אין צורך להתנצל

האם עלינו להתנצל על שניסו לרצוח את לוחמי השייטת? על שהשפילו את בנינו, על שרצו להשליכם ללב ים, פצעו ופגעו בהם? על זה עלינו להתנצל?

הרב שמעון בן - ציון , ט' באב תשע"א

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: עצמי

ראש ממשלת תורכיה, רג'פ טאיפ ארדואן, דורש בבוטות וזלזול - התנצלות, פיצויים ועוד. ממשלת ישראל חלוקה בדעתה, וחבל.

על מה התנצלות? האם עלינו להתנצל על שניסו לרצוח את לוחמי השייטת? על שהשפילו את בנינו, על שרצו להשליכם ללב ים, פצעו ופגעו בהם? על זה עלינו להתנצל?

האם אי פעם חשבה ארה"ב הנאורה והמתקדמת להתנצל בפני היפנים על הפצצות הירושימה ונגסאקי במלחמת העולם השנייה?
אם נתנצל ונפצה, הרי זה אבדן מיידי של כבודנו הלאומי, וויתור על ההכרה הבינלאומית בצדקת דרכינו
רבבות נהרגו ואף יותר נשארו אינוולידים ביפן, ואיש לא העלה על דעתו לדרוש פיצויים מאמריקה?

זכות ההגנה על חייך ועל ארצך, היא הדבר הצודק והמוסרי ביותר שיש בדיני מלחמה! תשעת המחבלים שנהרגו על הספינה היו רוצחים, עם דיפלומה, רוצחים ברישיון, ואין לך דבר צודק יותר מתגובת חיילי שייטת 13 ללינץ' שניסו לבצע בהם, ולמעשה בכולנו, עם ישראל, השולח את בניו להגן על העם והארץ.

ומעבר לכך, מדוע? למה דורשים זאת ארדואן וחבר מרעיו? מה מסתתר במוחם המלא שנאה כלפינו? אין לי ספק, שהם הגיעו למסקנה שאם בשטח, פיזית, אין הם מסוגלים להכריע צבאית את צה"ל, כפי שרצו לעשות, הרי שהדרך הנותרת היא לפגוע בכולנו, בחוסן הלאומי, במוראל - להשפיל אותנו עד עפר, כאילו היינו עדיין בגלות 2000 השנים.

אם נתנצל ונפצה, הרי זה אבדן מיידי של כבודנו הלאומי, וויתור על ההכרה הבינלאומית בצדקת דרכינו, כעצתו של השטן בשירו המפורסם של נתן אלתרתן, "עצה רעה" הקשה יותר למדינת ישראל מהניסיון לפגוע בה פיזית.

להשפלה הזו, חלילה, אסור בשום פנים ואופן לממשלת ישראל כממשלה ריבונית להסכים. יצאנו מהגלות הארוכה, ומבית העבדים, כדי להיות עם חופשי בארצו, ולא לחזור להיות כעבדים נרצעים.

אל ירך לבבינו. רק חזק ואמץ!