הפקרות בכבישי יו"ש

נהיגה פרועה של נהגי רכבים ומוניות ערבים איננה חריגה בכבישי יו"ש כלל, וקרוב לוודאי שהללו מנצלים זאת להרג יהודים חפים מפשע.

איתמר ליברמן , כ"ב בתשרי תשע"ב

איתמר ליברמן
איתמר ליברמן
עצמי
תאונות הדרכים כבר הפכו לשגרת יום קשה וכואבת, ונראה שהיא לא פוסחת על כבישי יהודה ושומרון. לצד נתון לא מעודד זה מתווסף נתון לא מפתיע על מידת מעורבותם של ערבים בתאונות שמתרחשות בכבישים אלו.

כדאי לציין שהנפגעים הם לא רק ישראלים אלא גם פלסטינים.חיזוק לכך אנו מקבלים פעם אחר פעם בתאונות שנגרמות על ידי נהגים ערבים שמתנהגים בכביש כמו במסלול של מרוץ מכוניות, וכל מי שמעוניין להיווכח בעצמו יכול לעשות סיבוב רק כדי להרגיש את עוצמת החוויה המטורפת, והמסוכנת לא פחות.
חייהם של התושבים ביו"ש הופכים בלתי נסבלים יותר ויותר, במיוחד בגלל קטע הכביש הזה שבין אדם לחיזמא, בו התרחשה התאונה אמש, שגבה עד כה את חייהם של רבים. חייבים לשים לזה סוף, וזה תלוי במידת מעורבותה של המשטרה.


לפני החג נערכה ביישוב בית אל, שבו אני גר, הלווייתה של הפעוטה טובה נויפלד ז"ל. הסיבה לתאונה המחרידה נגרמה ככל הנראה בגלל נהיגה רשלנית של ערבי שעקף בקו לבן והתנגש ברכב של המשפחה שהייתה בדרכה לירושלים.  עוד תאונה שמתווספת לרשימה העצובה של קורבנות הקטל בכבישים.

התאונות מוכיחות שלא צריך להיות מחבלים כדי להרוג יהודים. נהיגה מופרעת יכולה להשיג תוצאה מספקת ועם פחות רעש תקשורתי וציבורי שבא בעקבותיו.

למעשה, נהיגה פרועה של נהגי רכבים ומוניות ערבים איננה חריגה בכבישי יו"ש כלל, וקרוב לוודאי שהללו מנצלים זאת להרג יהודים חפים מפשע. לאור זאת, על המדינה ומוסדותיה לאכוף את החוקים המקובלים ולא לעקוף אותן כשמדובר במגזר הלא יהודי אלא ליצור אצלם מודעות רחבה לנושא.

ההשתוללות של נהגים ערבים בכבישי יו"ש היא בלתי נסבלת, ונכון אמנם שגם אצלנו יש מקרים של נהיגה רשלנית, אבל העובדה היא שכמעט ואין מונית או מכונית מסוג מצרדס שלא דוהרות בפראות על הכביש, ומסכנות בכך את כל הרכבים האחרים שעל הכביש. 

חייהם של התושבים ביו"ש הופכים בלתי נסבלים יותר ויותר, במיוחד בגלל קטע הכביש הזה שבין אדם לחיזמא, בו התרחשה התאונה אמש, שגבה עד כה את חייהם של רבים. חייבים לשים לזה סוף, וזה תלוי במידת מעורבותה של המשטרה.

יש הפקרות, ואומרים שזה בגלל חוסר בתקציב, אז אני שואל למה ביישובי יש"ע יש ב"ה ניידות משטרה לרוב אשר מחפשות לצוד את הפושע הראשון שיפגשו? למה לא רואים בקושי ניידות שפרוסות לאורך צירי הכבישים?

הגיע הזמן לשים סוף להפקרות בכבישים. אפשר בהחלט למנוע את התאונה הבאה.