מי שפוגע בצה"ל אינו ציוני

קשה לחשוב על משהו יותר מטומטם ונפשע מפגיעה בצה"ל; בג'יפים שישעטו להתנחלות שבה יש חשד לחדירת מחבלים; בגלגלים שיצילו חיים.

אמילי עמרוסי , ט' באלול תשע"א

אמילי עמרוסי
אמילי עמרוסי
מירי צחי

קשה לחשוב על משהו יותר מטומטם ונפשע מפגיעה בצה"ל; בג'יפים האלה, שישעטו להתנחלות שבה יש חשד לחדירת מחבלים; בגלגלים האלה, שיצילו חיים; בבסיס הזה, שבניו הם גם בני ההתיישבות.

מי שפוגע בצה"ל אינו ציוני ואין לו חלק ונחלה בינינו. צריך לזכור את זה כשמדברים השבוע על מגרון. אסור לבלבל בין העבריינים - רוצחים, כמעט, לנוכח הפגיעה בתשתית חיונית של צה"ל - לבין תושבי מגרון הממלכתיים ושומרי החוק.

האחרונים קיבלו ב-2003 מכתב רשמי ממשרד הביטחון שמגדיר את מגרון כיישוב עצמאי וחוקי, מחזיקים בתב"ע שהוכנה על י
מי שפוגע בצה"ל אינו ציוני ואין לו חלק ונחלה בינינו. צריך לזכור את זה כשמדברים השבוע על מגרון.
די משרד הבינוי והשיכון ל-500 יח"ד שבה מצוין כי הקרקע שייכת לממונה על הרכוש הממשלתי הנטוש, ועלו אל הגבעה האסטרטגית הזאת בעידוד ממשלות ישראל. במשך 12 שנות פריחתו של מגרון לא קם פלשתיני אחד וטען לבעלות על השטח. עד שבאו אנשי שלום עכשיו, חפרו ברישומים ירדניים, מצאו בעלים מופתעים, החתימו אותם על ייפוי כוח, ורצו לבג"ץ.

עוד צריך לזכור שאין להשוות בין ההרס במגרון לפינוי האוהלים הריקים ברוטשילד. ההיקש כאילו מתבקש. באותו שבוע, פינוי פה ופינוי שם, והישראלי הנורמלי אומר: עיזבו אותי מהמתנחלים ועיזבו אותי מהאנרכיסטים - כולם פסיכים. אלא שבפינוי הלילי במגרון נהרסו בתים ובהם התגוררו שלוש משפחות שזה היה ביתן. שלושה אבות שמשרתים במילואים, שלוש אמהות, ו-12 ילדים קטנים שהתעוררו באמצע הלילה לקול דחפורים. לא אוהל ושק שינה - אלא ריהוט וצעצועים וכל הפריטים הקטנים שמרכיבים חיים, שנהרסו באטימות. ארגוני זכויות האדם לא מתעניינים בתינוק שהוצא מהעריסה באישון ליל. צדק חברתי? רק אצל החברים.

ועוד לקח מסמיכות העניינים: אני לא מבקשת מאייל גולן שיגנה את המפגינים שיידו אתמול אבנים אל שוטרים, ולא דורשת מציפי לבני "לקבל אחריות" על מי שצעק "נאצי" לעבר פקחים. תעשו טובה, תפסיקו לבקש ממני ומשאר המתנחלים לגנות מישהו שגר 200 ק"מ ממני וזרק אבן על שוטר.