תוכניתנו תיטיב עם הערבים

באמת אם דרשתם תוכנית מדינית – הנה היא תוכניתנו המדינית, ברורה, פשוטה, ובלתי פשרנית.

הרב יאיר בן דב , י"א באייר תשע"א

הרב יאיר בן דב
הרב יאיר בן דב
ערוץ 7

למה רגשו גויים ולאומים יהגו ריק ''הנה מתרגש עלינו צונאמי מדיני, ואנו אנה אנו באים''. ובאמת אם דרשתם תוכנית מדינית – הנה היא תוכניתנו המדינית , ברורה , פשוטה, ובלתי פשרנית.

יש בידי הימין האמיתי אפשרות להגיע למצב של שלום במזרה''ת הרבה יותר מהר מכל תנועות השמאל - קלי הדעת וחסרי השדרה הלאומית למיניהם.

ימין אמיתי רצונו-לומר הימין הדוגל בכך שארץ ישראל שייכת כולה לעם ישראל מאת הקב''ה אשר נתנה לאברהם יצחק ויעקב, דורש התיישבות מלאה בכל חלקי ארץ ישראל ושליטה ברורה בכל חלקי הארץ. הכרה ברורה והחלטית זו וללא עוררין מביאה בפועל להתפתחות בשטח באופן הבריא למצב של שלום, שהרי עם הקב''ה אין על מה להתווכח, טוב לנו וטוב לערבים. השלמות הנפשית וההתנהגות בשטח בצורה הבריאה מביאה את הערבי האינדבדואלי להבנה שאין על מה להתווכח ונשאר לו למעשה לחיות חיים טובים של פרנסה ורווחה כלכלית ואפשרות טובה לגדל ילדים וחיי משפחה!

תושבי א''י הערבים שהגיעו למסקנה שא''י היא בידי היהודים, וזה סופי, הרי באים לידי החלטה
נבוא לאומות ונאמר ונדרוש: למה זה תסיתו את הערבים, תנו להם לחיות חיים מאושרים בשקט ובשלוה ביחד עם המתנחלים ואל תביאו שואה נוספת על הערבים במאבקים ובמלחמות חסרות תוחלת
שמעתה עליהם לדאוג לרווחתם ולפרנסת המשפחה. ואדרבה בידם לנצל לטובתם האישית את הבניה היהודית לרווחה כלכלית ולעשיית עסקים נושאים פרי.

כל שינוי במסקנה זו רק מסבך אותם ומביא אותם למאבק חסר תוחלת של הרוגים ופצועים לקשיי תנועה ולבושות במחסומים ולמה להם כל הצרה הזו.

צא ולמד מה הביא על הערבים הפינוי מגוש קטיף והחרם על עבודה במתחם ברקן – רק אובדן הכנסה ותו לא. כמו גם ההקפאה בהתנחלויות אשר הערבים עצמם הם שנהנים מכל מפעל הבניה ביהודה ושומרון בכל התחומים: מלט ; שיש ; נגרות ופיתוח סביבתי.

אם כן הימין הוא זה אשר מציע את החיים הטובים לערבים וזו אם-כן תוכניתנו המדינית. אנו ניתן לערבים חיי רווחה וחיים טובים לאלה אשר יחיו איתנו בשלום ויסכימו להתפתחות ההתיישבותית בארץ ישראל וכל התעסקות מדינית אחרת תביא ותעורר אותם להסתבכויות מיותרות להרוגים ולפצועים ולצרות צרורות, ולמה להם? כל פעילות מדינית הנוגדת את ההכרזה שארץ-ישראל שייכת לעם ישראל רק מגבירה את הטרור ואת המלחמות, את ההרוגים ואת הפצועים ולפגיעה בצד הערבי.

כשיש הכרה שכביכול העם הערבי מופלא לרעה - יש טרור. הטרור הערבי רואה לנגד עיניו את ''הכיבוש'' כביכול ולכן מביא לרצח נשים וילדים ולכל מי שנקרה בדרכו. מאמרו של הנשיא פרס שלישראל יש מחוייבות לפנות יישובים רק מדרבנת ומסייעת לטרור. כל הסכמה שארץ ישראל והשטחים אינם שייכים לעם היהודי ואינם אלא ''כיבוש'' מעניקה רוח גבית לטרור הרואה את המאבק בצדקת דרכו.

