מלכודת הדבש

נתניהו בחר להכנס במודע למלכודת הדבש. ברגע שהחרק נוחת על הדבש, הוא נדבק, הפרח נסגר עליו ומתחיל לעכל...... נתניהו נלכד!

עו"ד יהודה אריה שמעון , כ"ה באייר תשע"א

יהודה אריה שמעון
יהודה אריה שמעון
ערוץ 7

כפי שרובם חושבים, מלכודת דבש הינו ביטוי הבא לתאר מציאות דפוקה ביותר, אולם לאור העובדה שהיא נראית מבחוץ מצוין ולעיתים גם מבפנים, קשה להתנתק ממנה, גם כאשר גילית שהמצב בטטה.

ולמה אני מספר לכם את כל זה? אז ככה, צפיתי במחיאות הכפיים הסוערות שליוו את סיום נאומו של נתניהו באו"ם. אחחחחח, איזה תענוג, איזה חיוכים, איך כולם עומדים – מעונבים, מחויטים עם חיוך ש..... הזכיר לי את החיוך של הזאב מחופש לסבתא של כיפה אדומה, ברגע בו היא מגיעה לבית של סבתא.

את ההמשך של כיפה אדומה, כולנו מכירים, הזאב בולע אותה, לאחר שהוא עובר חקירה קצרה ולא ממצה על ידי כיפהל'ה התמימה שמנסה להבין מה דפוק בסיטואציה ובחיוך מרובה השיניים של סבתא.

גם נתניהו, שכח שכבר היו חכמים בדורות הקודמים, שדימו את מצבו של עם ישראל לכבשה בין 70 זאבים (אומות העולם). נתניהו חשב לעצמו כנראה, שעם כל מחיאות הכפיים כנראה המצב השתנה, הזאבים עם הזמן איבדו את השיניים והפכו לצמחונים...

אך בדיוק ההיפך, החיוך היה החימום לפני הארוחה, רק היה חסר שם את הרס"ר שיגיד "בתאבון" אחרי הקידוש בליל שב
מרגע הנאום, הוא נותן אולטימטום של 24 שעות לחמאס להחזיר את גלעד שליט ואם לא, מתחיל חיסול שיטתי של כל רצועת עזה, עד שגלעד מתייצב במחסום ארז, בריא ושלם
ת והסעודה היתה מתחילה.

אני ממש לא מצליח להבין, למה רק אנחנו צריכים לספר סיפורים, להצדיק, להתנצל, להתקפל ועוד? למה כולם יכולים לכבוש מדינות שלמות, ע"ע עירק, לוב, אפגניסטן, ארצות הבלקן ועוד. בלי להניד עפעף! בלי להסביר לעולם, סליחה, הם העולם, אז לנו ולעוד כמה מדינות, איזה אישור יש להם ו/או איזה צו מבית משפט המסמיך אותם לחדור למדינה ריבונית, להרוס אותה עד היסוד ולחסל מאות אלפים ללא כל דין וחשבון שהוא? איפה גולדסטון במקרה שלהם?

אז את כל רגשות המצפון העכורים שיש למדינות אלו, אם בכלל קיים אצלם המושג "מצפון", הם משליכים עלינו! מה לעשות, כמו בכל משפחה, כנראה שבמשפחת העמים, אנחנו הילד שמאשימים אותו בכל התקלות בבית ובמקרה זה – בעולם! רק שבד"כ במשפחות, הילד מתבגר, יוצא לדרך חדשה בלי להתייחס לאף אחד ושם פס על כולם! כנראה שטרם התבגרנו.

נתניהו היה צריך להסביר לכולם את זכותנו על כל ארץ ישראל, את העובדה שמעכשיו כדי להגן על בטחוננו, כמו כולם, גם אנחנו נתחיל לפעול ביד קשה! על כך שמרגע הנאום, הוא נותן אולטימטום של 24 שעות לחמאס להחזיר את גלעד שליט ואם לא, מתחיל חיסול שיטתי של כל רצועת עזה, עד שגלעד מתייצב במחסום ארז, בריא ושלם.

שמעכשיו, כל משט שייפגע בריבונות מדינת ישראל ובביטחונה – סופו לשמש מאכל לדגים, בלי לסכן את לוחמי השייטת הגיבורים המסכנים שנשלחו להציג מוסריות לעולם! ולהתחיל להגביל את הערבים שנשארים כאן, שהם יצאו לטיולים שנתיים עם מלווה נשק! שלהם תהיה  אסורה הבנייה – שיבנו במדינות אחרות, אחת מ – 27 מדינות מסביב! אבל זהו, שלא!

נתניהו בחר להכנס במודע למלכודת הדבש ובסיטואציה של נתניהו - מלכודת דבש היא מציאות בה פרח טורף מייצר דבש שגורם לחרק אומלל לרצות ולטעום אותו, ברגע שהחרק נוחת על הדבש, הוא נדבק, הפרח נסגר עליו ומתחיל לעכל...... נתניהו נלכד! השאלה אם גם אנחנו נלכד? או שנדע להתחמק ולהמשיך לחיות!