תשובה נכונה לשדרות הרוטשילד

כאן דוקא בנתיבות ועוטף עזה קם הנופשון המוצלח מאוד שהביא שמחה לכ-70 ילדים והוריהם שיכלו בתקופה זו לצאת לנופש משפחתי.

פרופ' אבי לוי , כ"ו באב תשע"א

דעות חמדת הדרום
חמדת הדרום
ערוץ 7

לפני כמה שבועות פנה אליי צעיר חרדי מנתיבות השכנה ושאל אם אסכים להעמיד את המכללה להוראה שאותה אני מנהל לאירוח מחנה נופש לילדים בעלי צרכים מיוחדים. מובן שהסכמתי.

מצווה הבאה לידך, כך למדנו, אל תחמיצנה. אבל מה שנולד כמעשה של חסד, הפך בעצם לשיעור מאלף, סדרת חינוך  לי, לסגל המורים ולסטודנטיות שהתנדבו לסייע במחנה, בנפש האדם.

למחנה הנופש-או הנופשון- הגיעו .....ילדים. הם באו בהסעות שהעמידה לרשותם בהתנדבות חברת מסיעי שדרות. הם הגיעו מיישובי האזור וממקומות מרוחקים ואפילו מחיפה.

לפני שהחלה הקייטנה פשטו על המכללה מתנדבות של עזר מציון ויחד עם עובדות המכללה,שלא היססו לוותר על החופשה המשפחתית, הן הפכו את הקמפוס האקדמי המטופח והשמרני שלנו למחנה נופש שכל חדר וכל מתקן בו נגיש גם לבעלי מוגבלויות קשות.

לוח הפעילויות שהוכן לילדים היה עשיר ומלא הפתעות.

כראש מכללה אקדמית להכשרת מורים חויתי חויה מיוחדת עת נפלה לידי הזכות לארח בקמפוס המכללה את הנופשון של ״עזר מציון״.
לראות ילדים עם צרכים מיוחדים החל מאוטיזם וכלה בבעלי לקויות פיזיולוגיות ואחרות מאושרים נהנים ונופשים ככל ילד - האור בעיניהם והשמחה הם הסיפוק הגדול ביותר שיכול להתפלל אליו כל מחנך ואדם. 

כשפנה אלי מר נפתלי קובר המנהל האיזורי של אגודת החסד הנפלאה הזו, ״עזר מציון״ ם אוכל להעמיד את הקמפוס לטובת הנופשון לא היססתי לרגע רק לא תיארתי לעצמי שזה יהיה כזה נהדר מרומם נפש ומשמח. 

כמה ימים לפני הגיעו מלאכיות מתנדבות ויחד עם הצוות של המכללה הפכו כל פינה וחדר אולם ומדשאה לממש כפר נופש כפרי. 

המתנדבות הנהדרות שהיו צמודות 24 שעות ביממה לכל ילד הן הגורם המרכזי של הצלחת הנופשון. הייתי שם בערב הורים ביום ה האחרון וראיתי את האושר שלהם ושל הילדים וזה שווה הכל. 

לי שעקרו אותי ואת משפחתי יחד עם כל הקהילה שלנו מגוש קטיף בדיוק לפני 6 שנים זה יותר מסמלי להיות שותף למעשה חברתי כזה. עתה כשהארץ זרועה באהלי מחאה שקוראים לעשיה ושינוי חברתי, ראיתי לנכון לעשות ולא רק לדבר. 

כאן דוקא בנתיבות ועוטף עזה קם הנופשון המוצלח מאוד שהביא שמחה לכ-70 ילדים והוריהם שיכלו בתקופה זו לצאת לנופש משפחתי. 

לצערינו הרב נאלצנו היום להפסיק את הנופשון ולקצרו בגלל רצונם של מחבלים לשבש לנו את החיים. חבל שילדים אלו משלמים מחיר של שנאת האדם באשר הוא ובמיוחד אם הוא יהודי. 

הנופשון הזה על כל התהליכים שעברנו בכל מהלכו הינו ארוע מכונן למוסד החינוכי האקדמי ״חמדת הדרום״ המכשיר מחנכים ומחנכות שצריכים להיות קשובים לצרכים חברתיים בנוסף לכישורים המקצועיים הגבוהים.