בשבע 416: איך אומרים 'תג מחיר' בערבית?

בחודש האחרון שודרו לא מעט אייטמים בגלי צה"ל שעסקו באירועי 'תג מחיר'...

חני לוז , ד' בכסלו תשע"א

בחודש האחרון שודרו לא מעט אייטמים בגלי צה"ל שעסקו באירועי 'תג מחיר': שריפה במסגד בבית-פאג'ר, גרפיטי "ד"ש מהגבעות" על מחסן בכפר ערבי, חקירה של תושב חרשה בחשד להשתתפות באירוע 'תג מחיר', וריסוס כתובות "כהנא חי" ו"מוות לערבים" בכפר קדום.

מדובר במקרים שעד היום לא הוגשו בגינם כתבי אישום, ואין חשודים בידי המשטרה. רוב האירועים האלו ודומיהם זכו לכותרות במהדורות חדשות רבות, לכתבות ביומנים וכן לכתבות באתר גל"צ.

לעומת זאת, לפני כחודש וחצי דווח ברשת ב' על תלונה שהוגשה למשטרה נגד בדואים החשודים בכריתת 1600(!) עצים בנגב, ליד היישוב עומר. המעשים התרחשו ביום בו הגיעו פקחי מינהל מקרקעי ישראל והמשטרה להרוס מבנים בלתי חוקיים של בדואים באזור. למרות הפגיעה הקשה, לא ראתה מערכת החדשות של גלי צה"ל לנכון לעשות כתבה על אירועי 'תג מחיר' של בדואים בנגב, אלא הסתפקה במבזק.

השבוע פורסמו בבלוג ובפורום 'רוטר' תמונות נוספות של עצים כרותים מהנגב, ונעצרו בדואים בחשד לביצוע ההרס הרב. כדי לוודא שאכן בגלי צה"ל ראו את התמונות, הן נשלחו לבכירים בתחנה. ומאחר שגל"צ מעידה על עצמה באתר האינטרנט כי "מאחורי הרדיו המואזן ביותר במדינה מסתתרים אנשים שעושים לילות כימים כדי להעביר את השידור המקצועי, האמין והמסור ביותר בישראל", ציפינו לשמוע אייטם חדשותי נשכני על אלפי העצים שנכרתו בידי בדואים בחודשים האחרונים, בתגובה להרס בתים לא חוקיים במגזרם. קיווינו שלאחר בדיקת אמינות המקור, יעניקו זמן שידור רציני למפגע נורא זה המתרחש בנגב במשך חודשים רבים, תוך הפעלת נוהל השידור המקובל בגל"צ באירועי 'תג מחיר' בשומרון.

שאלת השבוע: יש מי שחושב שגל"צ שידרו את האייטם?