"תג מחיר" נגד יצהר

שר החינוך צריך לקחת את האחריות מיד מנכ"ל משרדו הפורש. שר החינוך צריך להיות ער לכך שעד היום לא נסגר שום מוסד חינוכי ערבי במדינת ישראל.

אהוד סטודניה , ה' בחשון תשע"ב

אהוד סטודניה
אהוד סטודניה
ערוץ 7

מנכ"ל משרד החינוך החליט להורות על סגירת הישיבה התיכונית ביצהר ..בהחלטה זו אין דבר מההגינות אבל יש בה הרבה פופוליזים .פעולה זו מהווה דוגמא אנטי חינוכית ואנטי דמוקרטית לילדי ישראל .

בחודשים האחרונים אנו עדים לקמפיין תקשורתי נגד הישיבה ביצהר. קמפיין זה מנוהל הצורה אחידה על ידי התקשורת הישראלית ונתמכת על ידי השמאל הפוליטי ומתוזמנת היטב על ידי המחלקה היהודית בשב"כ.

כל פעולה שנעשית ברחבי הארץ כנגד המגזר הערבי הופכת לפעולת "תג מחיר". התקשורת מנפחת אותה למימידיים מפלצתיים על מנת ללבות השנאה ולהכשיר את הלבבות לפגיעה בישיבה ביצהר בפרט ובמתנחלים ככלל.

בשבועות האחרונים היינו עדים לשני אירועים כאלה.

באחד הצביעות הגיע לשיאה באחד מכפרים בצפון הוצת מסגד. בהוודע האירוע נזדעקו ראשי המדינה ובראשם נשיא המדינה להגיע למקום ולהביע את הזעזוע ממעשה. לא עזר הסברות שהעלה ראש המועצה הממונה שכנראה ההצתה באה כתוצאה של מריבה פוליטיית פנים ישובית. מספר ימים לאחר מכן כאשר חולל קבר יוסף בשכם בכתובות נאצה בערבית ולאחריו קבר אלעזר הכהן בעוורתא שבשומרון, לא שמענו אף קול המזדעק או מגנה את המעשה שלא לדבר על בקור הזדהות של נשיא המדינה במקום.
בחודשים האחרונים אנו עדים לקמפיין תקשורתי נגד הישיבה ביצהר. קמפיין זה מנוהל הצורה אחידה על ידי התקשורת הישראלית ונתמכת על ידי השמאל הפוליטי ומתוזמנת היטב על ידי המחלקה היהודית בשב"כ

האירוע השני קרה בבית הקברות ביפו .בית הקברות חולל על ידי כתובות בעברית .התקשורת פתחה ב"אליהום" כנגד מתנחלי "תג מחיר". הערבים ביפו התארגנו להפגנה מתוקשרת כנגד המתנחלים ככלל ו"מתנחלי יפו" בפרט. העיסוק באירוע נמשך ונמשך גם כאשר נתברר שמעשים אלו נעשו על ידי אוהדי כדורגל מתוסכלים בנוסף הכתובות נכתבו שבועות רבים קודם הפרסום בתקשורת. אבל בערוץ 2 זה עדיין אירוע של "תג מחיר" שהרי רק לפני מספר ימים הוא הוזכר במסגרת תחקיר על הנושא.

מעניין לציין שמאז שנערך השימוע להנהלת הישיבה על ידי משרד החינוך הכתבות בנושא תג מחיר הלכו והתרבו. אפילו בערוץ 2 ובערוץ 10 הוגשו כתבות תחקיר על הנושא..בכולם הייתה הצבעה ברורה על מקור הרשע –הישיבה ביצהר. האם לא ניסה מאן דהו בתקשורת או במחלקה היהודית בשב"כ להראות למנכ"ל משרד החינוך מהי ההחלטה "האמיצה" הנדרשת ממנו?!

יש לציין שבכל התוכניות נדרשו לשאלה אם ידועים האשמים מדוע לא מעמידים אותם לדין? מדוע לא הוגש אפילו כתב אישום אחד בפרשיות? מדוע נאסרו ארבע מתלמידי הישיבה ושחררו ללא תנאים מגבילים? התשובה "המחכימה" הייתה שלמחלקה היהודית בשב"כ יש מידע סודי אבל אי אפשר להוכיח אותו בבית המשפט על כן התקשורת מחוייבת להציג את האשמים ולעשות בהם בעצם "משפט שדה".

שר החינוך צריך לקחת את האחריות מיד מנכ"ל משרדו הפורש. עליו לעמוד באומץ מול התקשורת והשמאל ולהודיע כל זמן שאין הוכחות משפטיות קבילות לפעילות לא חוקית של המוסד החינוכי, אין כל סיבה לסגור אותו, גם אם השב"כ והתקשורת חושבים אחרת. הוא צריך לדרוש מהשב"כ " עשו עבודתכם והביאו את האשמים לדין בבית המשפט".

שר החינוך צריך להיות ער לכך שעד היום לא נסגר שום מוסד חינוכי ערבי במדינת ישראל. כל זאת למרות שידוע לכול שרבים שמהמוסדות הללו מחנכים בריש גלי נגד המדינה, הציונות וצה"ל. אין לנהוג איפה ואיפה כלפיי מוסדות חינוך יהודיים ובודאי במצב שאין כל הוכחות כנגדם הקבילות בבית המשפט.