לעזאזל תתאחדו

כולנו היינו תמימי דעים שהפלגנות הביאה ותביא אותנו לאובדן סופי של הגוף הפוליטי המייצג את המגזר הדתי-לאומי.

אהוד סטודניה , י"ט באייר תשע"א

אהוד סטודניה
אהוד סטודניה
ערוץ 7

האם יש מישהו שלא קורא את הכתובת על הקיר? האם יש מישהו שקשור למיגזר הדתי-לאומי שלא מבין שהיא עומדת לפני "צונאמי פוליטי" שסופו מי ישורנו?

היום המגזר הדתי-לאומי הוא המגזר ה"שקוף" ביותר בפוליטיקה הישראלית !

כשנתניהו כותב בימים אלו את נאומו לפני שני בתי הקונגרס ומתלבט עד כמה הוא יכול להרשות לעצמו לסטות שמאלה ,הוא חושב על חברי מרכז הלכוד ,הוא חושש מליברמן וש"ס, הוא אפילו לוקח בחשבון את תגובתו של ברק ממפלגת "העצמאות". על מי הוא לא חושב, הוא לא חושב על הבית היהודי וגם לא על האחוד הלאומי, מבחינתו הם לא קיימים, כבר אמרתי "שקופים" .

בימים אלו אטיאס מש"ס ושר האוצר מהלכוד יושבים יחד עם ראש הממשלה ומאשרים הטבות לזוגות צעירים ברכישת דירה בפריפריה. האם הם חוככים בדעתם להכניס גם את הזוגות הצעירים הרוצים לגור ביהודה ושמרון? האם הם קובעים את הישובים המאושרים שיזכו להטבה גם על פי הגרעינים התורניים הנמצאים באותם ערים? האם הם משתפים את הבית היהודי או האחוד הלאומי. לצערי התשובה היא לא.

שוב ושוב אנו יודעים ומגלים שהמפלגות הנקראות "בית יהודי" ו"איחוד הלאומי" אינן מסוגלות
עכשיו הגדילו לעשות חלק מהפולטיקאים והקימו לתחייה את מרכז המפד"ל.עובדה זו מאפשרת להודיע ששבעת החכי"ם המייצגים רשמית את הצבור הדתי לאומי, מייצגים גם שבע מפלגות וסיעות שונות.
לשרת את האינטרסים של הצבור הדתי-לאומי בצורה אפקטיבית, לא בתחום ההתיישבות ולא בתחום החברתי –חינוכי.

הסיבה היא פשוטה וידועה לכול, פלגנות כרונית התוקפת את המפלגות הללו כבר יותר משלושים שנה ,עד כדי כך שהגיעו לפי הפחת.

עכשיו הגדילו לעשות חלק מהפולטיקאים והקימו לתחייה את מרכז המפד"ל.עובדה זו מאפשרת להודיע ששבעת החכי"ם המייצגים רשמית את הצבור הדתי לאומי, מייצגים גם שבע מפלגות וסיעות שונות. אני אחסוך מהקורא הנלאה את פירוט הדברים .

לפני כחודש התכנסנו קבוצה של סגני ראשי הערים מירושלים, בת-ים, רעננה, רמת –גן, גבעתיים ושומרון ועוד המשתייכים גם לצבור הדתי –לאומי בלשכתו של סגן ראש עירית ירושלים דוד הדרי. כולנו היינו תמימי דעים שהפלגנות הביאה ותביא אותנו לאובדן סופי של הגוף הפוליטי המייצג את המגזר הדתי-לאומי. הדעה השלטת היא שדי לפלגנות .המשותף רב בצורה מוחלט מהמחלוקות ,ואם חפצים חיים אנחנו עלינו להתאחד .

על כן קבענו לעצמנו להגביר את כוח האחדות ולכנס פגישות נוספות של אישי צבור בהם אנו נדרוש ממנהיגי המפלגות השונות לפעול לאיחוד . הסכנה הנוספת היא שאם הם לא ימצאו את הדרך להתאחד גם אלו הנאמנים להם עדיין ימצאו את דרכם במפלגות שונות ומשונות . אני מאמין שבמקרה כזה התוצאה תהיה איומה ונוראה למגזר הדתי-לאומי ובסופו של דבר למדינה כולה, מכל כיוון שהוא, חברתי / מדיני /פוליטי/חינוכי ועוד.