מכתב לשמעון פרס

אין לך או לכל גורם אחר במדינת ישראל, כל סמכות ורשות, לגרש יהודים מארצם ולמסור את נחלתם הנצחית לערבים.

פרופ´ הלל ויס , י"ד באייר תשע"א

הלל וייס
הלל וייס
צילום: עצמי

שמענו את דבריך בענין ה"מחוייבות לפירוק התנחלויות", ואת קביעתך כי על המתנחלים לבחור, בין התפנות וקבלת פיצויים לבין התכנסות בשלושה גושים. כל זאת לאחר שידועות לך בודאי התוצאות המרות של הגירוש מיישובי גוש קטיף.

אנו מתכבדים לשלוח אליך מסמך משפטי שנכתב על ידי המשפטן עו"ד הווארד גריף, בנושא ריבונות העם היהודי על יהודה ושומרון על פי המשפט הבינלאומי. כדאי לך לשנן היטב את מסכת הטיעונים החוקיים, כדי להוציא מלבך טעויות חמורות המשגות אותך בדרכך.ולמסור את מה שלמדת לחבריך בנימין נתניהו, אהוד ברק וציפי לבני כמו גם לראשי המדינות העומדים להכריז על מדינת פלשתין שזכויותיך בהקמתה עולות על זכויותיו של מנחם בגין וממשיכיו ואף על זכויתיו של אורי אבנרי, עזר וויצמן ואחרים כמו יוסי ביילין אשר לא יספרו מרוב דמוקרטי.

על פי המוכח במסמך זה, הזכויות של העם היהודי על ארץ ישראל המערבית על פי המשפט הבינלאומי, הן בלעדיות. זו הייתה עמדתו של פרופ′ יהודה בלום נציג ישראל באו"ם לאחר
האם לא די בשפיכות הדמים שגרמת ע"י הסכמי אוסלו? האם כל מה שמטריד אותך כנשיא ביום העצמאות, הוא הרס ההתיישבות היהודית והפיכת לב הארץ למדינת טרור מוסלמית?
מלחמת ששת הימים, ועמדתו של יעקב הרצוג שגריר ישראל בקנדה בויכוחו המפורסם עם ההסטוריון הבריטי טוינבי.

לצערנו הרב, ממשלות ישראל החל משנת תשכ"ז, בחרו להתעלם מזכויות אלו והעדיפו לכנות את ליבה של ארץ ישראל כ"שטח מוחזק לצרכי בטחון". בשל ההתנכרות הזאת, התפתחו התביעות הכלל עולמיות כי על היהודים לוותר על ארצם לטובת אויביהם.

בראשית דרכך, מר פרס, קידמת בעצמך את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, אבל לצערנו הרב הצטרפת אחר כך אל המאבק הפלשתיני, יזמת וטיפחת את תהליך השלום אשר הוכח כהרסני יותר מכל גורם אחר לקיומו של העם היהודי.

יאמר ברורות: אין לך או לכל גורם אחר במדינת ישראל, כל סמכות ורשות, לגרש יהודים מארצם ולמסור את נחלתם הנצחית לערבים. זהו מעשה בגידה בכל מובן ועל פי כל חוק, הן מבחינת משפט התורה והן להבדיל מבחינת המשפט הבינלאומי.

אנו מוחים בכל תוקף על דבריך בענין פינוי התנחלויות. האם לא די בשפיכות הדמים שגרמת ע"י הסכמי אוסלו? האם כל מה שמטריד אותך כנשיא ביום העצמאות, הוא הרס ההתיישבות היהודית והפיכת לב הארץ למדינת טרור מוסלמית?

במצב הנוכחי, כשאתה ממשיך לרדוף את העם והארץ, תוך חריגה מסמכותך ושימוש בתפקידך לרעה, הרי הלגיטימיות שלך כנשיא המדינה, אינה עולה על זו של אסד בסוריה או של קדאפי בלוב.

כל יהודי יכול לחזור בתשובה בכל עת וכדאי שגם אתה תתחיל לשקול זאת. עד שלא תעשה כן, איננו מכירים בתפקידך ובכל מה שאתה מתיימר לייצג.

ארגון "נאמני ארץ"