודה עמוקה מאין כמוה, שכל יהודי ובן אנוש צריך להכיר לשלום נגר על שמימש את החלטת בית המשפט המיוחד של העם היהודי שגזר על הצורר עונש מוות.

היוצרות של הסרט בפרדס הפקות בחרו במסר שמאלני סמוי ונכלולי, להציג את שלום נגר - יהודי דתי וחרדי ממוצא תימני, צנחן לשעבר, שוחט ובודק במקצועו - כמעין "תליין מקצועי" ששחיטה של בעלי חיים (בסצנה עליה חזרו מספר פעמים בסרט) היא המייצגת כביכול את דמותו האמיתית של המשטר הציוני ששרר בימיו של דוד בן גוריון, ושל "המזרחי המסכן" שמילא בסך הכל את מה שהטילו עליו. נרטיב זה המגנה את הציונות הוא מוטיב חוזר בספרות ובאומנות של השמאל ומקור לריקבונו המוסרי ושנאתו היוקדת ליהדות.
שפירא וחבריו גרועים במעשיהם אף מהנאצים החדשים, מכחישי השואה, גלוחי הראש והערבים עושי דבריהם בהכפשת שמה של מדינת ישראל

עוד גילוי של זאסן, הוא שיחות של אייכמן עם ערבים פרו נאציים (בנוסף למופתי חאג' אמין אל חוסייני) בהן קיטר והתלונן בפני בני שיחו הערבים: "שקשה לו" להסביר למערב את רצח המיליונים, ושעליו להסתיר רציחות אלה בכל דרך אפשרית. המיוחד היה בתשובת הערבים בני שיחו שאמרו לו: "שהם היו נוקטים בשיטה אחרת מהגרמנים, והיא השימוש במדבר הצחיח משום שהמדבר השומם איננו יכול לדבר". מה שלא נזכר בראיון ששיטה זו יושמה בתורכיה העותומאנית על 1.5 מיליון ארמנים במל"ע הראשונה, בכל מרחבי המזה"ת המדבריים: מלבנון וסוריה, עיראק ארמניה, אזרבייג'ן, פרס ומזרח תורכיה.

היום צברים, ישראלים כיונתן שפירא, הטייס לשעבר בחיל האוויר הישראלי, מחללים את זכר השואה במקום התרחשותה בכתבות נאצה על מעשים שעושה כביכול מדינת היהודים לעם הפלשתינאי!

שפירא וחבריו  גרועים במעשיהם אף מהנאצים החדשים, מכחישי השואה,  גלוחי הראש והערבים עושי דבריהם בהכפשת שמה של מדינת ישראל.

לזכר ששת המיליונים קורבנות השואה חייבים אנו לראות בקומץ היהודים הללו מחוגי השמאל ההזוי בארץ ובעולם, צוררים המסוכנים לקיומנו יותר אם לא פחות מהערבים והאנטישמים הגלויים הפועלים כיום לחיסולה של מדינית ישראל.

לזכור ולא לשכוח את אייכמן כמו את מעשיו של יונתן שפירא וחבריו לדרך.