ועדות ביטחון

מעכשיו כל אחד צריך לפתוח את עיניים ולשאול את עצמו - מה עושה כאן ערבי פלוני שהולך לפני

הרב ד"ר יוסף מנדלביץ' , כ"ו בתשרי תשע"ב

"עסקת שליט" ושחרור 1000 מחבלים מהווים שינוי דרסטי במוטיבציה של הערבים לרצוח יהודים.

הציבור הישראלי לא התעורר עדין "לאיכות חיים" אחרת .חוששני, שיתעורר כמו תמיד מאוחר מדי.הכתובת כבר על הקיר –ניסוין רצח בשבת בשכונת רמות.

אלפי ערבים נמצאים בשכונות שלנו. כול אחד מהם יכול להיות מצויד בסכין מטבח או מברג. אסור לנו יותר להיות שאננים מדובר לא על פוליטיקה גבוהה אלא על חיינו וחיי בני משפחתנו. בשעת אירוע ח"ו רק אנחנו אזרחים מן השורה נהיה בשטח. המשטרה תמיד מגיע באיחור.
צריכים להוציא סיורים באזורים חשופים לפורעניות כמו שכונת רמות, קריית משה בירושלים, אזורי רמלה לוד, רמלה, כרמיאל ועוד. רוצח פוטנציאלי צריך לדעת שהוא -"על הכוונת"

לכן מעכשיו כול אחד צריך לפתוח את עיניים ולשאול את עצמו - מה עושה כאן ערבי פלוני שהולך לפני. ועוד יותר טוב -לגשת ולשאול אותו. אנחנו לא מבצעים לינץ' על ערבים כמו שהם נוהגים כלפינו אם נכנס בטעות לרחובות שלהם. אבל להיות עירנים אנחנו חייבים. וטוב ונכון לשמור על עצמינו בצורה מסודרת. יש ועדות ביטחון בישובים.

מעכשיו - כל שכונה בכול עיר - מבחינת ישוב שחייב להקים ועדות ביטחון אזרחייות. ועדות אלה  צריכים להיות בקשר הדוק עם המשטרה. צריכים להוציא סיורים באזורים חשופים לפורענויות כמו  שכונת רמות, קריית משה בירושלים, אזורי רמלה לוד, רמלה, כרמיאל ועוד. רוצח פוטנציאלי צריך לדעת שהוא  -"על הכוונת".

התארגנות הלא מזוינת -לגיטימית ביותר, בדיוק כמו שיש ועד הבית לשמירת הניקיון וסדר. וזאת חייבת להיות ועדת הבית "פלוס" -לשמור על הסדר ועל חיינו.

לשם הקמת ועדות אלה לא צריך כנסי יסוד - פשוט כול קבוצת  תושבים אחראיים תתגבש ותקום וכך תתפרס רשת ועדות האלה  בכול הארץ בדיוק כמו שקמה מועצת אזרחי יש"ע -במקביל למועצת יש"ע ומועצה מקומית כול שהיא.

בנצנוצים הראשונים של השואה כתב משורר  גיבירטיק את שיר הזהרה -" עיירה שלנו בוערת"! - למה אתם עומדים עם ידיים שלובות -קחו דליים תכבו את התבערה... אך התעוררו מאוחר מדי בבונקרים של גטו וורשה ואז שרו שיר אחר -"אל תומר שזאת דרכנו אחרונה..."

עם כול הכבוד לצה"ל ולכוחות הביטחון שלנו - הביטחון האישי שלנו - בידינו.