בשבע 416: הליכוד והרפובליקנים יפעלו נגד מדיניות אובמה במזה"ת

בכינוס מיוחד שקיימה השבוע השדולה למען ארץ ישראל בכנסת, נחשפו נתונים המצביעים על כך שההקפאה נמשכת

חגית רוטנברג , ד' בכסלו תשע"א

בכינוס מיוחד שקיימה השבוע השדולה למען ארץ ישראל בכנסת, נחשפו נתונים המצביעים על כך כי חודש לאחר תאריך התפוגה הרשמי של הקפאת הבניה ביו"ש - דה פקטו, ההקפאה נמשכת.

מנתונים שהגישו ראשי רשויות ביש"ע, עולה כי בחודש שחלף לא אושרה ולו בנייתו של בית אחד בבניה העירונית ביו"ש, שבה מתגוררים למעלה מ-80 אחוז מהתושבים. הדוברים ציינו כי שר הביטחון מעכב את בנייתן של למעלה מ-4,000 יחידות דיור בערים ומועצות מקומיות, שאושרו למכרז במשרד השיכון.

בתום הדיון הודיעה השדולה כי היא קוראת לראש הממשלה, לשר הביטחון ולשר השיכון לפתוח באופן מיידי בתהליך של פרסום מכרזים ושיווק קרקעות ברחבי יהודה ושומרון. "השדולה תעקוב מקרוב אחר פעולות הממשלה בנושא זה, ובמידת הצורך תיאבק בכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותה, על מנת להביא ליישום ההחלטה לבנות, באותה הנחישות בה הקפידו על ההחלטה להקפיאה", לשון ההודעה.

ובינתיים, התסיסה בתוך הליכוד נגד המשא ומתן המדיני נמשכת, והשבוע יצאה לאור התארגנות חדשה, אותה מוביל הח"כ לשעבר מיכאל קליינר. תחת הכותרת 'מסיבת תה', המקבילה למחאה דומה נגד מדיניות אובמה בארה"ב, התכנסו כמאתיים חברי ליכוד בראשית השבוע בתל אביב, למחות נגד התערבותו של הנשיא האמריקני במדיניותה של ישראל. בכנס נשאו דברים גם הח"כים איוב קרא, דני דנון וציפי חוטובלי. 

"אנחנו מוחים על ניסיון של מדינה ידידה להכתיב לישראל מדיניות אותה דחה העם בבחירות דמוקרטיות", אומר קליינר ל'בשבע'. "המסר הנוסף היה כלפי נתניהו, ובו דרישתנו להקפיא את התהליך המדיני, שהוא חסר תוחלת ויביא לישראל רק מאה אחוז טרור". קליינר אומר כי המטרה כרגע היא להדוף את לחצי אובמה, אולם אם נתניהו ייכנע ללחצים, מתכוונים פעילי הליכוד לעשות הכל כדי לעצור אותו. 'מסיבות תה' נוספות צפויות להתקיים בקרוב במקומות נוספים ברחבי הארץ. לדברי קליינר, התקבלו אצלו גם בקשות לשיתוף פעולה מצד הרפובליקנים בתנועה המקבילה בארה"ב, לפעול נגד אובמה.