את המחיר ישלם האויב

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מפרסם הבוקר, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, את דברו למשפחות השכולות.

סא"ל (מיל) מאיר אינדור , ה' באייר תשע"א

מאיר אינדור
מאיר אינדור
צילום: חזקי ברוך

אנו שהקרבנו את יקירינו, אנו שנפצענו ונושאים יום-יום את מחיר קיום מדינת ישראל, מבקשים לומר דברים המעיקים על ליבנו ביום קדוש זה:

 הציבור הישראלי נתון במתקפת גורמי חוץ הפועלים להשיל מגורמי הביטחון את היכולת לפעול. בתוך כך מואצת שחיקת ערכי יסוד, בעיקר על ידי האדרת ערך הפרט מול הקולקטיב הלאומי. לאחרונה אף היינו עדים לזלזול וציניות כלפי משפחות שכולות הדוגלות בזכות מסירות הנפש של היחיד למען העם.

אנו מדגישים: יש לפאר את זכר החללים. על כולנו להודות להם ולהוריהם אשר חינכו אותם להקרבת הפרט למען הכלל. אנו משבחים את מסירות הנפש של הלוחמים ומשפחותיהם.

האזרחים, קרבנות הטרור הערבי, הם חלק ממגש הכסף עליו ניתנת לנו מדינת היהודים. כל מי שבחר לחיות בארץ ושילם בנפשו וגופו את מחיר שנאתם של הקמים לכלותנו הינו חלל קדוש למען קיומה וחוסנה של מדינתנו בארץ ישראל.

מדינות רבות, במיוחד באירופה, לא למדו מההיסטוריה כאשר לא פעלו למניעת השואה, ומנסים היום לכבול את ידי צה"ל מלהגן על המדינה מחיזבאללה, מהחמא"ס ומאיראן. אל למנהיגי ישראל להירתע ממדינות אלה. חובתה הראשונה של ממשלת ישראל היא הגנת העם.

על ישראל לבצע הערכה מחדש לגבי יחסה אל ‘הרשות הפלשתינאית’. התמוטטות משטרים באזור והתבטאויות בממשלת מצרים בזכות הפרת ההסכמים עם ישראל מעידים על אי-יציבות ההסכמים עם שכנינו. גם החבירה של החמא"ס לרש"פ מעידה, שצבא הרש"פ, הנבנה באישור ישראל, עלול ליפול בידי החמא"ס כפי שהיה ברצועה, ונשקו יופנה אלינו כמו בשנות 2000.

 אסור להיכנע ולשחרר מחבלים, ובוודאי שלא מחבלים רוצחים. שחרור מחבלים פוגע בעקרון הצדק, יוצר אי-שוויון בפני החוק, נותן פרס לטרור, ופוגע בכושר ההרתעה של ישראל.

 עלינו להחזיר את גלעד שליט אולם את המחיר ישלם האויב ולא תושבי מדינת ישראל. להלן דרישותינו

- יש לצמצם מן המחבלים הכלואים את ביקורי משפחותיהם.
- יש להפסיק מיד את תנאי הַיֶּתֶר שהם מקבלים על-פני אסירים אחרים.
- יש ללכוד את מנהיגי החמא"ס בעזה.
- יש למנוע מראשי החמא”ס את צאתם ובואם, ואת טיסותיהם ברחבי העולם.
- יש להפסיק את הזרמת הכספים והסחורות לרצועה.