הטרור – נכון הוא לדעת על פי המוסכמה העולמית שצודק הוא במאבקו, אזי אין הוא מבדיל אם האוייב הוא חיילים או אזרחים, נשים או ילדים. לדידו זה הוא פרט משני. התקשורת והמדינאים הרי הסכימו שבעצם עקרון המאבק הרי הוא צודק. אם-כן, מיגור הטרור דווקא ייעשה רק בהחלטה גורפת שאין צדק במאבקו כי אכן ארץ ישראל שייכת לעם היהודי. זוהי עובדה מוגמרת ואין מה להלחם כנגדה. ואדרבה, כל המשלים איתה זוכה לחיים טובים.

כך כתב גם מו''ר אבי הלוחם לחירות ישראל שבתי בן דב ז''ל במאמרו ''אחר המלחמה של ששת הימים'' בספר ''סולם למלכות ישראל'' שהוציא לאור יהודה עציון הי''ו חלק ג' עמ' 236:

''אולם יתר על זאת, האוכלוסין הללו – אם אנו עצמנו לא נבלבל להם את המוח ולא ניתן כי יבלבלו את מוחם מבחוץ – אין להם בכלל שום עניין חיובי בזכויות דמוקרטיות. לא היו להם מעולם זכויות דמוקרטיות של ממש במדינות שמהן נכבשו, וגם המבנה החברתי והרעיוני שלהם – לא זו בלבד שאין הוא מחייב זכויות דמוקרטיות, כי אם אפילו סותרן. כל מה שהם מבקשים באמת אינו זכויות דמוקרטיות, ולא שום זכויות מדיניות כי אם זכויות אנושיות, לחיות להם כאינדיבידואים או כבני משפחות, ברווחה חומרית כפי שניתן להשיג בלי מאמץ יזום בתנאי המסיבות – וזכויות אנושיות שכאלו מובטחות להם מטבע אופיינו ממילא, כל זמן שהם יחיו בקרבנו, ברמה לאין ערוך יותר גבוהה ויותר מכובדות מכפי שהיתה להם מעולם, תחת שלטון כלשהו אף מקרב אחיהם''.

רצונו לומר וכפי אשר נאמר שם בכל הפרק: זכויות מדיניות הס מלהזכיר וחס ושלום. זכויות אנושיות בהחלט כן ושלום על ישראל וטוב לנו וטוב להם !

כך גם הורגלתי מילדות עוד בהיותי בבית השבעה מראשית מעשה ההתנחלות בבית חנינה חיינו בשלום ובחברות עם הערבים בהיותם יודעים שעם קבוצה זו אשר התנחלה בבית חנינה במזרח ירושלים אין על מה לדבר בערעור זכותינו הברורה על הארץ ועל ירושלים. ומתוך שאנו שכנים נשאר לנו לברך אחד את השני בשנה טובה ובחג שמח ולהשתתף עימם בשמחותיהם כמו הם בשמחות שלנו. הילדים שחקו כדור רגל ביחד. הבאתי אז את נבחרת הכיתה – כיתה ה' בבית ספר ''חורב בנים'' בירושלים לשחק מול נבחרת הילדים של שועפאט, והיה משחק מאד מעניין, אוטופיה כזו לא היתה מעולם נחלתם של השמאלנים.

לפיכך נבוא לאומות ונאמר ונדרוש: למה זה תסיתו את הערבים, תנו להם לחיות חיים מאושרים בשקט ובשלוה ביחד עם המתנחלים ואל תביאו שואה נוספת על הערבים במאבקים ובמלחמות חסרות תוחלת.

אין אנו תולים ובוטחים בשלום מפני רווחתם של הערבים כי את ביטחוננו אנו תולים באלקינו ובכח אשר נתן לנו הקב''ה להגן על עצמנו. רק אנו אומרים שאם יהיה טוב לנו יהיה גם טוב לערבים וכל תוכנית מדינית צריכה להיטיב עם ההתנחלויות כי בכך יבא טוב ליהודים ואף לערבים.

ובנושא שלטון החמאס בעזה, לנו אנשי הימין הרבה יותר קל לדבר איתו. אין לנו כעת ציפיות שיכיר במדינת ישראל וגם אין לנו צורך שמישהו מדיני מצד הערבים יעשה כן וכל מבוקשנו להביא למצב של רגיעה עד אשר ישתכלל הדבר ונוכל לשחרר את אדמותינו ולשוב לגוש קטיף בשלום.

כללו של דבר יש לנו תוכנית מדינית – להביא את הערבים להכרה כי חיים טובים מחכים להם בצד הדרך חיי רווחה פרנסה ושלום בהיותם מתגוררים ביחד עם ההנחלויות בשלום ובשלוה. לא ניתן ולא נאפשר לשמאלנים לגרור את הערבים לחיי סבל ומלחמות.