פוליטיקאים מהימין לכו לשחק כדורגל

ככה בדיוק פועלים בשמאל. הם מלחיצים את העדינים מהימין, הם לוחצים את הפוליטיקאים מ"המחנה הלאומי" ואלה בדיוק נופלים בפח שטמנו להם.

עו"ד איתמר בן - גביר , י"ג בתשרי תשע"ב

עו"ד איתמר בן גביר
עו"ד איתמר בן גביר
צילום: פלאש 90

מדוע לא דיווחתם על שריפת בית העלמין בחברון בדיוק במתכונת הדיווחים הישירים מיפו ? שאלתי את אחד העיתונאים ששוחחתי איתו במוצאי יום הכיפורים.

אותו עיתונאי צחקק דרך הטלפון וניכרת הייתה המבוכה בדבריו וכמו יתר חבריו שהטחתי בהם את השאלה הזאת עוד מקודם גם הוא זרק משהוא על כך שכשכלב נושך אדם זה פחות מעניין מאדם שנושך כלב ללמדך מה באמת התקשורת חושבת על האויבים שלנו ומי כאן הגזען שמשווה עם שלם לכלבים....

ואולם על היחס הלא הוגן של התקשורת לא באתי ללמד את קוראי ערוץ 7 . אפילו על הצביעות והדו פרצופיות של הפוליטיקאים משמאל נדמה לי שאין טעם להרחיב את האומר שעה שקוראי האתר, נחשפים מידי יום למציאות לא הגיונית שבה הרשויות במדינת ישראל וכלבי השמירה שלהם מרשים לעצמם לעשות אפליה בין דם לדם ובין דין לדין: עשרות אלפי בתים לא חוקיים של ערבים – איש לא נוגע. בית שנטען כי נבנה בצורה לא חוקית על גבעה ביהודה ושומרון – וחצי משטרה מגיעה כדי להרוס.

אנרכיסטים משתוללים בבליעין ונעלין – שי ניצן וחבריו בעד חופש הביטוי וכמובן שנגד הוצאת צווים מינהליים ללא משפט אבל קבוצה של ילדות צעירות מוחות במאחז כלשהוא – הן נעצרות והפרקליטות מגישה למחרת בקשה לעצור אותן עד לתום ההליכים המשפטיים או כאשר אנשי יצהר עורכים קורסים בהגנה עצמית, מייד מגיעים הצווים נוסח אמא רוסיה בלי משפט בלי הוכחות לתפארת כנופיית שלטון החוק...

הדוגמאות רבות ואין טעם להוסיף, אלא שבתוך פסטיבל הצביעות ניתן להבחין בעוד חבורה – שהפעם קרובה אלינו יותר – כאשר
אותה חבורה הכוללת גם פוליטיקאים המכנים את עצמם אנשי ימין, רבנים ואנשי ציבור, ואפילו אנשי תקשורת שלא נמנים עם הברנז'ה השמאלנית, יוצאים בשצף קצף ודואגים לרקוד ריקודי מה יפית בפני מעצבי דעת הקהל מהשמאל
המגמה שלה היא פשוטה:"לזעוק ולטעון זה לא אני זה הם....."

אותה חבורה הכוללת גם פוליטיקאים המכנים את עצמם אנשי ימין, רבנים ואנשי ציבור, ואפילו אנשי תקשורת שלא נמנים עם הברנז'ה השמאלנית, יוצאים בשצף קצף ודואגים לרקוד ריקודי מה יפית בפני מעצבי דעת הקהל מהשמאל וממלאים בדיוק את התפקיד כפי שהכוהנים הגדולים מהתקשורת מיעדים להם: הם מגנים, הם רצים להסביר ולהצטדק ולטעון שזה "לא אנחנו זה הם"....

ומי זה ההם ????? ההם זה אנשי המאחזים והגבעות, ההם זה אנשי יצהר או היישוב היהודי בחברון , ההם זה אנשי "הימין הקיצוני" ובעצם ההם זה כל מי שימינה מאותם מגנים שהרי סולידריות זה כנראה מונח שנלקח רק מארגוני השמאל...

"ואילו אנחנו ? – אומרים מגלגלי העיניים מהימין - אנחנו ליבראלים ואוהבי אדם, ובעד זכויות אזרח ונגד תג מחיר ונגד ונגד ונגד ונגד ואנחנו כמובן מגנים ומגנים ומגנים ורוצים שתתפסו אותם כבר...."

אלא שראוי היה לאותם חברים בחבורת "גינה לי" ללמוד מידידיהם השמאלנים. האם יריב אופנהיימר גינה אי פעם את האנרכיסטים בבלעין ונעלין ? האם מאחמד טיבי שמעתם גינוי כלפי פגיעות כאלה ואחרות ביהודים ? הם לא גינו ולא יגנו משום שהם יודעים את הכלל הראשון בתקשורת : לתקוף לא להתגונן !

שהרי אלה הם כללי המשחק : התקפה ולא הגנה !!!!

מי ששיחק פעם כדורגל מכיר את השיטה . קבוצה שכל הזמן מתגוננת סופגת בסופו של דבר גולים. לא ניתן כל הזמן לשחק ברחבה שלך ולא לאבד את הכדור, אלא שכאשר הקבוצה שלך תוקפת ויוזמת היא מלחיצה את היריב וגורמת לו להתחיל להתגונן.פתאום המשחק הוא במגרש של היריב – והוא זה שצריך להתחיל לספק הסברים....

ככה בדיוק פועלים בשמאל. הם מלחיצים את העדינים מהימין, הם לוחצים את הפוליטיקאים מ"המחנה הלאומי" ואלה בדיוק נופלים בפח שטמנו להם.

ניחא לזרוק איזה מ שפט על כך שתג מחיר זה לא כוס התה שלנו, אבל למה לא לנצל ראיון ארוך או מאמר בעיתון כדי להעביר את הכדור למגרש של היריב.

במקום לנצל זמן שידור/ מסך/ טורי דעת קהל ולטעון על תחושת הזעם בימין, על הקיפוח, האפליה והרדיפה שיכולה להוביל גם למעשים כאלה ואחרים ( לא לכולם אני מסכים....) הפוליטיקאים/ רבנים/ אנשי ציבור / עיתונאים , מהימין מפספסים ובגדול !

אשר על כן הייתי מציע לאותם מגנים : אחים יקרים. לכו לשחק כדורגל ! אולי כך תלמדו ותפנימו את כללי המשחק גם במגרש הציבורי של מדינת ישראל.