השיבה שופטינו כבראשונה

אנו הפועלות בשטח – נתקלות פעמים רבות בהתנכרות המערכת השלטונית נגדינו ביהודה ושומרון והנה שינוי מרענן, מלא תקווה.

יהודית קצובר , ד' באייר תשע"א

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
צילום: ערוץ 7

אנו שמחות לשתף את הציבור במקצת פעמי הגאולה. אנו הפועלות בשטח – נתקלות פעמים רבות בהתנכרות  המערכת השלטונית נגדינו ביהודה ושומרון והנה שינוי מרענן, מלא תקווה.

ביום חמישי האחרון, הגענו לדיון בפני השופטת המחוזית בר אשר על אירוע בו  תבענו את המשטרה על התנהגותה הנלוזה.

להלן השתלשלות האירוע: ב-2.9.2008 נסענו למחות לפני ביתו של אלוף פיקוד המרכז גדי שמני על חלוקת צווים מנהליים להרחקה מביתם של חברים מיהודה ושומרון.  בדרך לשם, בצומת רעות-מכבים – כשחלקנו במכוניות פרטיות וחלקנו באוטובוס- עצרה המשטרה את הנוסעים. הנוסעים ברכבים פרטיים התבקשו לעקוב אחר השוטרים עד התחנה. את האוטובוס שיצא מלא מקרית ארבע חברון עצרו בטענה שהאוטובוס לא תקין ועל הנוסעים לנסוע גם הם למשטרת מודיעין, שם הוחזקנו שעות רבות ללא הסבר,
לבסוף שוחררנו בשעות לילה מאוחרות, אחרי כמה תקריות אלימות מצד השוטרים כלפי בני נוער שהיו אתנו. אנו המבוגרים שמחינו על האלימות נגד בני הנוער אויימנו שגם אותנו יתקפו.
ללא אוכל, ללא טיטולים וללא מטרנה לתינוקות. חלק מן האנשים נחקרו וחלק לא. היינו חבורה גדולה של אמהות עם תינוקות, אנשים מבוגרים שהתכוונו לקיים משמרת מחאה כשעה ולשוב לבתינו בשלום.

לבסוף שוחררנו בשעות לילה מאוחרות, אחרי כמה תקריות אלימות מצד השוטרים כלפי בני נוער שהיו אתנו. אנו המבוגרים שמחינו על האלימות נגד בני הנוער אויימנו שגם אותנו יתקפו.

פנינו לבית המשפט בבקשה לבדוק את הארוע עם "ריח ארגנטינאי של חטיפה" ולפעול נגד המעצרים הלא חוקיים והאלימות של השוטרים. כאמור, הגענו ביום חמישי האחרון לבית המשפט, הפעם כתובעים ולא כנאשמים- אך לא זאת הנקודה המאירה, אלא עורכי הדין שלנו, נועם פדרמן ואיתמר בן גביר. המחזה היה מרומם. איתמר הגיע לאולם הדיונים עם סל קל ותינוק ביד כדי לעזור לשכנתו התובעת אבישג ליבמן. היה תענוג לראות איך שעורכי הדין איתמר ונועם שלטו בחומר בצורה יוצאת מן הכלל. עמדו כאריות מול נציג המדינה המעונב.

הופעתם הפשוטה, ללא גינונים, הידע הרחב שהפגינו בהסתמכם על תקדימים ודיונים שונים, גרמו לנו לנחת רוח. הנה עוד כוחות שלנו נכנסים לעוד זירה בעייתית, ובכך מצטרפים לנפתלי ורצברגר, דורון ניר צבי, עדי קידר מחוננו ואחרים, כבקיאים ורגילים ומסתערים עליה כדי להכריעה.

התובעים העידו בזה אחר זה- אסתר כריש ודניאלה וייס מן השומרון, זיווה ואריה דיוויס עם תינוקם בן החודש, אבנר גלבוע ואבישג ליבמן מקרית ארבע.

הדרך עוד ארוכה אבל ניצנים נראו בבית המשפט.

ראוי לקראת יום העצמאות ה63 – שנראה את האור הבוקע קמעה ,קמעה.

חג עצמאות שמח.