בשבע 416: הרב הראשי קורא לשנות את חוק האברכים "למען האחדות"

הרב הראשי לישראל, הראשל"צ הרב שלמה עמאר, קורא לשנות את הצעת החוק לתשלומי הבטחת הכנסה לאברכים

רוני ארזי , ד' בכסלו תשע"א

הרב הראשי לישראל, הראשל"צ הרב שלמה עמאר, קורא לשנות את הצעת החוק לתשלומי הבטחת הכנסה לאברכים, כך שתאפשר תוספת תקציב גם לסטודנטים.

כזכור, החוק המדובר, אותו הגיש ח"כ משה גפני (יהדות התורה) קובע כי אברכים המגדלים שלושה ילדים, שאינם עובדים ואינם מחזיקים ברכוש, יזכו למלגות קיום.

הרב עמאר נועד אתמול (ד') עם ראשי התאחדות הסטודנטים ואמר להם כי הוא "רוצה שיהיה חוק שווה לכולם. זה חכם יותר וצודק יותר. זה יוסיף לאחדות שלנו". עם זאת, בסביבתו של הרב הדגישו כי מותר שתהיה מחלוקת בעניין התקציב, כל עוד היא אינה חורגת מהמסגרת המקובלת ואינה נגועה בשנאת חינם.

ראש הממשלה נתניהו התייחס אתמול לפרשה במהלך דיון במליאת הכנסת ואמר כי "אנשי הציבור החרדי הם בני עמנו. כך צריך להתייחס אליהם, ולא להתלהם. יש דבר אחד שאני מוסיף שלא היה: יש לעודד את הציבור הזה לצאת לעבודה. אני מדבר כאדם שיש לו רקורד בנושא הזה".

אמש הפגינו בכניסה לקניון מלחה בירושלים עשרות סטודנטים חרדים הלומדים משפטים במסלול החרדי בקריה האקדמית אונו, תחת הכותרת "סטודנטים בעד אברכים ונגד הסתה". זאת כתגובה להפגנתם של ארגוני הסטודנטים בישראל בתחילת השבוע, בהשתתפות אלפים בכיכר ציון בבירה, בקריאה שלא לאשר את החוק, המפלה לטענתם לטובה את לומדי התורה על פניהם. הפגנה אחרת שביקשו ארגונים המוחים נגד החוק לקיים היום בבני ברק נדחתה, בשל סירוב המשטרה לאשר את המסלול שביקשו לצעוד בו. המארגנים הודיעו אתמול כי ינסו לפעול מול בג"ץ כדי להכריח את המשטרה לקיים את האירוע במועדו ובתוואי המתוכנן. במשטרה הדגישו כי מפקד מחוז תל אביב, ניצב שחר איילון, החליט על שינוי התוואי לאחר שהגיע למסקנה כי המסלול שמבקשים הסטודנטים לעשות עלול להביא למהומות ולסכן את חייהם, וכי לשם אבטחתם נדרש מערך מרובה שוטרים בעלות של כמה מיליוני שקלים.