בשבע 417: צחי הנגבי מבקש מהפרקליטות שלא לסכל את בחירתו לכנסת הבאה

ח"כ המושעה, צחי הנגבי פנה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בבקשה שלא לערער על הכרעת הדין ועל גזר הדין שניתנו במשפטו.

יאיר שפירא ורוני ארזי , י"א בכסלו תשע"א

ביום שלישי קבעו שלושת שופטי בית משפט השלום בירושלים, יואל צור, עודד שחם ואריה רומנוב כי במעשיו של הנגבי בפרשה היה קלון, ובכך למעשה הביאו להשעייתו המיידית מחברותו בכנסת ישראל. עם זאת, הסתפקו השופטים בגזר הדין בהטלת קנס כספי בסך עשרת אלפים שקלים ללא מאסר על תנאי, ובכך יאפשרו לו להתמודד על מקום בכנסת הבאה.

בעקבות החלטת השופטים הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה לערער על הכרעת הדין, שבמסגרתה בוטלו האישומים המרכזיים נגד הנגבי והוא הורשע רק במתן עדות שקר. הודעה זו הביאה אתמול את פרקליטיו של הנגבי, עורכי הדין גרשון גונטובניק ועודד גזית, לפנות ליועץ ויינשטיין במכתב. "לאור משך הזמן והמחיר ששילם הנגבי, נכון וראוי לשים סוף להליך. עם מתן גזר הדין, הושלמה לדידנו התמונה המידתית, עת בית המשפט השית קלון – מהלך בעל משמעות ציבורית נכבדת – על מי שכיהן בכנסת למעלה מ-22 שנה", כתבו.

כזכור, הפרקליטות הגישה כנגד הנגבי, עד השבוע יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, כתב אישום חמור בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד להגנת הסביבה, שכלל אישומים במרמה והפרת אמונים וכן אישום בעדות שקר.

אם יוגש ויתקבל ערעור מצד הפרקליטות, אזי לשופטים לא תיוותר ברירה אלא לגזור על הנגבי מאסר, ולו מותנה, מה שיסכל את תוכניתו לחזור לכנסת או לממשלה במשך שבע שנים מסיום ריצוי עונשו.