בשבע 416: קוראים כותבים

תגובות הקוראים בעניינים שעל סדר היום

בשבע , ד' בכסלו תשע"א

רוח חדשה בצה"ל

ברצוני להתייחס לדבריו של סגן שר הביטחון מתן וילנאי שהביע "עמדה נחרצת" נגד מפקד בה"ד 1. זאת לאחר שהחליט לחון את הצוערים הדתיים שיצאו מטקס צבאי בגלל שירת נשים.

אליבא דמתן וילנאי, היה המפקד צריך 'לזרוק אותם' מקורס קצינים.

וילנאי כמצביא לשעבר מייצג את "אליטת הממסד הישן" של השמאל בישראל שהחזיק בעמדות מפתח בממסד, ולמרות שהיווה אחוזים בודדים מהאוכלוסייה, שלט ביד רמה והכתיב את הערכים והתרבות במדינה, ומתוך כך גם את 'ערכי צה"ל'. מיותר כמעט לציין שאליטה זו כבר כמעט לא נותנת מעצמה למדינה למעלה מ-35 שנה, וצאצאיהם מתברגנים ומחפשים את חיי הנוחות והחומריות, ומעדיפים לשרת כג'ובניקים במקרה הטוב, או להשתמט במקרה הרע. כיום מי שמהווה את חוד החנית ביחידות הקרביות ומהווה את רובם הוא הציבור הדתי לאומי.

הקריאה להעניש את הצוערים בחומרה, הגיעה כנראה כאינסטינקט של פחד של אותה אליטה מ"הפיכה דתית" בצבא בכיוון של רוח יהודית יותר.

הגיע הזמן שהציבור הדתי לאומי שמוביל באיכות וגם בכמות ביחידות רבות בצה"ל, יעצב את ערכי הצבא, והפעם עפ"י מקורות היהדות. וכך, לא רק שלא יישנו מקרים כאלו בעתיד, אלא ניצור צבא יהודי-ישראלי מקורי גם בערכיו, הנחוצים כל כך בדרך לכינון מדינה יהודית-ישראלית אמיתית.

אהד שגב, יבנה 

------------------------------------------------------

הפצ"ר נהג בהגינות

(בתגובה ל'זהירות, פרקליטים מאחוריך', גיליון 415)

אני מבקש להבהיר את דעתי ביחס למשפט שני לוחמי גבעתי. אכן, אני סבור שאין מקום להעמידם למשפט פלילי בפני בית דין, ועניינם היה צריך להידון אצל מפקדי היחידה.

יחד עם זאת, הנני מכיר היטב את הפצ"ר, האלוף אבי מנדלבליט, ואני משוכנע שהוא נוהג ע"פ דעתו בישרות ובהגינות מתוך דרישת טובתו של צה"ל ובתאום עם הרמטכ"ל - ולא כפי שהשתמע מדברי שהתפרסמו בגיליון השבוע הקודם.

הרב אביחי רונצקי, איתמר